Autor Wątek: Aliens vs Predator  (Przeczytany 26197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 11:48:12 »
Cytuj
Batman vs Predator, Aliens vs Predator i Aliens: Labirynt.
Innych dobrych nie czytałem.

Offline amsterdream

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 13:24:56 »
Znam jak dotąd i doceniam Batman vs Predator, Aliens vs Predator i Aliens: Labirynt. Widze że pozytywne opinie zbiera ostatnio Bunt. Na coś jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z tych wydanych po polsku czy ogólnie? Jeśli to pierwsze to Koszmarny azyl, Wojna o ziemię, Ofiarowanie, Z prochu w proch, Dead Orbit.

Offline horror

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 15:44:47 »
z tego co ostatnio czytalem:

Dead Orbit byloby fajne, gdyby nie tlumaczenie na przedostatniej stronie, ktore zepsulo mi pozytywny odbior tego komiksu. rysunkowo jest tak jak powinno byc to w alienie, duszno, ciemno, klaustrofobicznie. historyjka ujdzie.

Z prochu w proch - tam niestety bot Ania polegla z korekta i redakcja. historia tez niezbyt wyszukana, skrojona w zasadzie wokół jednego pomysłu. nic zaskakujacego , ale też nic co by wołało o pomstę.

predator: łowcy - unikać. straszny gniot plus bot Ania jeszcze sie uczy. moze to tlumacz. nie mam pojecia. zle sie to czytalo. czesc pierwsza miala jeszcze jakies strzepy budowania postaci i fabuly. w czesci drugiej autor polegl, jak wielu przed nim w Afganistanie. (chyba tylko Ennisowi jakos sie udalo).

Offline bibliotekarz

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 19:37:02 »
Z tych wydanych po polsku czy ogólnie?
Po polsku. Jakieś top 5 albo przynajmniej co się pozytywnie wyróżnia.
Batman returns
his books to the library

ramirez82

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 21:59:51 »
Doszedł do mnie dziś ten Omnibus i muszę przyznać, że prezentuje się zacnie. Gdyby ktoś się zastanawiał:

format jak ta jubileuszowa seria Aliens/Terminator/Predator:




Guy Davis



Kelley Jones



Richard Corben




Drogo, ale przy wydaniach Libertago wszystko wydaje się tanie  8)

Offline adamarluk

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:09:22 »
Mnie tam nadal frapuje jakość scenariuszy, pytałem ale odpowiedzi nie otrzymałem :-\
Ale i tak zamówiłem.

Offline Gazza

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:11:35 »
Graficznie wypas! Zwłaszcza K. Jones. Oby scenariusze były równie godne...

ramirez82

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:55:02 »
No też obawiam się poziomu scenariuszy. Objawienie jakieś szałowe nie było, ale jednak kreska Mignoli swoje zrobiła, wrzucając ten komiks na wyższy level. Liczę, że w tym Omnibusie kilku rysownikom też to się uda.

Offline AntekSocjalny

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 18:30:46 »
Na Bonito pojawiły się dwie sztuki Omnibusa. I tak walczyłem ze sobą, kupić czy nie kupić? Kupiłem. Mam nadzieję, że warto było wydać te 180zł

Offline Gazza

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 09:11:39 »
Na kwiecień DARK HORSE zapowiedziało #1 ALIENS ORIGINAL SCREENPLAY na podstawie oryginalnego scenariusza Dana O'Bannon'a.


Offline pawlis

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 12:26:08 »
Mnie tam nadal frapuje jakość scenariuszy, pytałem ale odpowiedzi nie otrzymałem :-\
Ale i tak zamówiłem.
Scenariuszowo wszystkie wg mnie trzymają poziom.

Szklany korytarz Lloyda udaje się odtworzyć klimat pierwszego Obcego.
Przetrwanie z kolei udaje się odtworzyć klimat drugiego Obcego.
Ziemski anioł Byrne'a to przywodzi na myśl te wszystkie saj-faje z lat 50./80., gdzie bestia gdzieś tam trafia na Ziemię i robi zamieszanie. Scenariuszowo chyba najsłabszy z reszty, ale daje radę.
Zbawienie (tu jako Wybawienie, hm...) to całkiem fajna wariacja nt. Hioba
Zjawa to typowy slasher z nastolatkami jako mięso armatnie.
Przebudzenie, czyli komiksowa adaptacja czwartego Obcego spełnia swoją rolę i niweluje niektóre głupoty z filmu.
Alchemia z rysunkami Corbena udało się odtworzyć klimat trzeciego Obcego
Mondo Pest i Mondo Heat to "co by było, gdyby jednak plany zrobienia z Aliens kreskówki z sobotnich poranków doszło do skutku" i pięknie to zwizualizowało (ale jest spoko).
Gniazdo Jonesa ma zajebiście ponury i oniryczny klimat.

Offline adamarluk

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 15:21:48 »
Dzięki @pawlis. Powiało optymizmem, niedługo sam się przekonam.

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 20:40:49 »
Parę słów o "czarnym" Aliens od Scream:
http://filmozercy.com/wpis/aliens-recenzja-komiksu

Offline amsterdream

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 22:33:44 »
Dzisiaj przyszła do mnie duża paka z komiksami i na pierwszy ogień poszedł Aliens: Labirynt. Historia nic nie straciła ze swojej wymowy i dalej jest to jeden z najlepszych komiksowych horrorów jaki czytałem. Zaskoczyło mnie jednak, że TM-Semic wyciął aż 16 pierwszych stron. W końcu też Scream zainwestował w tłumacza z wyższej ligi, Labirynt przełożył Robert Lipski i czytało mi się go o wiele płynniej niż wersje Semica. Warto też odnotować, że w komiksie nie ma żadnej literówki, co jest ewenementem w przypadku Scream :D. Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak wszystkich okładek zeszytowych (a miejsce było).

Offline Szekak

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 22:37:02 »
Wydawałoby sie, ze wszystkie okladki to podstawa i oczywistosc...
Piękno jest w oczach patrzącego.