Autor Wątek: Aquaman  (Przeczytany 7326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Aquaman
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 12:41:51 »
Nie da się ukryć, że filmowa emanacja tej jeszcze do niedawna bezceremonialnie obśmiewanej postaci zrobiła swoje i tym samym popularność "Władcy Siedmiu Mórz" znacząco wzrosła. Jeszcze wcześniej doczekaliśmy się polskiej edycji solowej serii z udziałem Aquamana w ramach linii wydawniczej "DC Odrodzenie". Do tej pory opublikowano trzy tomy, a na luty zapowiedziany był czwarty. Przesunięcie w czasie tej odsłony cyklu (najwcześniej pojawi się w maju) może niestety oznaczać jego kasacje, tak jak to niebawem będzie miało miejsce w przypadku "Green Arrow" i "Nightwinga", a może także "Flasha". Póki co dobre jednak i to oraz pokaźnej objętości, przekrojowy album "Aquaman. Antologia". Przy okazji recka pierwszego zbioru wspomnianej serii.
 

majkelus81

  • Gość
Odp: Aquaman
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:10:40 »
Przesunięcie w czasie tej odsłony cyklu (najwcześniej pojawi się w maju) może niestety oznaczać jego kasacje
I tak i nie. Seria Aquaman ma dwa crossover. Pierwszy Aquaman/Suicide Squad: Sink Atlantis oraz drugi Justice League/Aquaman: Drowned Earth, oba po tomie 6. Zarówno SS jak i JL są trochę w tyle względem naszych wydań Aquaman. Przy czym z zapowiedzi wychodzi, że tom 6 zawiera też zeszyty, które są częścią Sink Atlantis. Egmont będzie musiał coś wykombinować (najlepiej wyciąć ze zbiorczego zeszyty #39-40).
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 13:17:24 wysłana przez majkelus81 »

JanT

  • Gość
Odp: Aquaman
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:25:48 »
Z tych zapowiedzi ze skrzydełek z zeszłego roku na ten nic się nie sprawdziło (np All-Star Batman 3 miał być w styczniu a Detective Comics 4 w lutym) więc tym bym się nie przejmował :)

Aquamana jak urwą to najwcześniej z końcem runu Abnetta (tom 6)

Przy czym z zapowiedzi wychodzi, że tom 6 zawiera też zeszyty, które są częścią Sink Atlantis.
Nieprawda  :)

Tom 06:

34 King Rath: Secret Origin
35 Kingslayer cz.1
36 Kingslayer cz.2
37 Kingslayer cz.3
38 Kingslayer cz.4

Aquaman/Suicide Squad: Sink Atlantis:

Suicide Squad 45: Sink Atlantis cz.1
Aquaman 39: Sink Atlantis cz.2
Suicide Squad 46: Sink Atlantis cz.3
Aquaman 40: Sink Atlantis cz.4
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 13:30:17 wysłana przez JanT »

majkelus81

  • Gość
Odp: Aquaman
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:32:14 »
Aquamana jak urwą to najwcześniej z końcem runu Abnetta (tom 6)
Nieprawda  :)
Opieram się na zawartości jaka widnieje na amazonie

https://www.amazon.com/Aquaman-Vol-Kingslayer-Dan-Abnett/dp/1401285430/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1550577967&sr=8-1&keywords=Aquaman+Vol.+6

Oryginału nie trzymałem w rekach.

Offline Nawimar III

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:42:45 »
W takim razie oby tak właśnie było bo pożegnanie z tą serią mi nie leży. Dobra rozrywka.

Offline Gascon200

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:49:52 »
Z tych zapowiedzi ze skrzydełek z zeszłego roku na ten nic się nie sprawdziło (np All-Star Batman 3 miał być w styczniu a Detective Comics 4 w lutym) więc tym bym się nie przejmował :)

Aquamana jak urwą to najwcześniej z końcem runu Abnetta (tom 6)


1. Akurat Detective Comics 4 będzie w lutym i to się sprawdziło. No i większość informacji na skrzydełkach (np. W 2 Tomie Nightwinga 3 Tom miał być w październiku, i tak się okazało) sprawdziła się. No chyba, że mówisz o tych na następny rok.


2. Co do zakończenia runu Aquamana - film zarobił ponad miliard, jest najbardziej dochodowym filmem DC Comics, w Polsce na film poszło ponad 750tys osób, przez co się stał 4 najczęściej oglądanym filmem Superhero w polskich kinach.

http://boxoffice-bozg.pl/podsumowanie-2018-roku-w-polskich-kinach/

No, ale nie sądzę żeby Egmont to interesowało, i raczej zrobi swoje pomimo popularności filmu :P
Chyba, że do czasu, aż wydadzą 3 tomy i 2 eventy pojawi się kolejny film, to moze wtedy nie skasują tytułu :P

Offline Gazza

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:56:19 »
@Nawimar - kurcze, czekałem na ten run z uwagi na Abnetta i szczerze pisząc zawiodłem się. Lubię jego prozę w uniwersum WH40k i spodziewałem się godnego scenariusza w Rebirth. Pierwszy tom mnie delikatnie pisząc nie porwał. Do tego stopnia, że usunąłem kolejne z listy zakupowej. Abstrahując czy obsuw jest zwiastunem urwania serii czy też zrównaniem z innymi tytułami celem crossowania - co jest w tym runie czego pierwszy trejd nie zaoferował?
Liczę po cichu, że antologia chociaż sprosta moim potrzebom...

Offline Nawimar III

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:09:18 »
Gazza - przynajmniej jak dla mnie w dwóch kolejnych tomach daje się odczuć rozwój tytułowej postaci i całkiem dobrze ukazane rozdarcie Aquamana na tle z jednej strony zobowiązań wobec społeczności, której przewodzi, a z drugiej przywiązania do towarzyszy walki z Ligi Sprawiedliwości. Zwłaszcza, że Abnett zdecydował się podążyć w kierunku czegoś na kształt political fiction co przyczyniło się do wygenerowania kilku istotnych dylematów. Ciekawie prezentuje się także udział Mery, ale nie ukrywam, że momentami także mam poczucie pewnego niedosytu. Nie dlatego, że seria jest słaba, a z tego względu, że ma się wrażenie, że dałoby się prowadzić ją jeszcze lepiej. Dlatego sam nie wiem czy warto abyś dał jej drugą szansę. U mnie na pewno spore znaczenie ma sympatia wobec tytułowej postaci i ogólnie podwodnego świata w ramach uniwersum DC.

majkelus81

  • Gość
Odp: Aquaman
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:29:00 »
Odnośnie ekranizacji historii komiksowych i zainteresowanie jakie wtedy się pojawia dotyczące pierwowzoru (np. ostatnio Umbrella Academy, a wcześniej Spider-man Noir i Milesa Moralesa ze Spider-vers) można by osobny post poświęcić. Chodzi mi o to, że jeśli wcześniej Egomnt nie zanotował dobrej sprzedaży Aqumana, tak teraz mogło to się odwrócić, ale jest dopiero miesiąc od premiery. Dlaczego tak Marvel dominuje u nas na rynku? Bo są filmy, które cieszą się dużą popularnością. I obstawiam, że z Aqumanem może być podobnie, ale trzeba zaczekać, bo filmowe uniwesrum DC się dopiero rozkręca. Inna sprawa, że jednak Antologia była wg mnie słabym rozwiązaniem, nie mówię, że była zła, czy słaba, po prostu wg mnie lepszym rozwiązaniem było by wydanie run Geoffa Johnsa z New52, z którego film wręcz czerpał garściami.

sum41

  • Gość
Odp: Aquaman
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:44:21 »
Egmont  reklame w kinie miał więc kto wie może to coś pomoże i liczę na Aquamana z N52 ! ! !

Offline Odyn

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:56:02 »
Egmont  reklame w kinie miał więc kto wie może to coś pomoże i liczę na Aquamana z N52 ! ! !
Aquaman Johnsa i Green Lantern Johnsa - dwie serie, których u nas brakuje najbardziej. 
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Nawimar III

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:22:15 »
Swego czasu "rednacz" Klubu Świata Komiksu nie powiedział "nie" w kontekście ewentualnej publikacji wybranych tytułów z okresu "Nowego DC Comics!". Więc kto wie... Od siebie dodałbym jeszcze "Green Arrow" w wykonaniu Lemire'a oraz "Swamp Thinga" i "Animal Mana".

majkelus81

  • Gość
Odp: Aquaman
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:38:05 »
Aquman z New52 to jedno, a mam wrażenie że tej marki (New52) Egmont stara się obecnie unikać, ale jest całkiem niezły run Petera Davida z lat 90 o tym bohaterze, którego całego jeszcze nie przeczytałem, aż się prosi aby wydać DC Deluxe, tym bardziej że z wyglądu Aquman z tego okresu przypomina fimowego.

Offline Gazza

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:49:05 »
Egmont mógłby wydać Aquamana (jak i inne pożądane serie) z N52! bez tagowania logiem NOWE DC COMICS (które swoją drogą było głupim i zbędnym tłumaczeniem). Po prostu wrzucić to w DC Deluxe albo na wzór linii Marvel Classic i tyle! Tytuły i autorzy sprzedaliby to sami.

Aquamana lubię choć nie czytałem jego solowych przygód zbyt wiele. Dowodem niech będzie zakupiona (wciąż w drodze) niedawno figurka (Knight Models):


A odrodzeniowemu Aquamanowi chyba i tak jeszcze raz dam szansę. Ale najpierw muszę zdobyć Antologię. Wtedy podzielę się wrażeniami z lektury. Wcześniej (jeśli będą zainteresowani) relację z malowania modelu... ;) 
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 15:51:19 wysłana przez Gazza »

Offline Nawimar III

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:53:12 »
Jeśli wchodzić w dokonania Petera Davida to byłbym zdania, że warto zacząć od tego cudeńka. Idealne do "DC Deluxe".