Autor Wątek: Aquaman  (Przeczytany 7244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 12:43:44 »
Osobiście jestem zawiedziony kolejny raz DC w ciągu ostatniego miesiąca. Anulowali również omnibus Superman by Byrne, które bardzo chciałem mieć. Marvel takich numerów nie robi. DC musi zmienić swoją politykę, bo będzie tracić jeszcze szybciej rynek.

Online xanar

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 18:21:43 »
Przeleje taki dobry komentarz z CBR, mogę się podpisać pod nim obiema rękami  :)

Cytat: slop101;4787829
Boo!

Meanwhile, Marvel is releasing almost every bit of scrap that Byrne's created for them in different Omnibus, and DC can't even be bothered to do the best thing he's done for them for their flagship character.

If you can't make money off of a great Superman collection, the problem isn't the market, it's you!

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline WolfSazen

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 10:46:47 »
Myślicie że jest jakaś szansa na wydanie runu Johns z New52 u nas? Może w okolicy premiery drugiej części filmu? Cały czas mam nadzieję, że skoro Green Arrow mogł zostać wydany w deluxie to i Aquaman ma może minimalne szanse.

Online xanar

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 11:01:47 »
Pewnie nie, część tego jest w Aquaman antologia i nie wiem czy w kolekcjach też czegoś nie będzie, ale o czym my tu rozmawiamy jak oni Latarni Johnsa nie mogą wydać normalnie.
Kup sobie w omnibusie cena pewnie będzie taka sam jak Egmont by to wydał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Necr09

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 11:11:33 »
Wątpię, pierwszy tom jest w całości w kolekcji, kilka zeszytów jest w antologii i w 3 tomie Ligi Sprawiedliwości z New52, a i cały run jest nierówny, pierwszy i czwarty tom genialne, trzeci tylko dobry, a drugi nudny.
FGO: 758,469,198

Offline WolfSazen

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 11:20:45 »
Kup sobie w omnibusie cena pewnie będzie taka sam jak Egmont by to wydał.

Cena w omnibusie jest bardzo atrakcyjna, nawet nie wiem Egmont wydałby to taniej ;)

Offline dreamer36

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 12:56:50 »
Ja kupiłem omniaka po angielsku na black february w azylu - stan zapewniany dostateczny, a komiks przyjechał w folii :). Zapłaciłem 184zł+wysyłka 16zł, ale pakowanie jest pancerne.

Biorąc pod uwagę, że nie skończyli serii z odrodzenia, trochę Aquamana jest rozsiane po tym co już wydali, do tego dochodzi kolekcja, a sam bohater średnio popularny u nas, więc raczej nie liczyłbym na wydanie. Nie sądzę również, aby film miał być wystarczającym pretekstem wydania całego omniaka - a jak mają wydać 1-2 trejdy (z czego pierwszy byłby dublem),a potem przerwać - to niech lepiej nie wydają...

Offline WolfSazen

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 10:32:49 »
Omnibus Aquamana przeczytany, a z rozpędu cały run w New 52 również. Nie sądziłem, że postać którą do tej pory głównie sledziłem w przygodach Ligi da mi aż tyle funu. Pierwsza część, ta pisana przez Johns, to po prostu kawał świentego superhero. Mamy tutaj wszystko co najbardziej lubię u tego scenarzysty - trzymająca w napięciu akcję, dobrze rozpisanych bohaterów pierwszego i drugiego planu, sporo dorbnych momentów z życia codzinnego bohaterów. Ale chyba największą zaletą (obok kapitalnych rysunków) jest postawienie Mery obok Artura jak pary głównych bohaterów - szcześliwa para (niedługo pewnie małżeństwo) to naprawdę rzadkość w światach superbohaterskich. Mamy co prawda Clarka i Lois jednak tutaj mam nieco inną dynamikę - Mera jest równie potężna co Aquaman. Po tym jak Marvel traktuje MJ i Petera naprawdę fajnie czytało się tą relację.

Po odejściu Johna niestety poziom spada, zmieniają się zespoły tworzące kolejne historie i bywa bardzo różnie.
"Sea of Storms" to bardzo sztmapowa opowieśc, może i czyta się gładko ale bardzo szybko zapomina.
Zwyżkę formy mamy w vol. 6 "Mealstorm" i tutaj mamy solidną historię, której nie warto pomijać.
Najgorszy tom to zdecydowanie "Exiled" - alternatywne światy i inne Atlantydy to coś co niezbyt pasuje do tego świata. Do tego dochodzi nieco kontrowersyjne przespanie się Aquamana ze złowrogą siostrą Mery i odpływamy w stronę kiczowatego fantasy.
Ósmy tom to już w sumie wprowadzenie do Rebirth - i mam nadzieję, że Aquaman dalej będzie prezentował ciekawe przygody.