Autor Wątek: Animal Man  (Przeczytany 7048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Animal Man
« dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 20:47:33 »
Hej jak to człowiek zoo dostał mega wydanie i nie ma swojego tematy why 🤔
Pierwsze takie wydanie 712 stron prawdziwy mega gigant na Naszym rodzimym rynku, dzięki TK i wydawnictwu Egmont.
Moje 3 grosze:
Osobiscie jestem w ***j zadowolony. Mamy prawdziwa encyklopedie a to tylko komiks. Komiks wyjątkowy, świetnie wydany i nie byle jaki. Nie sądziłem że po kilku zeszytach będę czuł się tak pochłonięty. Wystarczylo tylko przysiąść. Już pierwsze 4zezyty wciągają niczym mokradla na bagnach  gościa co zwie się Swamp Thing. Fabula z końcówki lat 80tych jednak wybijająca się ponad przeciętność, mamy tu pierwowzór do Torment Spidermana🤔🤔? Wedle mnie ktoś się właśnie tymi zeszytami wzorował! A graficznie jest przyjemnie DC nie najelo mega gwiazd ale to nie przeszkadza. Animal-Man nie odbiega graficznie od standardów w jakich komiksy były wydawane w tamtych latach. Dla mnie jest to cod miód i orzeszki czuje tu ducha zeszytowke Tm-Semic i piękno komiksowej magi. Prawdziwy Musisz Mieć a to tylko 4zeszyty Animal-Mana 🤔🤟😊😎

Offline Bazyliszek

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 20:54:31 »
@UP
Pics or didn't happen.

Bo ja może to sobie zamówię w styczniu, a może dopiero w lutym. Dlatego ja nic nie powiem na temat tego grubaska. Ale zdecydowanie zamierzam się zapoznać. Dobrze, że jest chwalony. Na dobre komiksy nie szkoda pieniędzy. To będzie chyba najdroższy mój komiks od czasu Sprawiedliwości sprzed 5 lat.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:20:17 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Animal Man
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:21:57 »
Jeszcze nie czytałem, wydaniem też jestem zachwycony. Ale z tytułem wątku to popłynąłeś... Już nawet pomijając "Animal-Mana", mogłeś jeszcze ISBN wpisać w tytuł wątku ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:31:23 »
Temat sponsoruje Egmont. :)

Offline Nawimar III

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:37:43 »
SawiK: "Nie sądziłem że po kilku zeszytach będę czuł się tak pochłonięty"

Pamiętam jak to czytałem naście lat temu i miałem dokładnie takie same odczucia. Natychmiast zamówiłem dwa pozostałe tomy i chyba jedyny raz w życiu żałowałem wyjazdu na urlop. A to z tego względu, że pech chciał iż dopiero po powrocie mogłem zabrać się za dosłane zbiory. Teraz prawie tak samo mocno nie mogę się doczekać lektury długo wypatrywanej polskiej edycji. Jestem całkowicie pewien, że się nie zawiodę.

Offline Leyek

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:39:11 »
Już pierwsze 4zezyty wciągają niczym mokradla na bagnach  gościa co zwie się Swamp Thing.

Pierwsze 4 zeszyty w latach 80-tych pewnie robiły wrażenie, ale obecnie przeczytałem je bez większych emocji. Oczywiście nie są złe, ale "tylko" dobre. W 5 zeszycie już zaczyna się robić bardziej morrisonowo, mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej. Doom Patrol pierwszymi zeszytami też mi średnio podszedł, a potem pięknie siadł (choć 3 tom wisi niedokończony, w okolicy 80-120 strony są dwa zeszyty, które tak mnie mocno wymęczyły, że zrobiłem sobie przedłużającą się przerwę).

A co do wydania pewnie pójdę pod prąd, ale wolałbym w 2 tomach, teraz jest cegła (wagowo). Plus że na półce mniej miejsca zajmuje :)

Offline xanar

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 22:23:59 »
Jak miałbyś w dwóch książkach to by zajmowało jeszcze więcej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline SawiK

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 22:41:12 »
Ramirez82 to miało być z przekąsem na takie Gadzie psioczenia 😉

Dla mnie czytając te 4pierwsze zeszyty to czułem się dokładnie jak w latach dziecinstwa/młodości jak w latach Tm-Semic. Czytając AM mam właśnie przed oczami komiksy wydawane u Nas w tamtych latach zwłaszcza eSa i Pająka. Komiks ma to cos co wtedy działało + to coś  ten bełkot Morrisona o którym czytamy we wstepie ;D
Rozumiem że komiks się postarzał i że jest to wczesny Morrison. Zobaczę jak to wszystko będzie się rozwijać. Morrison jest nieobliczalny i to mnie cieszy. To jest i zakładam że w ciągu dalszym  będzie doskonałą lektura i świetnie spędzony czas z komiksem 8)

Offline Nawimar III

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 18:53:45 »
A moze warto byloby zmienic tytul tematu po prostu na Animal Man? Cos czuje po kosciach, ze jak wszystko dobrze pojdzie (tj. zarowno ten omnibus jak rowniez interpretacja Potwora z Bagien wedlug Scotts Snydera sprzedadza sie po mysli wydawcy) to byc moze pod koniec przyszlego roku doczekamy sie takze wersji tej postaci wedlug Jeffa Lemire'a. Wowczas mielibysmy gotowy temat do opinii takze na temat tego ewentualnego zbioru. Tymczasem jestem nieco przed polowa omawianego omnibusa i musze przyznac, ze ten tytul nic sie nie zestarzal.

Offline sokratesik

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 20:03:44 »
Jestem w trakcie czytania Ligi Sprawiedliwości Morrisona. Strasznie mnie to nudzi i nie wiem czy dobrnę do końca.  Gdy dostałem w łapki Animal Mana (kupiłem przede wszystkim ze względu na formę wydania) postanowiłem sprawdzić, czy to też będzie dla mnie takie nudne. I po przeczytaniu czterech zeszytów stwierdzam, że to jest kompletnie inne, o wiele, wiele lepsze. Zaskoczył mnie ostry, wręcz brutalny scenariusz jak na tego typu komiks. Zobaczymy jak będzie dalej, ale jestem pełen nadziei  :)

Offline xanar

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 14:10:28 »

To inna kwestia. Mnie na przykład bardzo nie podoba się, jak biorę do ręki jakiś potężny komiks, a papier jest tak cienki, że grafiki prześwitują na drugą stronę. Nie wiem, jak wygląda ostatnio wydany Animal Man, ale po grzbiecie prezentowanym w necie jest to może pół grubości amerykańskiego omnibusa. 


Aż sprawiłem, ten Animal Man jest grubości takiej jak amerykańskie omnibusy po ok. 800 stron produkowane w Chinach w RR Donnelley, papier podobnie prześwituje na białym i na jasnych kolorach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Animal Man
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 14:16:08 »
Nie. Chodzi o tadżykistańskie superhero, które ponoć świetnie sprzedaje się na rynku indyjskim. Wiesz, trzeba przecierać nowe szlaki :) Ogólnie Moonshadow będzie takim testem, zobaczymy, jak wypadnie.
Czyli tak jak ostatnio niby o Marvelu a jednak o Moonshadow  ;)

Motyl

  • Gość
Odp: Animal Man
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 14:23:41 »
Cytat: xanar
Aż sprawiłem, ten Animal Man jest grubości takiej jak amerykańskie omnibusy po ok. 800 stron produkowane w Chinach w RR Donnelley, papier podobnie prześwituje na białym i na jasnych kolorach.

Hm, w moim wydaniu nie prześwitują. Mam omnibus z pierwszego wydania, drukowany w USA, a nie w Chinach. Może to różne wydania są? Mniejsza z tym, bardzo sobie chwalę moje wydanie, jest pancerne i nie wygląda, aby mogło się rozlecieć czy rozkleić.

Offline xanar

Odp: Animal Man
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 14:49:42 »
Ja pisałem o tym polskim Animal Manie  :) w porównaniu z Marvelowskimi omnibusami, DC ma grubsze kartki niż Marvel ale nie mam żadnego omnibusa DC ze starszym materiałem żeby porównać, chociaż DC też ostatnio daje cieńsze kartki, ten ostatni reprint Infinite Crisis jest zdecydowanie węższy niż poprzedni print.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Motyl

  • Gość
Odp: Animal Man
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 15:04:28 »
Z ciekawości zmierzyłem grzbiet oryginalnego omnibusa i liczy on sobie 4,5 centymetra.