Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 111448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 08:20:19 »
Ludzie kupujta bo TK potem na spotkaniach będzie ciągle gadał że "nie wiadomo, może, myslimy" bo jak zrobiliśmy Batmana Noir to sie nie sprzedał.

Offline Teli

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 08:35:32 »
Kupiłem ale... nawet jak sprzeda się w liczbie 1000+ to i tak może powiedzieć że się nie sprzedał bo oficjalnie i tak nic nie wiadomo.
Ba... jak już jesteśmy przy spiskowej teorii to nawet na sklepie Egmontu może wisieć sobie przez dwa lata dla niepoznaki. Bo co tam szkodzi co jakiś czas walić po cichaczu dodruki. Masoni, kosmici, Egmont i cykliści (w sezonie)!

A tak na poważnie to mam nadzieję że się dobrze sprzeda. Bo, patrząc długofalowo, sukces takiej inicjatywy mógł by się w przyszłości  przełożyć na wyczekiwane przez większość forum omniaki.

Offline Lipa

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 08:47:23 »
Chciałbym przypomnieć, że gluta jest tu prywatnie, a nie jako przedstawiciel Egmontu

Jeżeli jest taka polityka jej pracodawcy, żeby nie podawać ilości, to co ona może zrobić?

A to, że się droczy czasami i ktoś wszystko łyka na poważnie, to już nie jej wina


ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 09:04:59 »
A ja chciałbym przypomnieć, że z tym poniedziałkiem, to był żart. Nawet dla tych mniej rozgarniętych zakończony emotikoną...

a)
nie wiem czy starczy do poniedziałku ;)

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:33:00 »
Toby się zgadzało, że jedyne informacje od Gluty które można by uznać za pożyteczne są żartem... z tym, że kolekcja jest limitowana to też był żart, ale mniej nierozgarnięcie nie załapali. Ci bardziej rozgarnięci płakali, że arbooka Thorgala dla nich nie starszyło.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:37:03 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:37:52 »
Ludzie kupujta bo TK potem na spotkaniach będzie ciągle gadał że "nie wiadomo, może, myslimy" bo jak zrobiliśmy Batmana Noir to sie nie sprzedał.
Nie będę wydawał 7 stów na komiksy, który już mam, które miały po dwa wydania żeby móc dostać potem jakiś, którego nie mam. Skąd wiesz, że TK nie powie skoro Zabójczy żart sprzedał się w dwóch wersjach kolorystycznych i jeszcze trzeciej czarno-białej to zamiast nowości wydamy czwartą wersję Zabójczego żartu - w samym ołówku?

Na 80 urodziny Egmont powinien zafundować tort z wisienką a nie odgrzanego kotleta.
Batman returns
his books to the library

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:39:33 »
Toby się zgadzało, że jedyne informacje od Gluty które można by uznać za pożyteczne są żartem... z tym, że kolekcja jest limitowana to też był żart, ale mniej nierozgarnięcie nie załapali. Ci bardziej rozgarnięci płakali, że arbooka Thorgala dla nich nie starszyło.

W sensie, że co?

Offline Moreroms

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:53:25 »


Nie będę wydawał 7 stów na komiksy, który już mam, które miały po dwa wydania żeby móc dostać potem jakiś, którego nie mam. Skąd wiesz, że TK nie powie skoro Zabójczy żart sprzedał się w dwóch wersjach kolorystycznych i jeszcze trzeciej czarno-białej to zamiast nowości wydamy czwartą wersję Zabójczego żartu - w samym ołówku?

Na 80 urodziny Egmont powinien zafundować tort z wisienką a nie odgrzanego kotleta.

Tylko moim zdaniem, jeśli za taką cenę puścili by limitowane nowości, to byłby płacz, że za drogo jak na nowość i powinni puścić duble, bo wtedy przynajmniej nikt nie straci szansy na zapoznanie się z danym tytułem.
Żeby nie było, nikogo nie namawiam, nie twierdzę, że cena jest adekwatna do wydania i jakości. Chodzi mi jedynie o "co by było gdyby...".

Offline bibliotekarz

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 13:03:01 »
Gdyby chcieli mogli by dać jakąś nowość w limitowanym wydaniu ekskluzywnym dla największych fanów i osobne zwykłe wydanie dla zwykłych śmiertelników. Choć wydaniem ekskluzywnym ciekawej nowości byłoby większe zainteresowanie niż Batman Noir i więcej osób gotowych byłoby się szarpnąć, bo to rocznica. A tak Egmont prezent robi raczej tylko sam sobie - daje z ekskluzywną przebitką na cenie coś co normalnie by się już im nie sprzedało osobom, które kupią wszystko, bo to Batman.
Batman returns
his books to the library

Offline Moreroms

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 13:07:12 »


nowość w limitowanym wydaniu ekskluzywnym dla największych fanów i osobne zwykłe wydanie dla zwykłych śmiertelników.

No to przecież obecnie jest dokładnie taka sytuacja. Było wydanie "dla zwykłych śmiertelników" i właśnie wydają "ekskluzywne dla największych fanów". Nie rozumiem czemu w sytuacji o której wspominasz nie traktował byś tego jako dubla?

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 17:29:17 »
Tylko moim zdaniem, jeśli za taką cenę puścili by limitowane nowości, to byłby płacz, że za drogo jak na nowość i powinni puścić duble, bo wtedy przynajmniej nikt nie straci szansy na zapoznanie się z danym tytułem.
Żeby nie było, nikogo nie namawiam, nie twierdzę, że cena jest adekwatna do wydania i jakości. Chodzi mi jedynie o "co by było gdyby...".

Ale co to za argument powtarzany już kilkukrotnie? Czy jakby wydali tytuł x w Noir, a za pół roku w normalnym wydaniu np. w serii DC Deluxe to niebo zmieniłoby barwę na zielone? Oczywiście w jakimś stopniu pomniejszonym nakładzie o Noir. 100% kolekcji to duble, mogli dać 60% do 40% dla jednej bądź drugiej opcji. A tak dostajemy enty raz to samo, zamiast czegoś nowego. Skoro coś było i będzie ponownie, to równie dobrze może być teraz i później...

Co w ogóle oznacza ta ankieta? Np. 500-750 oznacza, że wydrukują 500-750 egzemplarzy każdego z 5 komiksów (do sprzedaży zarówno jako komplet jak i osobno)? czy 500-750 4 głównych komiksów (i nieoznaczoną liczbę tego 5, sprzedawanego tylko w komplecie)? Czy 500-750 wszystkich razem? Czy 500-750 kompletów - w celu sprzedaży jako komplety (ale wtedy co z pojedynczymi tytułami, przecież nie każdy kupuje komplet)?

Nakład każdego z tych pięciu tomów, nie ważne czy kupujesz całość czy pojedynczą sztukę. Nie wchodzimy już w kalkulacje czy np. Zabójczy Żart będzie miał największy nakład z tych pięciu. Czy wszystkie będą miały identyczny. Nie ma sensu tego rozdzielać, dajmy na to wydrukują 500 kompletów oraz powiedzmy kolejne 500 każdego tomu dostępnego pojedynczo (4z5).

Offline VooDoo-79

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 17:43:26 »
Mi się wydaję że tego będzie naprawdę dużo i będzie się sprzedawało długo, na pewno nie będzie dodruków ale skoro podali że nakład limitowany a nie podali jaki to nakład sugeruje że to duża ilość. W ogóle to dodanie że "limitowany" ma nas kupujących nakręcić żeby się na niego rzucić. Możemy robić zakłady i ja obstawiam że do końca roku jeszcze będą te pozycje do kupienia 8)

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 19:35:50 »
Ja obstawiam, ze do premiery juz nie bedzie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline HugoDumont

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 19:41:00 »
Obstawiam że nakład wyniesie ok. 1000 egzemplarzy i że zejdzie w miarę szybko, tzn. do końca roku. Potem będzie dostępny tylko na rynku wtórnym.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 21:30:40 »
Powolutku mogę zrobić delikatne podsumowanie pierwszych 24 h trwania ankiety. Oddaliście 80 głosów, w dobę nabiliśmy ponad tysiąc wejść! Ponad połowa z Was uważa, iż nakład wynosi ponad 1000 sztuk, co jest zgodne z moją opinią, chociaż ja osobiście wybrałem odpowiedź numer trzy. A tak delikatnie asekuracyjnie zagrałem. 77,6% uważa, że nakład jest podobny albo większy od Szninkla. Nie spodziewałem się wczoraj zakładając sondę takiego wyniku. Obstawiałem jakieś 50%, maksymalnie 60. Także pewne wnioski nasuwają się same. Mam tylko nadzieję, że Egmont nie strzelił sobie w stopę i przez kolejne lata nie będzie wypominał w większości negatywnych opinii, o kolekcji Noir.