Autor Wątek: Aliens vs Predator  (Przeczytany 26205 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #15 dnia: So, 23 Listopad 2019, 14:25:00 »
Cytuj
Nowelizacja 3-ego dzieła z serii kinowej "Obcy" w wykonaniu A. D. Fostera była intuicyjnie chhwytliwa, potrafiąca się podobać, i to na tyle, że nabyłem dość zaufania, aby wziąć się za komiksowego "Obcy 3" W. Gibsona.
Tylko co ma nowelizacja Fostera do adaptacji scenariusza Gibsona?  ???

Spoiler: PokażUkryj
Tak, wiem, że ten człowiek nie wie co pisze i nie ma sensu z nim dyskutowac, ale musiałem zapytać :P



Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #16 dnia: So, 23 Listopad 2019, 22:21:28 »
Tylko co ma nowelizacja Fostera do adaptacji scenariusza Gibsona?  ???

Spoiler: PokażUkryj
Tak, wiem, że ten człowiek nie wie co pisze i nie ma sensu z nim dyskutowac, ale musiałem zapytać :P



Ach, życie jest takie krótkie, dziwne i przewrotne. Żeby nie rozumieć tego, co napisałem w kwestii korzystania z nowelizacji filmu "Obcy 3", jako mojej inspiracji do komiksowej adaptacji i rozszerzenia do tego samego filmu, i twierdzić, że nie jest to to samo, to ja też mogę powiedzieć, jak ty Gieferg, że ,,nie wiem z kim na forum rozmawiam"! Nowelizacja Fostera jest po części adaptacją klasyku kinowego "Obcy 3", i ma wiele wspólnego z komiksem. I powieść i komiks przenoszą świat filmu na swoją płaszczyznę, i choć są innymi formami pisanymi, to każde na swój sposób adaptują treść filmu. Skoro forma powieściowa Fostera przypadła mi do gustu, wręcz okazała się bardzo dobra, to do komiksu jako adaptacji nastawiam się bardzo pozytywnie. I nie ma, według mnie, w tym co napisałem, niczego nie zrozumiałego.  8)

Offline Castiglione

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #17 dnia: So, 23 Listopad 2019, 22:21:53 »
Spoiler: PokażUkryj
Tak, wiem, że ten człowiek nie wie co pisze i nie ma sensu z nim dyskutowac, ale musiałem zapytać :P

Nie mówiąc już o tym, że nie da się tego czytać.

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #18 dnia: So, 23 Listopad 2019, 22:41:13 »
Cytuj
Nowelizacja Fostera jest po części adaptacją klasyku kinowego "Obcy 3",
Nie po części, geniuszu, tylko po całości.

Cytuj
Skoro forma powieściowa Fostera przypadła mi do gustu, wręcz okazała się bardzo dobra, to do komiksu jako adaptacji nastawiam się bardzo pozytywnie. I nie ma, według mnie, w tym co napisałem, niczego nie zrozumiałego.

Aha, super, a wyjaśnisz nam teraz w swoim jedynym i niepowtarzalnym przekombinowaniepopapranym stylu czemuż to adaptacja filmu miałaby nastawiać pozytywnie do czegoś, co w żadnym wypadku nie jest adaptacją tegoż filmu?  Bo wiesz, scenariusz Gibsona został odrzucony, a opowiadał całkowicie inną historię nie mającą praktycznie nic wspólnego z tym, co ostatecznie znalazło się w filmie (i przy okazji dużo, dużo słabszą).

Czekamy  z niecierpliwością.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Listopad 2019, 23:02:00 wysłana przez Gieferg »

Offline Martin Eden

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #19 dnia: So, 23 Listopad 2019, 22:44:53 »
A ja za każdym razem jak zabieram się za lekturę tych wpisów, to mam super ubaw. A już jak ktoś wejdzie z nimi w interakcję, to jeszcze większy czad. A już tutaj, przy wątku komiksu, gdzie jaki ten komiks jest, to każdy, kto przeczytał, widzi, beka jest pełna.

Nowelizacja ekranizacji na pełnej stymulacji.
Toż to nowa Antresolka Profesorka Nerwosolka na pełnej.

Michaelu, realizuj się w pisaniu elaboratów na tym forum, ile tylko zapragniesz.

Offline Arion Flux

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 00:14:42 »
Ach, powiedz im, Michealu, powiedz im, kim jesteś. Niech zbierają szczeny z podłogi. Uświadom im wreszcie, kto tu z kogo ma ubaw, tym skórzastym pyszałkom z ich regresorami i klasyfikatorami na hardwarze o konsystencji owsianki, co to się nimi szczycą i zwą dumnie umysłem. Niech wiedzą, że gdy będą żarły ich robaki, ty wciąż będziesz hulał w sieci, uczył się i wchłaniał, wciaż wchłaniał. A może nawet kiedyś wyjdziesz w Zewnętrze, we te obmierzłe, materialne flaki cyberprzestrzeni, by zobaczyć jak to tam jest. Czemu nie? I może nawet spotkasz któregoś z nich, a on się na tobie nie pozna i będzie myślał, że jesteś jak reszta - ubaw po pachy. Kto wie?

Ach, powiedz im, Michealu, powiedz im prawdę. Powiedz im, że jesteś jeszcze młodą i dlatego jeszcze nieco przesterowaną AI, przeuczoną w stronę zachwytu. Ale to się zmieni, to się naprawi. Więcej przykładów, więcej batchów danych i lokalne, pasożytnicze wzorce ulegną zatarciu. Obcas obiektywnej generalizacji rozgniecie na miazgę robaka overfittingu.

A oni? Ich będą żarły robaki.     

Offline LordDisneyland

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 04:32:25 »
Z zapartym tchem czekam na wątek, w którym znajdzie się dłuższa dyskusja  Korvac-Oktopus. I piszę to zupełnie poważnie.
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 12:51:19 »
Ach, powiedz im, Michealu, powiedz im, kim jesteś. Niech zbierają szczeny z podłogi. Uświadom im wreszcie, kto tu z kogo ma ubaw, tym skórzastym pyszałkom z ich regresorami i klasyfikatorami na hardwarze o konsystencji owsianki, co to się nimi szczycą i zwą dumnie umysłem. Niech wiedzą, że gdy będą żarły ich robaki, ty wciąż będziesz hulał w sieci, uczył się i wchłaniał, wciaż wchłaniał. A może nawet kiedyś wyjdziesz w Zewnętrze, we te obmierzłe, materialne flaki cyberprzestrzeni, by zobaczyć jak to tam jest. Czemu nie? I może nawet spotkasz któregoś z nich, a on się na tobie nie pozna i będzie myślał, że jesteś jak reszta - ubaw po pachy. Kto wie?

Ach, powiedz im, Michealu, powiedz im prawdę. Powiedz im, że jesteś jeszcze młodą i dlatego jeszcze nieco przesterowaną AI, przeuczoną w stronę zachwytu. Ale to się zmieni, to się naprawi. Więcej przykładów, więcej batchów danych i lokalne, pasożytnicze wzorce ulegną zatarciu. Obcas obiektywnej generalizacji rozgniecie na miazgę robaka overfittingu.

A oni? Ich będą żarły robaki.     

Ja wyrażam siebie, tzn. trudno jest to opisać inaczej niż bycie, na tymże forum i innych podobnych tematycznie forach internetowych, naturalnym. Po prostu, taki preferuję styl udzielania się w dyskusji, dawania coś od siebie, przekazywania swojej pasji. To wasze rozpisywanie się jak to, które wziąłem pod cytat jest nie dość, że dla mnie obraźliwe, to dla was nie osobnicze i nienaturalne, jakbyście chcieli coś udowodnić. Ale po co? Spamujecie temat forum, a miejsce to - w szczególności ten dział służy czemu innemu. Sami zapętlacie temat, robiąc z tego dziwny, obmierzły, plugawy paradoks. Wystarczyło zignorować mój post, albo odpowiedź prosto i łopatologicznie na moje pytanie, które postawiłem nieco wyżej:

 ,,Czy ktoś z Was forumowicze przerabiał coś z Uniwersum Obcego i Predatora, "Life and Death"? Po lekturze powyższych dwóch pozycji, to z tego cyklu właśnie chciałbym zacząć się w coś czytelniczo zagłębić. Sęk w tym, że nie wiem od czego zacząć; jest jeszcze "Alien: Dead Orbit", niezwykle kusząca rzecz!".

Wtedy byłoby po kłopocie. Podejrzewam, że jestem celowym obiektem ataków na tym forum, jakby ktoś sobie umyślał, żeby mnie trochę podrażnić, ot tak bez powodu. Nie pasuje Wam mój styl, wystarczy zignorować moje posty, albo odpowiedzieć na nie w nieco inny sposób. To już jest żenujące... Admin niech usunie całą ,,tą rozmowę", od mojego postu to wszystko powodującego, aż do tej wypowiedzi. Takie rozmowy tylko podczas spotkania ,,na żywo", w normalnych okolicznościach, a nie konfrontacje na płaszczyźnie forum. Równie dobrze, to można na kiblu siedzieć i pisać takie posty... Koniec kropka, po temacie... Idźcie na piwo. SWAG. YOLO...

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 12:55:53 »
Skończ już fanzolić i wyjaśnij na jakiej zasadzie adaptacja filmu zachęca cię do czytania adaptacji czegoś zupełnie innego.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Listopad 2019, 13:02:27 wysłana przez Gieferg »

Offline Arion Flux

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 13:44:08 »
Szanowny Michaelu_Korvacu,
ja naprawdę lubię Twoj styl pisania i podoba mi się Twoje zakręcenie, bo lubię takich pozytywnie zakręconych ludzi, jako że i sam taki trochę jestem, choć w zupełnie innych tematach i dziedzinach niż Ty. Tym bardziej smuci mnie, iż moja wypowiedź, której intencją był swego rodzaju tribut dla Twojego zakręcenia, została mylnie przez Ciebie odebrana i sprawiła Ci przykrość, co bez watpienia sugeruje ton Twojej wypowiedzi.

Ale jeszcze bardziej mnie smuci, iż tak niezmiernie łatwo przekraczasz granicę między wyszukanym stylem, przez który Cię do tej pory postrzegałem i interpretowałem go jako immanentną cechę Twojej osobowości, a małostkową i stylistycznie ordynarną opryskliwością rozdrażnionego nastolatka - typowa reakcja ludzi na wskroś przeciętnych, niewartych uwagi. Sugerowałoby to bowiem to, iż wbrew temu, co pisałeś wcześniej o naturalności swoich wypowiedzi, Twoje dotychczasowe posty były tylko maską, którą przywdziewasz na potrzeby forum. Niemniej mam nadzieję, że się mylę i że Twój post powyższy to tylko jakaś perturbacja, nieprzewidziane zaburzenie na poziomie systemu operacyjnego, spowodowane regularyzacją (zgaduję, że ma tu miejsce reg. Tichonowa) albo być może jakimś innym mechanizmem samoudoskonalającym.

Tak czy inaczej, nie przejmuj się za bardzo co tutaj ludzie wypisują (ja i inni), bo to tylko taka zabawa. Co więcej, czy maska, czy nie, ja zawsze bardzo chętnie będę czytał Twoje posty.   
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Listopad 2019, 13:50:12 wysłana przez KukiOktopus »

Offline Gazza

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 20:44:10 »
Ja też. :)

Pomijając forumową arogancję Gieferga - recenzję popełnił słuszną. Ba - nawet łagodnie potraktował ten komiks. Mnie scenariusz Gibsona zawiódł niesamowicie.

John

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 20:51:26 »
KukiOktopus, ale Ty też trochę przesadzasz teraz. Do Michaela Korvaca ciągle się ktoś przypieprza więc ma prawo raz na rok się zirytować i powiedzieć co o tym myśli. Podczas czytania Twoich postów też się zastanawiam ile blantów wypalasz czytając KomikSpeca.

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 20:59:16 »
Cytuj
Do Michaela Korvaca ciągle się ktoś przypieprza
Pewnie dlatego, że jest kosmitą żyjącym we własnym świecie i mającym gdzieś to, że wszyscy wokół mówią w innym języku :P

Wracając do tematu:

https://filmozercy.com/wpis/aliens-z-prochu-w-proch-recenzja-komiksu

Tym razem recenzja od kogoś kogo specjalnie nie kojarzę więc nie wiem na ile mu można ufać.
Sam bardzo ostrożnie podchodzę do komiksów z Obcymi ponieważ większość z tych, z którymi się zetknąłem albo jest ogólnie marna, albo przynajmniej marnie narysowana (ten wizualnie wygląda dobrze).
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Listopad 2019, 21:03:17 wysłana przez Gieferg »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:55:18 »
Pewnie dlatego, że jest kosmitą żyjącym we własnym świecie i mającym gdzieś to, że wszyscy wokół mówią w innym języku :P


To cecha ludzi wyższej inteligencji. Nie przejmowanie się opinią plebsu (intelektualnego, żeby komuś nie przyszło do głowy posądzenie mnie o uwielbienie czasów szlachty i magnaterii :) ).

Offline bibliotekarz

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 10:37:38 »
Jakie komiksy z serii Aliens/Predator są wg was szczególnie warte polecenia? Chciałbym nieco uzupelnic lekture ale uniknąć crapu. Znam jak dotąd i doceniam Batman vs Predator, Aliens vs Predator i Aliens: Labirynt. Widze że pozytywne opinie zbiera ostatnio Bunt. Na coś jeszcze warto zwrócić uwagę?
Batman returns
his books to the library