Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 571338 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1320 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:01:48 »
Okay, all right. Moje opinie na temat przeczytanych komiksów z Batmanem z ostatnich dwóch miesięcy.

BATMAN: ROZBITE MIASTO oraz BATMAN: NAJLEPSZE OPOWIEŚCI

BATMAN: NARODZINY DEMONA

BATMAN NA ZAWSZE

BATMAN DŁUGIE HALLOWEEN oraz BATMAN MROCZNE ZWYCIĘSTWO


I ostatnie 2 dni czytania 8)



W oczekiwaniu na dostawę nowych komiksów sięgnąłem sobie po taki, którego dostałem i przeczytałem w 2008 roku, i od tamtej pory zbierał kurz na półce. Wrażenia ogólne spoko. Choć mój egzemplarz jest w kiepskim stanie, to uwielbiam czytać stare komiksy (ten papier, ten zapach!). Rysunki Paula Gulacy'ego robią bardzo dobre wrażenie, kolorystyka też taka jak lubię. Najsłabszym elementem jest scenariusz, który zbyt często skupia się na tym, co nie potrzeba (na wynajętych zabójcach, na Huntress, Gordonie w szpitalu i FBI), a także zbyt często daje Batmanowi ujść z życiem w starciach z Predatorem.



Chyba niepotrzebnie przed lekturą przeczytałem wstęp i posłowie, które strasznie wyreklamowały ten komiks jako dzieło wybitne, bo trochę się rozczarowałem. Niektóre fragmenty czytało się świetnie, zwłaszcza wstęp z Supermanem i rodzacą się w zgrzytach relację Batman - Wonder Woman, ale cała reszta jakoś po mnie spłynęła. Nie przepadam za globalnymi konfliktami, zagrożeniem dla całego świata, bombami atomowymi, itp. Nudzą mnie takie historie, a ta jest kolejnym powodem, dla którego nie przepadam za Ra's al Ghulem, jego ideologią i planami na zmianę harmonii na Ziemii (ziew). Nawet strona wizualna nie robi tu pozytywnego wrażenia. Wagnerowi udaje się uchwycić ducha seriali animowanych lat 90-tych, takich jak Batman TAS, ale często rysuje zbyt prosto, jak książeczkę dla dzieci. Na pewno na plus zaliczyłbym pomysłowe oddzielenie kolorystyką Metropolis, Gotham i Temiskiry oraz dobre wykorzystanie tych lokacji w fabule.

Pewnie kiedyś dam mu drugą szansę, może wtedy odbiorę go lepiej.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1321 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 12:13:29 »
Juby
Batman VS Predator jest z 96r. Huntress pojawiła się prędzej tylko w jednym z miesięcznych Batmanów 94r. To nie Black Cat przewijająca się wciąż przez Pająka. Pamiętam gdy  kupiłem tego WSa. Huntress jest tam tak przedstawiona by każdy kto ją poznaje nie miał zakłopotana. Jest dobrze wprowadzona dla nowego czytelnika. Moim zdaniem dobrze prowadzona fabula, efektowny akcyjniak i szybko czytany komiks.

Online Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #1322 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 13:22:56 »
Oj przydałby się taki deluksik z zebranymi spotkaniami Batsa z Predatorem a'la ten z Dreddem.... :)) Czytasz to pan, panie Kołodziejczak? ;)

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #1323 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:00:22 »
Oj przydałby się taki deluksik z zebranymi spotkaniami Batsa z Predatorem a'la ten z Dreddem.... :)) Czytasz to pan, panie Kołodziejczak? ;)

Świetny pomysł :) Brałbym w ciemno taki Deluxe.

Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1324 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:12:08 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1325 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:37:49 »
Gdzie stopka z drukarnią?  :)

Offline pawlis

Odp: Batman
« Odpowiedź #1326 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 19:23:27 »
Oj przydałby się taki deluksik z zebranymi spotkaniami Batsa z Predatorem a'la ten z Dreddem.... :)) Czytasz to pan, panie Kołodziejczak? ;)

Nawet mają gotowe zbiorcze wydanie, więc tym bardziej problemów nie powinno być.

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #1327 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 19:33:18 »
Problem jest taki, że cała załoga egmontu teraz wycina żyletkami z katalogów komiksy, które spadły z planu...i nie myślą o nowych tytułach :)
,, - Eeeeech.''

Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1328 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 19:58:24 »
Gdzie stopka z drukarnią?  :)

Dali na końcu i się akurat nie załapała. Edica, Poznań.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1329 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:12:28 »
>brak przecinka na grzbiecie
Agrh

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #1330 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 23:24:55 »
Nawet mają gotowe zbiorcze wydanie, więc tym bardziej problemów nie powinno być.
Ale mogłoby mieć lepszą okładkę, być wydane na twardo, w większym formacie i z dodatkami, jeśli już mamy mieć listę życzeń w stosunku do oryginalnego wydania ( wyżej wymienionego). 😁

Offline Arne

Odp: Batman
« Odpowiedź #1331 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 07:40:56 »
>brak przecinka na grzbiecie
Agrh
Bo Egmont stwierdzil, ze tytul trzeba czytac w ten sposob: "Batman: Ktory sie smieje" 😀 I wtedy jest prawidlowo😉

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1332 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 08:01:37 »
Bo Egmont stwierdzil, ze tytul trzeba czytac w ten sposob: "Batman: Ktory sie smieje" I wtedy jest prawidlowo
Tak, rozumiem co masz na myśli i rzeczywiście na przedzie okladki to tak nie razi, bo jest tytuł i podtytuł pod nim. Jednak, gdy jest w jednej linii, to razi, a poza tym... http://filmozercy.com/uploads/images/original/batman-ktory-sie-smieje-5.JPG

Offline Arne

Odp: Batman
« Odpowiedź #1333 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 08:17:26 »
Coz poradzic, zdecydowanie sa niekonsekwentni w swoich wyborach. Powinni wybrac: tak, albo tak i trzymac sie jednej wersji tytulu. Ale oni daja na okladce jedna, w srodku inna, w zaleznosci jaka im bardziej pasuje >:(

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1334 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 09:39:45 »
Jesteście w stanie wrzucić linka do anglojęzycznego wydania Zainfekowanych? Chciałem zobaczyć, jakich zeszytów można się spodziewać w tym tomie, jaki Egmont przygotowuje

EDIT: znalazłem coś takiego https://www.urban-comics.com/le-batman-qui-rit-tome-2-les-infectes/ Jeśli tak to u nas będzie wyglądało to super :)

Już ciekawi mnie, jak będzie wyglądał kolejny, trzeci tom :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Kwiecień 2020, 10:47:49 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley