Autor Wątek: Aliens vs Predator  (Przeczytany 26179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 15:31:50 »
Bulbulbulbulbulbełkot.

---

AVP od Semica był opóźniony o chyba 5 miesięcy, taka tradycja jak widać. Sprawdziłem zawartośc i faktycznie jest tam początek z AVP War. Nice. Niczego więcej mi nie trzeba.
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Wrzesień 2020, 15:54:59 wysłana przez Gieferg »

Online michał81

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 14 Wrzesień 2020, 10:09:53 »
Ja zdecydowanie wolę starą okładkę...
Szkoda, że nie dostaniemy właśnie jej w powiększonym formacie, zamiast żółtej, identycznej z wydaniem angielskojęzycznym. Zagrałoby to na sentymencie (przynajmniej moim :P)
Stara okładka jest zawarta w tym wydaniu na końcu w galerii. Brakuje za to okładek z zeszytów #1-2 (pozostałe #0, #3-4 są), co jest dla mnie minusem.

Historia wg mnie w ogóle się nie zestarzała. Tłumaczenie jest ok, znalazłem tylko jedną literówkę. Mam natomiast zastrzeżenia do jakości rysunków, powiększenie ich spowodowała że ostrość ich czasami jest średnia.  Podejrzewam, że wina leży tu po stronie materiałów dostarczonych prze DH niż samo Scream Comics.

Motyl

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #92 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 17:29:22 »
Stara okładka jest zawarta w tym wydaniu na końcu w galerii. Brakuje za to okładek z zeszytów #1-2 (pozostałe #0, #3-4 są), co jest dla mnie minusem.

Historia wg mnie w ogóle się nie zestarzała. Tłumaczenie jest ok, znalazłem tylko jedną literówkę. Mam natomiast zastrzeżenia do jakości rysunków, powiększenie ich spowodowała że ostrość ich czasami jest średnia.  Podejrzewam, że wina leży tu po stronie materiałów dostarczonych prze DH niż samo Scream Comics.

Nie planowałem kupna AvP, ale trafił mi się w prezencie. Jak to się mówi, darowanemu obcemu w zęby się nie zagląda ;) Faktycznie jest nieźle, choć na razie jestem po przeczytaniu około czterdziestu stron i wyłapałem kilka błędów, zobaczę, jak będzie dalej. Rysunki faktycznie na powiększeniu tracą na jakości :(

sum41

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 18:18:30 »
Nowa moda - czytanie  i kupno komiksow dla wylapywania bledow, sie porobilo w tym 2020 :)

Motyl

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 18:41:43 »
Nowa moda - czytanie  i kupno komiksow dla wylapywania bledow, sie porobilo w tym 2020 :)

Zboczenie zawodowe i nie wyłapuje, same pchają się przed oczy ;)

Online michał81

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 18:56:50 »
wyłapałem kilka błędów, zobaczę, jak będzie dalej.
Masz na myśli tłumaczenie czy literówki, których we wcześniejszych wydaniach było naprawdę dużo, a tu wg mnie poza jedną (może dwoma) nie widziałem?

Offline SawiK

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 19:20:42 »
Czytanie po raz kolejny AvP uważam za czysta przyjemność. Nostalgia wróciła w świetnym wydaniu. Mimo kilku minusów to prawdziwa bomba która jest niczym wino im starsze tym lepsze. W moich oczach jest to album roku! Wyczekuje teraz Aniołów Apokalipsy i zapowiedzianych Predatorow.

Offline angelscorpion

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 20:47:53 »
Po ponad ćwierćwieczu od wydania TM Semic nadal się to świetnie czyta. Absolutny Musiszmieć dla niezdecydowanych  :)

Motyl

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 21:30:50 »
Masz na myśli tłumaczenie czy literówki, których we wcześniejszych wydaniach było naprawdę dużo, a tu wg mnie poza jedną (może dwoma) nie widziałem?

Nie, bardziej chodzi o detale i estetykę, czyli brakujące przecinki w oczywistych miejscach, ale też przed imiesłowami przysłówkowymi lub brak przecinka oddzielającego dwa czasowniki, Ale na początku zdania, potem zamiast później, wszem i wobec zamiast wszem wobec i jakieś tam jeszcze niewielkie potknięcia.

Online michał81

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 22:41:56 »
Ale na początku zdania,
Z tym się zgodzę. Teraz jak to napisałeś to tego było wyjątkowo sporo, ale znowu nie przeszkadzało mi to w odbiorze, może dlatego nie zwróciłem na to uwagi.

Offline bibliotekarz

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 23:35:10 »
potem zamiast później, wszem i wobec zamiast wszem wobec
Mi z kolei absolutnie nie przeszkadza powyższe.
Batman returns
his books to the library

Motyl

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 08:01:16 »
Mi z kolei absolutnie nie przeszkadza powyższe.

Po pierwsze, na początku zdania to mnie, a nie mi ;)
Przypuszczam, że większość czytelników nie wyłapie, bo nie wiedzą, że jest źle. Jak widzisz, redaktorowi komiksu też nie przeszkadzało. Podobnie ludziom nie przeszkadza gdzieś indziej, a tymczasem poprawna forma to gdzieś albo gdzie indziej. Tak samo jak nie przeszkadzają wszelkiego rodzaju Tja, Tia, Taa, których w słowniku próżno szukać. Redaktor ma zadbać, aby było poprawnie.

Offline Bushiken

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 08:51:39 »
Dla zainteresowanych zakupem po raz kolejny Disney po wykupie Foxa korzysta i już w Marcu 2021 będzie 1 Omnibus Aliens. Zapewne potem Predator i AVP.

Offline amsterdream

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 20:19:28 »
Wczoraj wieczorem przeczytałem nowe wydanie AVP i z jednej strony jestem zachwycony bo uwielbiam ten komiks, tak z drugiej niestety muszę trochę ponarzekać na jakość wydania. Z rzeczy na plus - są 4 strony więcej niż w TM-Semic. Kolory i kontrast też dużo lepsze niż w pierwszym wydaniu i komiks prezentuje się o wiele lepiej. Teraz minusy - rysunkom delikatnie brakuje ostrości, prawdopodobnie wina materiałów więc nie ma co się rozwodzić. Największa wtopa to jednak druk w BZG co objawia się tym, że papier jest tak samo sztywny jak w "Aliens - The Original Comics Series Vol 1" i źle się przewraca strony oraz niektóre kartki są wyblakłe. Najgorzej to wygląda na stronie 85:



Nie jest to wina materiałów bo dymkom też brakuje czerni. Scream wszystko drukuje w Edica, ale akurat ten komiks musieli dać Białostockim zakładom dziadostwa >:( Mógłby ktoś sprawdzić jak u niego wygląda strona 85 i inne w okolicach setki? (bo tam jest najsłabsze nasycenie)

Online michał81

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 20:35:33 »
U mnie jest brak ostrości, ale aż tak wyblakłej strony nie widziałem.