Autor Wątek: Avengers  (Przeczytany 8139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Avengers
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 15:38:21 »
Aha - nie wiem co się stało z
Spoiler: PokażUkryj
FF i jak zginą Red. Kolejna seria której brakowało w polskim Marvel 2.0.
Ale to nie jest wina polskich wydawnictw, że tego nie wiesz, a wyłącznie twoja. Jak widać dostęp do internetu masz, więc wystarczy, że odpalisz Comixology lub Marvel Unlimited i tam spokojnie możesz je przeczytać. 

Ale za to mamy serię z Ms Marvel, czy też teraz te komiksy dla młodszych czytelników o Raven czy Catwoman. Super. Najważniejsze są priorytety.
Co mają wspólnego Raven i Catwoman z DC z komiksami Marvel? I co masz do komiksu dla nastolatków? To wg ciebie dla nich nie można wydawać komiksów? Zresztą narzekasz na coś co nie jest skierowane do ciebie, a do konkretnego czytelnika, to tak jakbyś narzekał na wydawanie np. serii z "Komiksy są super". Pomijam fakt, że te komiksy naprawdę są dobre, ale ty jak widzę nie znając ich od razu narzekasz.

Offline Bazyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 15:51:57 »
@UP
Ty narzekasz od 9 lat na Kolekcje, chociaż też nie są dla ciebie, a mnie się czepiasz? Hipokryzja mocno. Ja przynajmniej kupuję te Egmonty, które mnie interesują.

Ja do Egmontu mam ten sam zarzut od zawsze. Nie ma nieograniczonych mocy przerobowych. Nie może wydać wszystkiego. A mimo to do produkcji są kierowane jakieś dziwne i mało popularne projekty jak ta Raven, (ale też stand alone Mockingbird czy Black Widow) które zabierają miejsce w drukarni dla projektów które mają realny wpływ na continuum Marvela. Nie dostaliśmy tomu z Black Vortex, za to puścili Ant Mana. Nie mamy Champions, tylko Ms Marvel o niczym. Puszczono kantem główną serię o X-Men i nie ma polskich Red i/lub Gold. To mnie właśnie wkurza a ty udajesz, że tego nie rozumiesz.

I nie - amerykańskie oryginały po angielsku nie są tożsame z polskimi wydaniami.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Marzec 2021, 16:04:59 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Avengers
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 16:23:53 »
Napisze to jeszcze raz - Raven jest dla nastolatków. Czepiasz się tytułu który nie jest skierowany do ciebie, ale jest tytułem dobrym. Jak na razie tytuły z linii "DC powieść graficzna 13+" wzbudziły większe zainteresowanie niż kolejne wątpliwej jakości serię z Mavel Now 2.0 (wystarczy przejrzeć blogi komiksowe - przecież jesteś na grupach komiksowych na fb i widziałeś ile pojawiło się recenzji). To nie są mało popularne "projekty", ale skierowane do konkretnego odbiorcy. Ant-man i Czarna Wdowa wydane zostały pod filmy (niestety w przypadku tego drugiego premiera została przesunięta). Zarówno pierwszy jak i drugi mają dobre recenzje. Mockingbird została wydana ze względu na polską rysowniczkę i będąc na emefce widziałem kolejki czytelników jakie się tworzyły, aby móc zgarnąć wrys w tym komiksie. Udajesz idiotę czy po prostu nie rozumiesz?
które zabierają miejsce w drukarni dla projektów które mają realny wpływ na continuum Marvela
I jakie zabieranie miejsca? O czym ty człowieku piszesz?


Ty narzekasz od 9 lat na Kolekcje, chociaż też nie są dla ciebie, a mnie się czepiasz? Hipokryzja mocno. Ja przynajmniej kupuję te Egmonty, które mnie interesują.
Ja ogólnie kupuje komiksy, które mnie interesują nie tylko od Egmontu.

Nie dostaliśmy tomu z Black Vortex, za to puścili Ant Mana. Nie mamy Champions, tylko Ms Marvel o niczym. Puszczono kantem główną serię o X-Men i nie ma polskich Red i/lub Gold. To mnie właśnie wkurza a ty udajesz, że tego nie rozumiesz.
I dobrze, bo to co wszystko wymieniłeś to jest gówno. Nawet pomimo mojej miłości do X-men ten okres uważam, za totalny crap.

I nie - amerykańskie oryginały po angielsku nie są tożsame z polskimi wydaniami.
Nie są tożsame, ale co to ma do rzeczy? Powtórzę się, ale jeśli czegoś nie wiesz to wyłącznie twoja wina, a nie polskich wydawnictw.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Marzec 2021, 16:38:26 wysłana przez michał81 »

Odp: Avengers
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 16:33:26 »
   On może i udaje, że nie rozumie, ale Ty Bazyl nie rozumiesz naprawdę, muszę przyznać że to aż zastanawiające jak można żyć w realnym świecie z tak zaawansowanym poziomem niekumacji chyba wszystkiego. Egmont to zagraniczna firma i jako taka jest zaprojektowana na wzór wszystkich innych tamtych firm, raz aby działać w jak najdłuższym okresie czasu do czego potrzebne jest myślenie o celach realizowanych za 20-30 lat, dwa o nieustannym poszerzaniu strefy wpływów. To tylko u nas w krajach słowiańskich tworzy się wszystko na teraz. Egmont będzie wydawał tytuły, które Tobie nie pasują, bo musi to robić. Będą Ant-Many i Czarne Wdowy pod filmy wydawane, bo to zawsze okazja że może jakiś fan filmu wciągnie się w komiksy, będą kolejne Raven i Ms Marvele żeby wciągać nastolatki w czytelnictwo, będą komiksy dla dzieci, europejskie, amerykańskie spoza mainstreamu i Bóg wie jeszcze jakie bo dywersyfikacja asortymentu ma najczęściej pozytywne skutki. Nie będą się skupiali wyłącznie na komiksach znaczących dla continuum Marvela, bo to stagnacja a stagnacja to śmierć w bliższym lub dalszym okresie czasu (kto w 1995 spodziewał się, że Tm-Semic padnie na ryj i to wcale niezadługo?). Nie jesteśmy dla nich żadnymi głównymi celami do promowania się i kręcenia wyników sprzedażowych, bo już dawno jesteśmy wciągnięci w temat, nawet Ty ze swoimi komiksowymi horyzontami godnymi chabety ciągnącej wóz z węglem kupujesz od nich na potęgę, ja tak samo. Egmont celuje i będzie celował w kolejne grupy wiekowe, płciowe, wyznaniowe i kij tam wie jakie jeszcze aby w przyszłości sprzedawać jeszcze więcej tytułów i aby nowi zastąpili core'owych czytelników jak nam się znudzi, albo (tfu,tfu) wyciągniemy kopyta. A to, że nie wydają jakichś śmieciowych eventów pozszywanych z 10 serii to doprawdy żadna tragedia.

Odp: Avengers
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 20:37:23 »
  Tak ogólnie wracając do tematu, obiecałem sobie w miarę możliwości kupować te marvelowskie eventy, o ile pojedyncze grubasy w miękkich okładkach nie stanowią problemu tak obydwie Anihilacje odpuściłem szkoda mi miejsca na takie grube knigi. Ta Wojna Królów to nadaje się do czytania i czy konieczne jest to Preludium kupować? Dla mnie osobiście nie jest konieczne znać te wszystkie tie-iny i wydarzenia prowadzące do eventu bo przecież koniec końców i tak wszystko sprowadza się do lania po mordach, tylko czy to nie jest jedna historia podzielona na dwa tomy?

Offline michał81

Odp: Avengers
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 20:48:53 »
@SkandalistaLarryFlynt powiem tak, bez podbudowy w postaci X-Men: Morderczej Genezy, Uncanny X-Men: Powstaniu i Upadku Imperium Shi’ar oraz Wojny królów: Preludium, tak naprawdę możesz mieć problem z ogarnięciem wątków w Wojnie Królów, bo od razu zostajesz wrzucony w akcję. Nie znasz pełni motywacji Vulcana, która jest budowana przez 3 wcześniejsze komiksy. Jest krótki wstęp przybliżający co się wydarzyło, ale nawet w nim polecają powyższe komiksy. Może odpuścić całą serię Anihilacji, ona nie ma znaczenia dla samej Wojny Królów.

Spoiler: PokażUkryj


Dodam też, że dla mnie Wojna Królów jest najsłabszą częścią całej tej historii.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Marzec 2021, 20:56:15 wysłana przez michał81 »

Odp: Avengers
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 21:18:57 »
  Te ich motywacje :) pięć na krzyż w kilku wariantach. Oleję to chyba zatem też, nie mam specjalnie ochoty czytać jakichś wstępniaków w trzech tomach. Jakoś moja duma komplecisty eventów będzie musiała to przecierpieć.

Offline michał81

Odp: Avengers
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 21:20:40 »
No to zostanie co po prostu naparzanka.

Odp: Avengers
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 21:29:37 »
  A ja tam do naparzanek zwłaszcza jak są dobre nic nie mam, nie samym Eisnerem człowiek żyje. Zastanowię się w sumie jeszcze nad samą Wojną. A ta Domena i Wojny Nieskończoności?

Offline michał81

Odp: Avengers
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 21:40:27 »
Domena Królów kontynuje pewien wątek z końca Wojny. To jest bardziej nowe otwarcie dla nowych historii. Jest ok. Wojny Nieskońvzonosci nie czytałem, ale ona zbierała słabe oceny z tego co pamiętam.

Offline Bazyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 19:30:31 »
Hłe hłe, nie wiedziałem, że w Zimowej Gwardii jest ktoś taki jak Wostok. Rosjanie mają własną wersję Visiona - naprawdę dobre. Coś jak kiedyś Atari przy ruskiej elektronicznej gierce w jajka. :)

I czy naprawdę nie ma lepszych pomysłów w pokoju scenarzystów, niż to że Namorowi odwala? Bo raptem zalanie Wakandy było 10 lat temu, to już nikt nie będzie tego pamiętać, to znów odgrzejemy ten wątek, tak? Jaki to ma sens? Atlantyda dostała przez atak Celestian, więc zamiast ją odbudować i karmić swoj lud, lepiej rozpętać wojnę. Co za brednie. I ja to kupuje i czytam. Ehhhhh... Przecież Thor i Namor powinni się sprzymierzyć i rozwalić Roxxon za ich zbrodnie, a nie, że Avengers bronią korporacyjnych, morderczych najemników.

A końcówka tego tomu, to znowu powrót do Avengers World Hickmana i poszerzania składu. Kolejny oryginalny manewr. Podoba mi się tylko to, że T'chala zmądrzał. I żart z Brexitu był spoko.

Spoiler: PokażUkryj
Jakim cudem Coulson znowu żyje? Przecież Deadpool zabił go na początku Tajnego Imperium. No i oczywiście znowu - jedna z ostatnich szlachetnych postaci w universum, musi zostać skundlona.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Grudzień 2021, 20:02:43 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 14:22:29 »
Teraz dopiero zwróciłem na to uwagę, że Marvel i DC tak się przejęły ruchem BLM, że i w Avengers i w Lidze Sprawiedliwości na raz przewodniczącymi zostali czarnoskórzy członkowie drużyn. ;)

Offline Sebo

Odp: Avengers
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 17:37:16 »
Ta polityczna poprawność i BLM najbardziej uderza w Fantastyczna 4. To dlatego cały czas nie ma filmu bo Marvel nie wie jak to ugryźć. W oryginale 4 białych. W tym jedna para hetero. Tak więc Bena i Pochodnie musieliby zrobić gejami (ale ze względu na fizjonomię Thinga byłoby to raczej mało wiarygodne) Z Bena nie mogą też zrobić murzyna bo on cały czas jest w kamiennej formie. Tak wiec musieliby murzyna zrobić z johnnego (jak to już raz zresztą zrobiono)Tylko wtedy też Sue powinna być czarnoskóra bo to przecież rodzeństwo.  Finalnie nie ma wyjscia Reed by musiał zostać hindusem(biały nie może być przecież najinteligentniejszy)
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Styczeń 2022, 17:39:45 wysłana przez Sebo »

Offline Kadet

Odp: Avengers
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 23:15:15 »
Ta polityczna poprawność i BLM najbardziej uderza w Fantastyczna 4. To dlatego cały czas nie ma filmu bo Marvel nie wie jak to ugryźć.

No przecież zapowiedzieli już F4 w MCU... Poglądy mam raczej konserwatywne, ale z ewentualną krytyką wolę się wstrzymać, aż już będziemy wiedzieć, jak to będzie wyglądać - bo na razie to same domysły.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Sebo

Odp: Avengers
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 07:12:10 »
Avatara 2 zapowiadaja od 10 lat więc to nic nie znaczy;) Grunt że na razie filmu nie ma.  Poza tym to są nie tyle domysły co sarkazm. Niemniej bardzo się zdziwię jeśli zachowają oryginalny układ odnośnie rasy postaci i ich orientacji seksualnych tudzież płci. To co zrobili w Eternals i Spidermanie (ned Leeds azjatą, mj latynoską) daje przedsmak tego do czego mogą się jeszcze posunąć by zaspokoić gusta odpowiednich środowisk.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Styczeń 2022, 07:15:16 wysłana przez Sebo »