Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 112169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #60 dnia: So, 13 Lipiec 2019, 22:36:50 »
Dziękuję wszystkim za udział w ankiecie. 104 oddane głosy dają już całkiem niezły pogląd na poruszony temat. Wnioski można wyciągnąć bez większych trudności. 3 na 4 użytkowników uważa iż nakład zbliżony jest do tysiąca lub go przekracza. Mimo wszystko dla mnie to lekko zaskakujący wynik. Myślę jednak iż Panowie i Panie mają rację. A jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się niebawem :)

Offline mack3

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #61 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 00:10:41 »
Ale tak na serio. Nawet zakładając, że komplety wydrukowali jako "osobny nakład" i ankieta dotyczyła tylko egzemplarzy sprzedawanych pojedynczo.

Zabójczy Żart: Cena 99 zł. 5 razy mniej niż cena Thorgala, 6 razy mniej niż cena Szninkla. 99 zł - cena ciągle mimo wszystko "na każdą kieszeń". Komiks kultowy (pamiętam jak szybko się rozchodził jak Egmont wydał pierwsze nakłady koło 2011? 2012?). Duża promocja (wpiszcie sobie Batman Noir Egmont, żeby sprawdzić w ilu dziwnych portalach pojawiły się informacje o kolekcji Noir, a potem dla porównania sprawdźcie ile mniej jest wyników przy "Thorgal kolekcjonerski"). Brak ujawnienia nakładu (niewielkim nakładem kilkuset egzemplarzy raczej się chwali niż go ukrywa).
Komiks dostępny w sprzedaży od ponad tygodnia (chyba już dłużej niż czas efektywnej sprzedaży 6 razy droższego (!) Szninkla (Szninkiel po pierwszych dwóch dużych falach na planecie i gildii potem pojawiał się znikał w liczbach po kilka-kilkanaście egz.) ), nic nie wskazuje na to by się wyczerpywał (ciągle można wrzucić 99 egzemplarzy do koszyka sklepu Egmontu) - dostępny mimo marketingu Gluty, że "już się kończy", co dodatkowo podkręciło sprzedaż (co dla mnie w zasadzie już marketingiem nie było, a było - ujmując to bardzo eufemistycznie - powiedzmy... blefowaniem. Chyba, że Gluta sama została wprowadzona w błąd).
I nadal ktokolwiek poważnie bierze pod uwagę, że mogli go wydrukować w liczbie 500 czy 750 egz?

A to co napisałem powyżej odnosi się do egzemplarzy sprzedawanych pojedynczo, a są przecież jeszcze te sprzedawane w kompletach.

Myślę, że bardziej odpowiednimi progami dla tej ankiety byłyby progi co 500-750 egzemplarzy.
Alternatywnie - zamówili jakąś określoną liczbę egzemplarzy w drukarni, a w miarę sprzedaży domawiają "pakiety" i sami nie wiedzą jaki będzie ostateczny nakład (co by nie mówić - dopóki zamówienia w przedsprzedaży wpadają - byłoby to całkiem rozsądne).
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Lipiec 2019, 03:10:50 wysłana przez mack3 »

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 02:06:21 »
Czytaj dokładnie - Gluta mówiła, że tam nie ma ustawionego limitu, więc możesz zamówić nawet 1000000 egzemplarzy, co nie znaczy, że tyle jest. Co do nakładu, to ja wierzę Glucie - po prostu się trochę przeliczyła, ale i tak pewnie nakład zaraz się skończy, no chyba, że zapadła decyzja na górze, by nakład zwiększyć, dlatego prognozy Gluty się nie sprawdziły. Pamiętajmy też o bardzo ograniczonej dystrybucji - jedynie sklep Egmont to sprzedaje.
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Lipiec 2019, 02:08:28 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mack3

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 03:02:33 »
Czytaj dokładnie - Gluta mówiła, że tam nie ma ustawionego limitu, więc możesz zamówić nawet 1000000 egzemplarzy, co nie znaczy, że tyle jest.
Czytam dokładnie. Na jeden raz mogę zamówić (wrzucić do koszyka) nie 10000 egz, a max 99. Chyba, że nie mają 99, wtedy moge wrzucić tyle ile mają. Tutaj ciągle mogę wrzucać 99 egz. Zresztą to akurat uważam za najsłabszą z poszlak wymienionych w moim poprzednim poście, że nakład jest dużo większy niż 500 czy 750.
Bo tego dotyczył mój post, a nie licznika w sklepie Egmontu

Co do nakładu, to ja wierzę Glucie - po prostu się trochę przeliczyła, ale i tak pewnie nakład zaraz się skończy.
Jak się sugeruje, że nakład może się skończyć za jeden dzień, a kończy się za 2 czy 3 dni to można pisać, że się trochę przeliczyło. Jak nakład jest ciągle dostępny 6 dni później, to już na pewno nie można napisać o "trochę przeliczeniu", bądźmy poważni. W najlepszym razie można napisać, ze się mocno przeliczyła

no chyba, że zapadła decyzja na górze, by nakład zwiększyć, dlatego prognozy Gluty się nie sprawdziły.
Istnieje taka możliwość, napisałem o tym w swoim poście. Byłoby to zagranie całkiem rozsądne ekonomicznie (aczkolwiek na granicy uczciwości, biorąc pod uwagę, że wcześniej pisali o ściśle limitowanym nakładzie i braku dodruków).

Pamiętajmy też o bardzo ograniczonej dystrybucji - jedynie sklep Egmont to sprzedaje.
Dystrybucja jest ograniczona (tak samo jak wielokrotnie droższych Thorgala czy Szninkla) - tu się zgadzam, ale średnio się to odnosi do mojego poprzedniego postu dotyczącego rozważań co do nakładu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Lipiec 2019, 14:56:18 wysłana przez mack3 »

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 08:40:02 »
Czytam dokładnie. Na jeden raz mogę zamówić (wrzucić do koszyka) nie 10000 egz, a max 99. Chyba, że nie mają więcej, wtedy moge wrzucić tyle ile mają. Tutaj ciągle mogę wrzucać 99 egz. Zresztą to akurat uważam za najsłabszą z poszlak wymienionych w moim poprzednim poście, że nakład jest dużo większy niż 500 czy 750.
Bo tego dotyczył mój post, a nie licznika w sklepie Egmontu
To nie jest żadna poszlaka dotycząca nakładu i już wytłumaczyłem dlaczego, nawet nie słaba, po prostu żadna. Co do reszty to masz rację i mogę się z tobą zgodzić.
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Lipiec 2019, 08:43:58 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hood

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 13:11:35 »
Nakład nie będzie podany. Kolekcja jest limitowana i jest już panika czy starczy


nie wiem czy starczy do poniedziałku ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 14:47:48 »
nie wiem czy starczy do poniedziałku ;)



Kiedy potrafisz stworzyć mema, a masz problem zacytować słowo w słowo, przytaczaną wypowiedź...  ::)

Offline Koalar

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 18:09:13 »
Jestem zawiedziony tą kolekcją, a przede wszystkim podejściem do tematu Egmontu. Wszystkie historie są dostępne w innych wydaniach. Za zakup całości nie ma żadnych bonusów, oprócz tego, że dostaniemy komiks, którego osobno się nie dostanie (za który i tak trzeba wyłożyć 71 zł, co przy jego grubości nie jest żadną okazją). Niewiele oficjalnie wiadomo (czy będzie możliwość kupna gdzie indziej niż w sklepie Egmontu, czy i jakie są tam dodatki). Jakieś dziwne zamawianie przedpremierowe bez ograniczenia liczby sztuk i straszenie, że nie wiadomo, czy wystarczy (byłoby sytuacją kuriozalną, gdyby ludzie zamówili i nie dostali - afera gwarantowana; z drugiej strony gdyby było dużo zamówień i gdyby wydrukowali więcej, niż planowali, to to wydanie traci na ekskluzywności). Jako fan Gacka z chęcią bym to przytulił, ale też nie czuję wielkiego przymusu.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Komediant

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 20:27:06 »
Jestem zawiedziony tą kolekcją, a przede wszystkim podejściem do tematu Egmontu. Wszystkie historie są dostępne w innych wydaniach.
A co niby mieliby wydać na celebracje 80-lecia jeśli nie klasyczne tomy? Sory, ale takimi argumentami dyskusja schodzi na poziom bazyla.
Gdybym miał sie kręcić nosem co do wyboru tytułów to powiedziałbym dlaczego Hush a nie kilka poziomów lepszy i batmanowy top, czyli Rok Pierwszy, no ale rozumiem że kwestia popularności Jima Lee i samego komiksu. Koniec końców z punktu widzenia wydawnictwa to słuszna decyzja.
Absurdem jest też pisanie o "straszeniu czy dla wszystkich starczy" odnośnie rzuconego pół żartem-pół serio zdania forumowiczki. Jak zresztą jakieś 90% marudzenia na całą inicjatywę świętowania rocznicy. Gdyby kierować sie opiniami forumowymi Egmont wyszedłby lepiej nie robiąc nic.

Offline Cypher

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 20:44:16 »
No Egmont mogł np. wydać inne klasyczne tomy, niewydane jeszcze w Polsce, ale wolał wydać duble. Trudno, ich wybór. Nikt ich nie zmuszał do ich wydawania, mnie nikt nie zmusi do ich kupowania...

Offline Komediant

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:07:55 »
Ta, jest dużo np. annuali z lat osiemdziesiątych. Nikt ich nie ma więc nikt nie będzie narzekał na duble. W sam raz do świętowania 80-lecia Batmana.

Offline VooDoo-79

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:14:30 »
Nakład zbliża się prawdopodobnie ku końcowi, więc jak ktoś się zastanawia jeszcze nad zakupem, to niech nie zwleka. Jeżeli to prawda i nakład zaraz się skończy, to biorąc pod uwagę wcześniejsze słowa Gluty obstawiam, że nakład wynosił jakieś 250-350 sztuk lub jakieś 650-750, bo było obstawiane, że 500 lub 1000 i Gluta mówiła, że obaj są daleko od trafienia. Imo skłaniam się do 250-350 bo nie wydaje mi się, by tyle pakietów w takiej cenie poszło tak szybko przy nakładzie 650-750 i tak wąskiej dystrybucji.

Z całym szacunkiem ale bzdura kompletna, bardziej bym się zgodził z memem Hooda jak to pracowniczka Egmontu (nie ważne czy to sklep czy co tam innego) podpowiada "dawać kupować bo jutro może już nie być"  ;D Bądźmy poważni, przecież sam fakt że wydawnictwo nie podaje ile ma wynieść ten limitowany nakład daje do myślenia że nie jest mały nakład a wręcz przeciwnie. I teraz najważniejszy fakt nakład może i być załóżmy 1 tys. ale trzeba się zastanowić ilu chętnych będzie w stanie wydać tyle kasy za odgrzewane kotlety w innej formie niż dotychczas i za takie pieniądze. Więc nakład nakładem ale w tej sytuacji  najważniejszy jest popyt na ten towar i czas jego wyprzedania wcale nie da nam odpowiedzi na jego ilość.

Offline Koalar

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:15:55 »
A co niby mieliby wydać na celebracje 80-lecia jeśli nie klasyczne tomy?

Coś, czego na polskim rynku jeszcze nie było, np. Batman Noir Eduardo Risso. I inne nowe rzeczy fajnie wydane (niekoniecznie z linii Noir). Mnie nie przeszkadza kolekcja Noir (może nawet kupię), tylko brak czegoś więcej.

Absurdem jest też pisanie o "straszeniu czy dla wszystkich starczy" odnośnie rzuconego pół żartem-pół serio zdania forumowiczki.

Nie, absurdem jest pisanie, że pracownica Egmontu pisała to pół żartem, pół serio:
"Kolekcja jest limitowana i jest już panika czy starczy (serio, nie piszę tego, żeby Antari mówił, że nakręcam sprzedaż ;) )"

O, coś znalazłem w sieci:
https://www.taniaksiazka.pl/batman-noir-pakiet-p-1280136.html
Hm, może będzie gdzie indziej. Może starczy. A może nie. Może ktoś się wkurzy, że przepłacił na egmont.pl. A może kupi gdzie indziej, ale nie kupi, bo nie będzie. A może to jakaś zabawa dla fanów najlepszego detektywa świata? Bardzo fajna, rzeczywiście.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:17:25 »
Czy ten Komediant to nowe konto mkolka? Czy może blaskowitz postanowił wrócić do dyskutowania na forum? W każdym razie proszę sobie nie wycierać buzi moją ksywką. Sami się zatraciliście w tej bezsensownej dyskusji czy to jest nakład limitowany nisko, wysoko, czy też będą ciche dodruki, co w ogóle moim zdaniem nie jest clou tej dyskusji.

Jak już powiedziałem - najważniejszym jest to, że to są duble. A przez to zamieszanie z tym nakładem i zamówieniami, Egmont znowu traci siły i środki na głupoty zamiast drukować dobre premierowe komiksy. Klasyki i nowsze tytuły.

@EDIT
taniaksiazka to dobra księgarnia dla tego zestawu bo krwiodawcy mogą dostać 5% rabatu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:20:53 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Cypher

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:19:29 »
Ta, jest dużo np. annuali z lat osiemdziesiątych. Nikt ich nie ma więc nikt nie będzie narzekał na duble. W sam raz do świętowania 80-lecia Batmana.
Taa, bo ten Noir Kinga, to też lata 80-te.🙄