Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 112167 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline VooDoo-79

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #180 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 21:36:23 »
Więc znając już coraz więcej faktów można śmiało stwierdzić że nie jest to żadne wydanie limitowane, no chyba że dla Egmontu limit to przedział strzelam może 1,5-2,5 tys. co w porównaniu do innych wydawnictw normalny nakład. To wrzucenie "limitowane" w opis tego wydania to zwykły chwyt marketingowy idący na fali niedawno wydanego Thorgala i Szninkiela i tyle w temacie. Widząc jak pojawia się w coraz większej ilości dyskontów z coraz większym rabatem to nawet mnie już w ogóle nie interesuje jaki to jest nakład może być nawet z 5 tys. i jest to po prostu zwykłe wydanie żadne limitowane.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 21:57:46 »
Skoro już szacujecie nakład na pdst. tego, w której księgarni prawdopodobnie pakiet Noir się pokaże, chciałem tylko przypomnieć, że album z materiałami dodatkowymi z Hugo, który zdaje się miał 600 szt. nakładu, też pojawił się w zapowiedziach wielu księgarni. Zresztą jak przytaczany tu wielokrotnie przykład artbooka Rosińskiego.

Offline mack3

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #182 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 22:02:57 »
Skoro już szacujecie nakład na pdst. tego, w której księgarni prawdopodobnie pakiet Noir się pokaże
A jakie co najmniej dwie osoby na takiej podstawie szacują nakład?

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #183 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 22:18:29 »
Nie każ mi przekopywać się przez ten cały festiwal absurdu. Na tej stronie na pewno Ty wyciągnąłeś takie wnioski, na poprzednich stronach pewnie znalazłbym kolejnych 15 osób, nieważne...

Offline mack3

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #184 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 23:43:48 »
Nie każ mi przekopywać się przez ten cały festiwal absurdu. Na tej stronie na pewno Ty wyciągnąłeś takie wnioski, na poprzednich stronach pewnie znalazłbym kolejnych 15 osób, nieważne...
Zacytuj w którym miejscu wg Ciebie wyciągam takie wnioski?
Bo wydaje mi się, że jesteś kolejną osobą na forum, która zamiast czytać, co ktoś inny napisze, to projektuje na tę osobę swoje własne myśli.
Nigdy nawet nie byłem blisko "szacowania nakładu na pdst. tego, w której księgarni prawdopodobnie pakiet Noir się pokaże" (choć w zasadzie jakiś niewielki wyznacznik może to być).

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #185 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 06:13:01 »
W której księgarni, w ilu, za ile, wszystko jedno, skoro podobnie było w innych limitowanych nakładach, przed premierą można było sobie wyciągać wnioski, że to będzie masowy nakład limitowany, a po premierze okazało się co innego.

Online Bazyliszek

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #186 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 06:44:31 »
Przy cenie 690 zł ten pakiet był wg mnie produktem całkowicie absurdalnym, dla ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi. Natomiast gdy zrobiło się z tego 450 zł, to nawet w czerni i bieli miałoby to już sens jak najbardziej. 5 komiksów w powiększonym formacie. Tylko do cholery to są duble. I wobec tego faktu dalej to wszystko ma naprawdę mało sensu. No chyba że ktoś żadnej z tych 4 pozycji nie ma. Wtedy zakup pakietu wydaje się rozsądny.

https://madbooks.pl/batman-noir-pakiet?from=listing&campaign-id=14

talibo

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #187 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 08:19:30 »
Kolega @Bazyliszek nadal nie rozumie, że ta te komiksy są dla kolekcjonerów. On nim nie jest, zbieranie kolekcji kioskowych nie czyni kolekcjonerem. Właśnie posiadanie tego samego komiksu w kilku ekskluzywnych wydania, albo posiadania samych ekskluzywnych wydań czyni cię kolekcjonerem przez duże K. To jest do takich osób skierowana kolekcja.

Zresztą widać, że nie jest tu jedyną osobą która tego nie rozumie i zapomina, że nikt nie przymusza do kupowania tego wydania. Można znaleźć jakiś tańszy zamiennik i to w kolorze. I zgadzam się z kolegą @ramirez82, natłukliście kilkadziesiąt stron absurdów nie rozumiejąc do kogo ta oferta egmontu jest skierowana.  8)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #188 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 08:21:28 »
Przy cenie 690 zł ten pakiet był wg mnie produktem całkowicie absurdalnym, dla ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi.

A ty wciąż porównujesz kolekcję Noir z cenami WKKDC - to nie ma żadnego sensu, porównaj sobie z cenami za ekskluzywnego Thorgala, czy Szninkla. Pewnie, że nie są to małe pieniądze, ale to specjalna edycja dla kolekcjonerów, nie masowego czytelnika...

Tylko do cholery to są duble. I wobec tego faktu dalej to wszystko ma naprawdę mało sensu. No chyba że ktoś żadnej z tych 4 pozycji nie ma. Wtedy zakup pakietu wydaje się rozsądny.

...i właśnie nie dla kogoś, kto tych komiksów nie ma. Pierwotnie te komiksy zostały wydane jako kolorowe, edycja czarno-biała to trochę taka ciekawostka. Nie wyobrażam sobie pierwszy raz zetknąć się z Zabójczym żartem pozbawionym kolorów.

Talibo mnie ubiegł  :'(

Offline Gazza

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #189 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 10:29:57 »
Kolega @Bazyliszek nadal nie rozumie, że ta te komiksy są dla kolekcjonerów. On nim nie jest, zbieranie kolekcji kioskowych nie czyni kolekcjonerem. Właśnie posiadanie tego samego komiksu w kilku ekskluzywnych wydania, albo posiadania samych ekskluzywnych wydań czyni cię kolekcjonerem przez duże K. To jest do takich osób skierowana kolekcja.
(...)
Nie zgadzam się. Kolekcjonerem nie czyni zbieranie drogich wydań czegokolwiek. A zwłaszcza w zakupie. Czy ktoś zbierający przez dajmy na to 30 lat zeszytówki (których nierzadko wartość robi się niemal astronomiczna względem kwoty zakupu) już kolekcjonerem nie zostaje? Albo z kolekcjami kioskowymi? Nieprawda.
Cytując wiki:
"Kolekcjonerstwo (łac. collectio – zbiór) – świadome gromadzenie przedmiotów o ustalonym zakresie merytorycznym, topograficznym lub chronologicznym w celu tworzenia zbiorów, wystaw i pokazów. Najczęściej w formie amatorskiej jako hobby. Rozwija się już u dzieci w wieku przedszkolnym."

Zatem opinie do kogo skierowane jest to czy inne wydanie to tylko subiektywne odczucia, a nie prawda objawiona. To czy ktoś jest kolekcjonerem czy nie (w tym przez małe czy duże K) nie wynika z ekskluzywności zebranych zbiorów - czy to komiksów, aut czy znaczków pocztowych.

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #190 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 10:43:16 »
Też nie jestem za tym by rozróżniać kolekcjonerów na lepszych i gorszych, ale z całą pewnością można powiedzieć, że to wydanie jest skierowane do kolekcjonerów lubujących się w ekskluzywnych i droższych wydaniach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

talibo

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #191 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 10:51:27 »
Nie zgadzam się. Kolekcjonerem nie czyni zbieranie drogich wydań czegokolwiek. A zwłaszcza w zakupie. Czy ktoś zbierający przez dajmy na to 30 lat zeszytówki (których nierzadko wartość robi się niemal astronomiczna względem kwoty zakupu) już kolekcjonerem nie zostaje? Albo z kolekcjami kioskowymi? Nieprawda.
Cytując wiki:
"Kolekcjonerstwo (łac. collectio – zbiór) – świadome gromadzenie przedmiotów o ustalonym zakresie merytorycznym, topograficznym lub chronologicznym w celu tworzenia zbiorów, wystaw i pokazów. Najczęściej w formie amatorskiej jako hobby. Rozwija się już u dzieci w wieku przedszkolnym."

Zatem opinie do kogo skierowane jest to czy inne wydanie to tylko subiektywne odczucia, a nie prawda objawiona. To czy ktoś jest kolekcjonerem czy nie (w tym przez małe czy duże K) nie wynika z ekskluzywności zebranych zbiorów - czy to komiksów, aut czy znaczków pocztowych.
No tak. To czemu większość ma problem z tą edycją komiksów. Nawet teraz kiedy można kupić je taniej w innym sklepie niż egmont. Jeśli są kolekcjonerami komiksów to czemu ich nie kupią tylko strzepią język? Jest powiedziane, że nakład limitowany, dla mnie oznacza to, żeby kolega się nie przyczepił, że jest dużo niższy od regularnie wydawanych komiksów i nie będzie dodruków. Jest dużo większy format niż standardowo. Stąd inna cena niż zwykle. Nie rozumiem argumentu, że to wznowienie w innej formie komiksów już wydanych. Jakby to były nowe pozycje to by marudy kupily w tej cenie bez zająknięcia? Jeszcze bardziej by strzępili język. Więc nie wiem czy tak naprawdę są kolekcjonerami, bo mi się wydaje, że raczej casualami czy sezonowcami czytającymi od niedzieli komiks. Większość kolekcjonerów (znaczków, trabantów czy komisków) zrobiła by wszystko, aby mieć takie perełki u siebie, wydając nawet większą kasę. Dlatego napisałem, że większość nie rozumie do kogo skierowane jest to wydanie.

Offline Murazor

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #192 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 12:04:30 »
Więc nie wiem czy tak naprawdę są kolekcjonerami, bo mi się wydaje, że raczej casualami czy sezonowcami czytającymi od niedzieli komiks.
Haha ;D No to mnie rozbawiłeś, sam się uważam bardziej za fana komiksów, a nie kolekcjonera, ale coś tam jednak zbieram - 2 regały temu nie przeczą, a wrzuciłeś mnie do koszyka z sezonowcami. Nie ważne jest, że czytam około 400 trejdów rocznie, że kupuję co miesiąc kilkanaście komiksów. Ważne, że nie kupie jakiegoś wydania komiksu, które mnie nie interesuję, bo wolę kolorowe/mam kolorowe/nie jestem, aż takim fanem Batmana (wybierz jedno, albo wszystkie, albo dopisz sobie nowe).

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #193 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 13:56:21 »
Dodajmy do tego świadome robienie zakupów. Jeśli nie umiesz czegoś odpuścić, bo jakiś wewnętrzny głos każe ci coś kupić, to jest to nałóg.  Ten Batman Noir to nie jest coś o czym miesiąc temu myślałem. Nikt z Was też, Egmont robi marketing i nagle niektórzy nie mogą bez tego żyć. Zamówiłem omnibus Batman Black and White jakiś czas temu, wszystkie te komiksy w polskiej wersji Noir przeczytałem w kolorze, i po namyśle zdecydowałem się na Batman by Grant Morrison vol. 1, 2 omnibus, kosztem (nawet z obniżoną ceną) tej kolekcji Egmontowej. Ta kolekcja moim zdaniem bardziej adresowana jest właśnie do osób, które nie śledzą komiksowych nowości, nie czytają angielskich wydań, kupują okazjonalnie komiksy, dodatkowo jest reklamowana jako "limitowana", więc pewnie ktoś pomyśli, że zarobi.

Offline laf

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #194 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 14:16:26 »
Jeśli nie umiesz czegoś odpuścić, bo jakiś wewnętrzny głos każe ci coś kupić, to jest to nałóg.
Nie. To objaw choroby psychicznej prowadzącej do dostrzegania demona, który każe Ci zabijać co miesiąc po jednej osobie  ;)

A tak na serio to ja również odpuszczę sobie to ekskluzywne wydanie. Właśnie jestem na etapie ogarniania całego skompletowanego Batmana (począwszy od przyszłościowej wizji Franka Millera) i wszystkie te komiksy z serii Noir w najbliżej przyszłości przeczytam (bądź już to zrobiłem). Tak więc nie mam zupełnie parcia nawet w jakiejś mega obniżce.

Natomiast cała sytuacja wykreowana przez Egmont jest faktycznie godna pożałowania. Najgorsze tylko, że tracimy na tym my, bo w końcu jubileusz 80-lecia zdarza się tylko raz. Ja jestem za bojkotem tego wydania Egmontu, który będąc w roli monopolisty wyszedł chyba z założenia, że Batman się i tak sprzeda.