Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 112146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:25:50 »
Ta, jest dużo np. annuali z lat osiemdziesiątych. Nikt ich nie ma więc nikt nie będzie narzekał na duble. W sam raz do świętowania 80-lecia Batmana.
I wówczas pękło by 50 stron płaczu, że po co celeberować te nowości w dużym i drogim formacie, jak można w mniejszym, tańszym i dla każdego.

Mnie nie przeszkadza kolekcja Noir (może nawet kupię), tylko brak czegoś więcej.

Kolejny post sugerujący że Egmont w drugiej połowie 2019 roku nie wyda już nic więcej z Batmanem.

 

Offline VooDoo-79

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:30:55 »
O, coś znalazłem w sieci:
https://www.taniaksiazka.pl/batman-noir-pakiet-p-1280136.html

Dzięki za cynk kolego  ;) Co ciekawe z tym rabatem i ze zniżką lojalnościową wyszło mi 537 zł a to już brzmi lepiej niż 690 zł  ;D Ciekawe jak będzie w innych sklepach  :o

Offline PJP

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 22:07:44 »
Tak trochę na marginesie dyskusji. Nie dziwią mnie zachowania wydawnictw czy ich pracowników. Wszystkie chwyty dozwolone w marketingu... Dziwi mnie natomiast, że sporo osób się na to nabiera. Kontrolowane przecieki na forum, "tajemnicze" newsy i budowanie atmosfery wtajemniczenia. Ekskluzywność i wyjątkowość. Czasem czuję jak się jakiś członek masonerii czy innych karbonariuszy ;-) Niestety przyzwyczaiłem się już do egmontowych wydań z dużym zapasem ambiwalencji. Z jednej strony człowiek się cieszy, że dostał integrala, a z drugiej jego zawartość, tłumaczenie czy wykonanie już często przyprawia o ból głowy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 22:20:00 »
Gdybym miał sie kręcić nosem co do wyboru tytułów to powiedziałbym dlaczego Hush a nie kilka poziomów lepszy i batmanowy top, czyli Rok Pierwszy, no ale rozumiem że kwestia popularności Jima Lee i samego komiksu.

Niestety Rok Pierwszy nie wyszedł w USA w Noir, o ile to jakiś argument - w końcu Pewnego dnia też DC nie wydało w tej postaci.

Coś, czego na polskim rynku jeszcze nie było, np. Batman Noir Eduardo Risso.

Przecież to Rozbite miasto i inne opowieści.

Offline Moreroms

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 22:31:16 »
Dzięki za cynk kolego  ;) Co ciekawe z tym rabatem i ze zniżką lojalnościową wyszło mi 537 zł a to już brzmi lepiej niż 690 zł  ;D Ciekawe jak będzie w innych sklepach  :o
Teraz dopiero na egmont.pl się zrobi zamieszanie, jak wszyscy odmówią pakietu tam i zamówią na tej stronie :D

Midar

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 22:33:22 »
Ja zamówiłem i osobiście jestem przekonany, że nakład zamknie się między 350 a 500. Dobrą stroną braku informacji o nakładzie jest to, że spekulantom”zadrży ręka” przy zamówieniu kilku/kilkunastu egzemplarzy i więcej osób zamówi w normalnej cenie.
Bardzo się cieszę z takiej formy wydania tytułów, które już mam w „zwykłych” wydaniach. Dopiero byłby płacz, gdyby Egmont wydał w takim formacie tytuł, który nie pojawił się dla masowego odbiorcy. Dla mnie, fana Batmana, to uczta (duży format, czerń i biel), a to że Egmont wydaje w tym formacie tytuły, które były lub są dostępne na rynku świadczy dodatkowo o niedużym nakładzie.
Ten rok jest zdecydowanie świętem Batmana. Patrząc na to co, Egmont wydał i jeszcze wyda w 2019  roku wszyscy lub większość powinni być zadowoleni. Dodatkowo jako ”monumentalny smaczek” takie wydanie limitowanego pakietu noir (w większości bardzo dobrych tytułów) jest wisienką na torcie
Thorgala też większość ma (niektórzy w wielu wydaniach), a limitowane, drogie wydanie rozeszło się jak „ciepłe bułeczki” i nadal jest wiele głosów za tym, żeby Egmont wydał powiększone czarno-białe wydanie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 22:36:40 »
O, coś znalazłem w sieci:
https://www.taniaksiazka.pl/batman-noir-pakiet-p-1280136.html

O, super!

@EDIT
taniaksiazka to dobra księgarnia dla tego zestawu bo krwiodawcy mogą dostać 5% rabatu.

Jeszcze lepiej.

Teraz dopiero na egmont.pl się zrobi zamieszanie, jak wszyscy odmówią pakietu tam i zamówią na tej stronie :D

No właśnie jestem zmuszony zrezygnować z mojego zamówienia na egmont.pl, skoro zaoszczędzę  ponad 150 zł.

Midar

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 22:39:42 »
Dzięki za cynk kolego  ;) Co ciekawe z tym rabatem i ze zniżką lojalnościową wyszło mi 537 zł a to już brzmi lepiej niż 690 zł  ;D Ciekawe jak będzie w innych sklepach  :o
Mi z rabatem za newsletter wyszło 520,54 😀

Offline Koalar

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 22:46:29 »
Przecież to Rozbite miasto i inne opowieści.

Aha, to sorry, w ogóle ten Deluxe umknął mojej uwadze.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Komediant

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 23:38:10 »
Coś, czego na polskim rynku jeszcze nie było, np. Batman Noir Eduardo Risso. I inne nowe rzeczy fajnie wydane (niekoniecznie z linii Noir). Mnie nie przeszkadza kolekcja Noir (może nawet kupię), tylko brak czegoś więcej.

Ty byś wolał to, inny tamto, a jeszcze inny siamto. To nie koncert życzeń, na 500 osób byłoby 500 innych zestawów. Egmont wyda top topów Batmana, najpopularniejsze i najbardziej kanoniczne rzeczy. Chyba tylko właśnie Rok Pierwszy jest widocznym brakiem. I piszę to wcale nie będąc fanem tych komiksów, DKR nie jest nawet moim ulubionym Batmanem Millera (chociaż przyda mi sie odświeżenie bo czytałem tylko w przekładzie Kreczmara póki co); Loeba za dobrego scenarzystę nie uważam (chociaż Długie Halloween wyszło mu ok, z niedociągnięciami, ale ok), jego komiksy na wyższy poziom wynoszą rysunki Sale'a. Annual Kinga scenariuszowo do zapomnienia po 5 minutach, ale rysunkowo to perełka, trafiłem na necie na dwie czy trzy strony Lee Weeksa i zamówiłem, fantastyczna czysta, klasyczna kreska, chociaż kolory też tu grają rolę i wątpie czy ten komiks zyska cz-b, pomimo dużego formatu.


I wówczas pękło by 50 stron płaczu, że po co celeberować te nowości w dużym i drogim formacie, jak można w mniejszym, tańszym i dla każdego.
Ale to był sarkazm.
Odp bez sarkazmu wyglądała by tak: tak, jest troche fajnych komiksów z Batmanem nie wydanych w Pl, ale co miałyby one wspólnego ze świętowaniem 80-lecia Batmana?

Niestety Rok Pierwszy nie wyszedł w USA w Noir, o ile to jakiś argument - w końcu Pewnego dnia też DC nie wydało w tej postaci.
Myślę że argumentem był jeden Miller wystarczy, Loebów niby dwóch, ale ze względu na rysowników ton komiksów mocno się różni. Mógł teoretycznie Egmont dać Rok 1y jako dodatkowy tom zamiast annuala, ale wystarczy wyobrazić sobie narzekanie osób które kupią tylko wybrane tomy (tu akurat słuszne) i musiałyby przegapić taka perełke (dla mnie byłby to najlepszy tom, a przynajmniej na równi z Zabójczym żartem).

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 07:35:51 »
Niezłe cyrki z tym Batmanem. Dopuszczałem możliwość, że jakieś "złodziejaszki" to podkupią i sprzedadzą u siebie jak centrum komiksu, ale tania książka? Jak teraz wygląda wiarygodność Gluty? Zerowa, wszystko na chwilę obecną wskazuje na to, że naopowiadała głupot zwyczajnie, a pakiet od chwili zapowiedzi jest coraz mniej ekskluzywny i limitowany.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Moreroms

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 08:38:39 »
Ja też stawiałem, że "złodziejaszki" to np. Gildia, która sama kupi i będzie miała w swojej ofercie. A tu proszę, 520 PLN vs 690 PLN. Zbyt duża różnica, aby się nie zainteresować zmianą sklepu.
Chyba, że to nie było planowane, ale słabe zainteresowanie spowodowało taki ruch.

Offline U.F.O

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 09:00:18 »
Po takim info z tym zestawem, wszystko jest już możliwe. Nie zdziwiłbym się masowego ruchu rezygnacji ze strony klientów zamawiających w sklepie egmont, co zaowocuje wystawieniem tych komiksów w innych sklepach i jeszcze innych cenach promocyjnych.

Offline Murazor

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 09:08:29 »
Oby nie było jak z artbookiem, ludzie pozamawiali w np: merlinie z masterpassem, a później się okazało, że merlin nie wysłał, bo nie dostał tyle egzemplarzy, a źródła które miały, już nie mają.

Offline misiokles

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 09:19:06 »
Proces negocjacji wydawcy ze sklepem może być długotrwały. Pewnie ktoś decyzyjny z taniejksiążki wrócił z urlopu i wynegocjował wprowadzenie Noir do swojej oferty. Pewnie nawet dał cenę dumpingową, dopłacając do sztuki ale potraktował to jako formę promocji swojego sklepu. My czytelnicy zakulisowe rozgrywki widzimy w dość prostolinijnych barwach.