Autor Wątek: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.  (Przeczytany 4297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« dnia: Nd, 06 Luty 2022, 13:59:56 »
Podział jak w ankietach, które przedstawiłem w tym wątku z jedną dodatkową opcją.

Żeby użytkownicy tego forum mogli pokazać swoją wyższość ;)

Online Castiglione

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 15:34:00 »
Przede wszystkim to takie miejsca jak fora tematyczne czy grupy na fb nigdy nie stanowią reprezentatywnej grupy, bo z zasady zbierają entuzjastów, a nie casualowych odbiorców. Więc w praktyce wyniki nie będą wiele mówić, poza tym, jakie oczekiwania ma jedna wąska i konkretnie sprofilowana część odbiorców.
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Luty 2022, 15:49:51 wysłana przez Eguaroc »

Offline Leyek

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 15:43:46 »
Ja tam lubię dobre superhero (nie zawsze musi być ambitniejsze, choć takie lubię najbardziej, wystarczy nieraz dobra przygoda/opowieść + ciekawe rysunki) bez szufladkowania. Więc nie mam jak zagłosować :) bo dobre rzeczy znajdzie się w każdej "epoce" i u różnych wydawców.

Offline PJP

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 16:00:16 »
Wybrałem ekstremalne i restarty 8) Ramoty też lubię, chociaż nie wszystkie.

Offline LukCook

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 16:07:01 »
Osobiście bardzo podobają mi się wyniki ankiet przedstawione przez Michała, trafiają w mój gust. Lubię SH i najchętniej widziałbym więcej tytułów 80-90 i współczesnych po 2000. Najlepiej bawię się właśnie przy nich. Co do ramot to nie są to dla mnie komiksy pierwszego wyboru. Uważam, że rynek w małych ilościach przyjmie starocie i Egmont z tego korzysta, puszczając je w Marvel Limited. Więcej ramot mogłoby skończyć się przedawkowaniem tematu.

Offline Death

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 16:26:21 »
Brakuje opcji, że tak sobie zażartuję, czasem czytam, ale tak mało, że nie potrafię odpowiedzieć. :D
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

sum41

  • Gość
Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 16:28:07 »
80% mojej kolekcji to komiksy z lat 70,80 i 90tych po 2000 tylko wyrywkowo i to glownie Dc bo Marvel juz mi sie znudzil przez te ciagle jedynki...

Offline andy13

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 16:40:04 »
Podział jak w ankietach, które przedstawiłem w tym wątku z jedną dodatkową opcją.
W tamtym wątku jest mowa o pierwszych Epikach Spidera, które do czasów aktualnie u nas wydawanych tworzą fajną, fabularną ciągłość. Wątki obyczajowe to była główna siła X-Men i Spidera na początku. Nie było ciągłych resetów i akcji typu wymazywanie związku Petera i MJ takich jak po Civil War, tylko toczyło to się naturalnie.
Taką historię bym chciał poznać. Ale w życiu bym nie wybrał 50-60 jako komiksy, które chciałbym czytać najbardziej i nie uważam, że na ramoty Egmont powinien się przestawić.

Po drugie, podajesz, że ankieta jest konkretnie w odniesieniu do wątku dot. pierwszego Epika Spidera. Pierwszy Epic to lata 62-64. Czemu w ankiecie dajesz lata 50., gdzie faktycznie dużo komiksów było ciężkostrawnych?
Żeby użytkownicy tego forum mogli pokazać swoją wyższość ;)

ps. Takie ankiety naprawdę nic nie znaczą. Nawet jeśli stworzy się takie, które nie manipulują wynikami.

Offline HaVoK

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 17:12:53 »
W ogóle nie rozumiem tej ankiety. Dlaczego przy latach 80 i 90. widnieje dopisek ekstremalne? I dlaczego lata 50. i60. są pejoratywnie określane, jako ramoty?

"Walić zagraniczne" -  to ma być śmieszne, czy po prostu przejawia się tu brak kultury?
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Luty 2022, 17:15:08 wysłana przez HaVoK »

Online michał81

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 17:21:21 »
W tamtym wątku jest mowa o pierwszych Epikach Spidera, które do czasów aktualnie u nas wydawanych tworzą fajną, fabularną ciągłość. Wątki obyczajowe to była główna siła X-Men i Spidera na początku. Nie było ciągłych resetów i akcji typu wymazywanie związku Petera i MJ takich jak po Civil War, tylko toczyło to się naturalnie.
Taką historię bym chciał poznać. Ale w życiu bym nie wybrał 50-60 jako komiksy, które chciałbym czytać najbardziej i nie uważam, że na ramoty Egmont powinien się przestawić.

Po drugie, podajesz, że ankieta jest konkretnie w odniesieniu do wątku dot. pierwszego Epika Spidera. Pierwszy Epic to lata 62-64. Czemu w ankiecie dajesz lata 50., gdzie faktycznie dużo komiksów było ciężkostrawnych?
ps. Takie ankiety naprawdę nic nie znaczą. Nawet jeśli stworzy się takie, które nie manipulują wynikami.
Takie same pytania jak były zadane w ankiecie z facbooka + jedna dodatkowa opcja. Cały post na to poświęciłem tłumacząc do którego wstawiłem link. Czego nie rozumiesz? Czytaj ze zrozumieniem. Jak widzisz ankieta dotyczy komiksów superbohateskich.

Jeśli ci nie odpowiada ankieta to nie bierz w niej udziału. Założyłem ją dlatego bo odniosłem wrażeni, że "koledzy" z forum poczuli się urażeni, że poszedłem zapytać innych ludzi, którzy jak widać w niektórych przypadkach stanowią nawet większą grupę komiksiarzy.

Rozbawiłeś mnie uwagą dotyczącą manipulacji.

Offline andy13

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 17:52:55 »
Rozbawiłeś mnie uwagą dotyczącą manipulacji.

1. W kontekście pierwszego Epika Spidera robisz ankietę dotyczącą całych dziesięcioleci i wszystkich wydanych w tym okresie komiksów, żeby udowodnić swoje racje.
2. Odnośne tego samego Epika dajesz okres 12 lat wcześniejszy, żeby zahaczyć o historie, które faktycznie ciężko strawić i które mało kto chce. Już to pisałem, więc może sam…
Czytaj ze zrozumieniem.

W ogóle nie rozumiem tej ankiety. Dlaczego przy latach 80 i 90. widnieje dopisek ekstremalne? I dlaczego lata 50. i60. są pejoratywnie określane, jako ramoty?

"Walić zagraniczne" -  to ma być śmieszne, czy po prostu przejawia się tu brak kultury?
3. Dodanie pejoratycznych określeń automatycznie przypomni o najgorszych rzeczach z danego okresu i automatycznie odepchnie od danej odpowiedzi. Odpowiedzi, które Michał chcę, żeby wygrały, mają bezpieczne określenia „współczesne”, „każdy kocha”. Ale że manipulacja. Rozbawiamy go ;)

Jeśli ci nie odpowiada ankieta to nie bierz w niej udziału. Założyłem ją dlatego bo odniosłem wrażeni, że "koledzy" z forum poczuli się urażeni, że poszedłem zapytać innych ludzi, którzy jak widać w niektórych przypadkach stanowią nawet większą grupę komiksiarzy.
Nie biorę w niej udziału, ale Ty nie pisz bzdur. I raczej pisaliśmy, że ta ankieta nic nie wnosi, a nie że zapytałeś „innych ludzi”.

Offline PawelC

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 19:20:22 »
Mnie w tej ankiecie brakuje "lata 80 i początek lat 90", bo sorki, ale to były zupełnie inne komiksy niż w drugiej połowie 90 (Extreme).

Offline Adolf

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 06:25:31 »
Widzę pełno uwag co do ankiety i słusznie. Przede wszystkim błąd już jest w pytaniu, gdzie odnosimy się do komiksów superbohaterskich, ale jednak chodzi tu tylko o Marvela. Co z tymi, co by chcieli poznać "prehistorię"? Lata 30-te, 40-te, 50-te?

Nie warto przemyśleć sprawy i zrobić ponownie ankietę, używając bardziej sprecyzowanych podziałów, np. golden age, silver age, bronze age, modern age/dark age (zapewne preferowany przez większość okres), plus opcja present times (2000-2022).

Offline Darth_Simon

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 08:03:00 »
Ankieta jest dość ogólna. Ja zaznaczyłem trzy opcje bo lubię zarówno niektóre komiksy superbohaterskie zarówno z lat 80-tych, 90-tych czy współczesnych. Prawie w każdym okresie znajdą się jakieś historie, które mi się podobały.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Czarorkuk

Odp: Ankieta do dotycząca komiksów superbohaterskich.
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 08:05:19 »
plus opcja present times (2000-2022).
Z tym bym się nie zgodził bo dla mnie jest cała era Marvela, która kończy się na Siege w 2010 r. i widać to też u DC, gdy w 2011 r. startowało New52. Od 2011 to nowy okres IMO.