Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 111442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Midar

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #300 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:10:41 »
Gartuluję lojalności, takiego majla nie przysłali wszystkim, widać są równi i równiejsi.
To jest moje pierwsze zamówienie na Egmont.pl. Teraz zrównali się cenowo z Gildią, gdzie też zamówiłem. Zamówiłem jeszcze na Taniejksiąźce i i na razie zamówienia mi nie anulowali.

Offline Arion Flux

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #301 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:21:01 »
Kuki chyba jednak trochę naciągasz. Limitowane "wydanie" ? Od kiedy to w ogóle jest jakiś osobny twór?

Za granicą jeszcze się nie spotkałem z edition tak rozumiane jak mówisz (w sensie nie ograniczone ilościowo). Zwłaszcza, że edition jest trochę tożsame z nakład. Np zwroty typu Edition of 1000
No na przykład "limited edition" napojów w puszkach, gdzie to "limited edition" odnosi się do obrazka na puszce. Tutaj "naklad" puszek prawie na pewno nie jest podawany.

Ograniczenie ilosciowe oczywiscie jest, ale - jak napisalem wyzej - bardziej jako nastepstwo logiczne rozumienia "limited edition" jako "ograniczone wydanie", a nie wynikajace bezposrednio z nazwy.

Takie rozumienie "limited edition" zdaje sie potwierdzać "definicja" zawarta np. w Longman Dict.:
"a small number of special copies of a book, picture etc which are produced at one time only".

Jesli zaś chodzi o zarzut istnienia rozroznienia miedzy "limitowanym nakladem" i "limitowanym wydaniem" to mogę tylko odpowiedzieć, że choc w ang. "limited edition" ciezko dopatrzec sie takiego rozroznienia, to jednak wykorzystujac moc ekspresywności j. polskiego takie rozroznienie najwyraźniej stworzył Egmont (przynajmniej tak to odczytuje w kontekscie biezacego stanu faktycznego). Być moze tworca tego opisu dla Noir powinien dostać jakis medal za zaslugi od Rady Jezyka Polskiego?   

@Midar, w swym poście o obnizce o 20% Noir zakupionego w sklepie Egmontu nie odnotowales jeszcze jednego (imo istotnego z punktu widzenia prowadzonych tutaj "dochodzeń") faktu, mianowicie, ze został on wysłany przez (podanego z nazwiska i imienia) analityka e-commerce sklepu Ravelo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 10:34:38 wysłana przez KukiOktopus »

Bender

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #302 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:35:13 »
No zgoda, ale to one time only rozumie się samo przez się. Natomiast small amount w definicji słownikowej jest ogólne, bo przecież to jest zmienna. Ale de facto to to jest gwóźdź programu.
Zresztą nieważne, akademicka dyskusja ;)

Offline Teli

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #303 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:39:42 »
Uwaga dostałem maila od Ravelo. Zamówienie robione w pierwszy weekend sprzedaży na Egmoncie:

" Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością odnotowaliśmy zamówienie pozycji  „Batman Noir – pakiet”, wydanej z okazji 80. urodzin Człowieka Nietoperza.  W ramach podziękowania dla pierwszych, najbardziej lojalnych Klientów, którzy obdarzyli naszą firmę zaufaniem i dokonali zakupu w przedsprzedaży oraz dodatkowo opłacili zamówienie, zwracamy 20% ceny zestawu. Kwota zostanie zwrócona w taki sposób w jaki opłacono zamówienie.

Mamy nadzieję, że zakupiona pozycja dostarczy Państwu wielu miłych wrażeń. Dodatkowo informujemy, że wysyłka zamówienia jest planowana na 14 sierpnia."

Taki mały szok - ale pozytywny. Czyli jednak pakiet z czasem staniał :P

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #304 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:42:59 »
Widzę karuzela śmiechu z wydaniem  Batmana  Noir, nie przestaje się kręcić....

Ja dostałem podobnego maila z Ravelo, mimo że zrezygnowalem z zamówienia. Gdybym chciał je złożyć ponownie, dostanę zniżkę 20% i torbę. Super! Cała ta akcja coraz bardziej obrzydza mi te kolekcję, co do której na początku bylem bardzo entuzjastycznie nastawiony.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:48:47 wysłana przez ramirez82 »

Bender

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #305 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:01:05 »
Taki mały szok - ale pozytywny. Czyli jednak pakiet z czasem staniał :P

Jeśli ktoś rezygnuje, bo w innym miejscu jest taniej, to naturalne, że wolą go zatrzymać, zyskując mniej ale zawsze coś. Średnio pozytywnie, raczej manipulacja i robienie z ludzi głupków wypisywaniem takich rzeczy

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #306 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:18:01 »
A tymczasem cały pakiet Noir ponownie w Gildii.

Offline Teli

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #307 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:27:27 »
Napisałem o "pozytywie" bo nauczony przykrymi doświadczeniami z artbookiem Thorgala postanowiłem  zostać przy Egmoncie bo na owym pakiecie mi zależy. Historia pokazała że przy wspomnianym artbooku najlepiej wyszli Ci co zamówili na Ravelo, więc przełknąłem gorzką pigułkę i siedziałem cicho. Ale mimo to gdzieś tam w głowie te różnice cenowe mi siedziały, dlatego czytając maila nastawiłem się do jego treści dość pozytywnie.
Nie jestem jednak ślepy na cyrk jaki towarzyszy temu wydaniu i ciekaw jestem jak to będzie wyglądać po wysyłce bo coś czuję że to jeszcze nie koniec przygód.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:30:34 wysłana przez Teli »

Offline Death

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #308 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:57:46 »
A tymczasem cały pakiet Noir ponownie w Gildii.
A kupiłem sobie. Chcę w sposób namacalny brać udział w tej bece. ;) Poza tym widziałem kilka miesięcy temu zagraniczne Długie Halloween Noir w takim małym sklepiku w Krakowie po drodze z Wawelu na Kazimierz po lewej stronie, nie pamiętam nazwy (fajne rzeczy tam mają) i jakoś zapragnąłem go mieć.

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #309 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:02:29 »
Było i nima. Jednak popyt na tego Batka Noir jest spory. Coś czuję, że przy premierze będzie zadyma z dostępnością i skończy się jak z Thorgalem, część osób pozostanie z niczym i będzie zmuszona kupować na rynku wtórnym za więcej lub odpuścić.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #310 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:06:19 »
Dlatego kupiłem na Gildii. Im to jeszcze najbardziej ufam.

Online perek82

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #311 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:15:02 »
Chyba juz pakiet zniknął z gildii
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #312 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:21:25 »
Zniknął, Szekak juz wyżej o tym wspomniał. Ja zadowole się tym co jest dostępne, czyli wszystko poza tym dodatkowym tomem Kinga.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #313 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:53:30 »
A tymczasem cały pakiet Noir ponownie w Gildii.

... a 16 sierpnia pewnie w Empiku. :D

Najpierw Egmont rzuca cenę za pakiet 690 zł. Ludzie zamawiają, ale asekuracyjnie, z płatnością przy odbiorze. Potem pakiet zaczyna się pojawiać w innych sklepach i to ok 200 zł taniej. Ludzie zaczynają anulować zamówienia na egmont.pl i zamawiać gdzie indziej. Pakiet zaczyna znikać z innych sklepów, ale ludzie czekają na premierę i nie ponawiają zamówienia w Egmoncie. Egmont widząc co się dzieje, nagle rzuca cenę 130 zł niższą (jakby nie mógł za tyle sprzedawać od początku). Pakiet wraca znowu na Gildię. Bałagan robi się coraz większy a do premiery jeszcze ponad 2 tygodnie.

Ja wiedziałem że tak będzie. Czy tak się zachowuje poważne wydawnictwo? Najpierw próbują wyżyłować potencjalnych klientów wysoką ceną za pakiet dubli b&w. A potem gdy chyba ludzie się nie chcą rzucać z 690 złotymi na taką "okazję", to nagle obniżają cenę, bo konkurencja oferuje jeszcze lepsze ceny. I jeszcze dorzucają gratisową torbę. Cyrk, komedia pełną gębą.

Offline mappy

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #314 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 19:04:32 »
Ja wiedziałem że tak będzie.
Yhym  8)