Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 571494 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1350 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 16:06:25 »
No ja mam przesyt współczesnym Batmanem, z regularnych serii. Ale mało mi tego starszego.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1351 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 19:59:31 »
Ja lubię bat-rodzinę, jak również sam tandem Batman-Alfred, tudzież trójkąt z Komisarzem Gordonem. Proszę bez skojarzeń. Ale szczerze, wolałbym żeby Nietoperz częściej zajmował się bardziej przyziemnymi sprawami w swoich solowych seriach. O ile w eventach oraz JL nie przeszkadzają mi różne wariacje i rozmach, o tyle mam wrażenie, że niektóre rzeczy u moich ulubieńców tj. Snydera i Tyniona IV są przesadzone jeśli przypatrzymy się solowej serii Batmana (N52), czy Detective Comics (Odrodzenie). Najchętniej to przeczytałbym kryminał w klimacie Rozbitego Miasta Azzarello, Długiego Halloween Loeba, czy Trybunału Sów Snydera
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #1352 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 20:50:19 »
Oj tak- za mało Batmana zmagającego się z zagadką kryminalną, zresztą w ogóle trochę mało mi ostatnio dobrych komiksów, w których zagrożenie nie byłoby od razu rozmiarów Apokalipsy. Niespecjalnie byłem zachwycony "Mrocznym książęciem z bajki", ale tam przynajmniej nie otwierały się z miejsca niebiosa i ziemia nie trzęsła w posadach.
,, - Eeeeech.''

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1353 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:05:48 »
Ta
"Komiksy detektywistyczne"

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1354 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:41:58 »
No ja mam przesyt współczesnym Batmanem, z regularnych serii. Ale mało mi tego starszego.

Ja nie mam przesytu ale tez chciałbym starszego
Jestem świerzakiem jeśli chodzi o Batmana bo czytałem tylko TM-Semic x-dzesiąt lat temu.
W ciągu trzech lat zebrałem wydany w Polsce "kanon" (kilka rożnych zestawień krąży więc brałem szeroko) [dzięki wydatnej pomocy WKKDC].
I pojawiło sie pytanie co dalej.
Kupiłem po pierwszym tomie z każdej z 3 lini z Batmana z Odrodzenia. I się srogo zawiodłem.
Rysunki nie te, chociaż innych się nie spodziewałem mając Black Mirror i Trybunał Sów - jednak tam scenariusz odciągał mnie od kreski.
#1 All Starr i Detecive miały rewelacyjne recenzje a ja widziałem Batmana albo co stronę walczącego z innym przeciwnikiem albo nie widziałem bo zasłonięty był batrodziną.
Wiec zakupiłem caly TM-Semic i tam odnalazłem spokój. Batmana, który (generalizując) zwalcza mafie kierowców śmieciarek albo fartem wychodzi bez szwanku z pojedynku nastoletnim gangiem.
Oczywiście, każdy lubi innego Batmana (mózg JL, mentor batrodziny) nie chciałbym tu wchodzić w polemikę, ale wydanie Knightfall albo np. zbiorczo numerów, kiedy Drake zostaje nowym Robinem mnie by skłoniło do zakupu.
Poza tym mam na liście jeszcze Heart of Hush i Dark Night..chociaż już wiem ze nie wytrzymam z czekaniem i  kupie po ang., tak jak R.I.P.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1355 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:55:51 »
A brałeś z DC Deluxe Gotyk, czy Świt mrocznego księżyca? Z alternatywnych Ziemia Jeden, czy Rok setny, też bardzo fajne.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1356 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 22:01:58 »
Wiec zakupiłem caly TM-Semic i tam odnalazłem spokój. Batmana, który (generalizując) zwalcza mafie kierowców śmieciarek albo fartem wychodzi bez szwanku z pojedynku nastoletnim gangiem.

Otóż to.
Pamiętam, że od czasu gdy przeczytałem numer 8/91 w którym Riddler wrabiał Nietoperza w okultyzm
Spoiler: PokażUkryj
z podrzynaniem gardeł i walcami z trupem
to właśnie Ed był dla mnie tym najbardziej złowrogim (żeby nie napisać najbardziej przerażającym) antagonistą.
Tylko złoczyńca i jego pokręcona zagadka. To był klimat.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1357 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 22:03:03 »
Mi też brakowała starszego klimatu Batmana, dlatego też ostatnimi czasy poczyniłem takie inwestycje. Więcej napiszę po weekendzie, bo tomy z kolekcji Batmana dotarły wczoraj i jeszcze ich nawet nie rozfoliowałem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1358 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 22:54:07 »
@death_bird

Zgadzam się! Ale chyba później nikt już nie pisał takiego Riddlera? Mam ogromny sentyment do tych gacków Milligana.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1359 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 23:58:22 »
Też sobie cenię wiele Batmanów z TM-Semic. Tam było sporo ciekawych historii na 1-3 oryginalne zeszyty. I tak mam takie małe marzenie, choć wiem, że nierealne, by ukazały się jakieś tomy zbierające podobne krótkie historie stojące jednak na porządnym poziomie.
Batman returns
his books to the library

Odp: Batman
« Odpowiedź #1360 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 00:55:40 »
   Wszystko (chyba) to co zostało u nas wydane a także więcej i było rysowane przez Breyfogle'a jest zawarte w dwóch tomach po ok. 500 stron "Legends of the Dark Knight: Norm Breyfogle" także to spokojnie do wydania jest zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Egmont wydał wcześniej McFarlane'a i Lee. DC napewno wydaje teraz w standardowych zbiorczych na miękko klasyczne "Shadow of the Bat" z którego niektóre historie też były w TM-Semicowej serii puszczane. Myślę, że to kwestia czasu aż coś takiego u nas wyjdzie.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1361 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 11:09:19 »
Wszystkie tytuły z "Legends..." nie nadają się za bardzo do wydania moim zdaniem (jeśli chcesz mieć opowieści pełne po kolei - te zbiorcze są raczej kierowane od kogoś, komu zależy na danym artyście), bo mają dziury w środku historii, jeśli w jej ramach nagle zmienił się rysownik na jeden-dwa zeszyty albo pomijają pojedyncze zamknięte historie pomiędzy z tego powodu i w tym z Breyfogle'em występuje, jeśli dobrze kojarzę, ta druga sytuacja. Do ciągłego wydania rzeczy z ery TM-Semic/po Kryzysie najlepsze są te wydania, które są na zdjęciu od OokamiG, czyli Caped Crusader + jeszcze Dark Detective (wyjątkiem niestety jest tylko niedostępne Second Chances, a także Death in the Family, które ma osobnego trejda; Year Two nie jest zawarte, bo nie jest uznawane za kanon praktycznie od samego początku).


Odp: Batman
« Odpowiedź #1362 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 11:26:35 »
Tyle, że wtedy trochę inaczej się pisało komiksy, większość historii to jeden do trzech zeszytów maks to teraz tylko wszystko musi się ciągnąć jak zużyty kondom i jest pisane dopóki czytelnik się nie znudzi i sprzedaż drastycznie nie spadnie. Jedyne co z dziurami kojarzę to "Idiota" rysowany na przemian z Jimem Aparo no i te kilka zeszytów z Knightfall.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1363 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 11:30:20 »
Oj nie, niestety więcej tego będzie. Choćby Burzyciel, gdzie Norm tylko jeden zeszyt rysował, Powrót Scarface, gdzie rysował jeden, lub dwa, z trzech...

To już chyba zbiory Moencha i Jonesa takich dziur nie mają? A to też jest must have, jak run Granta i Breyfogle. Wyszły dwa tomy tego, plus wcześniejsza trylogia Vampire, no ale Egmont ma na to wyj**ane :(
« Ostatnia zmiana: So, 25 Kwiecień 2020, 11:38:49 wysłana przez ramirez82 »

Odp: Batman
« Odpowiedź #1364 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 11:46:19 »
No cóż to będzie więcej nie pamiętam już kto co rysował za bardzo, skoro przy Jimie Lee ich to nie powstrzymało to tutaj tym bardziej. Egmont chyba średnio chętnie się zapatruje na starsze komiksy, więc jak ma wydać coś takiego, to możliwe że właśnie ten zbiorek. Nowsze pewnie pójdą całymi seriami.