Autor Wątek: Aliens vs Predator  (Przeczytany 26478 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #120 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 17:25:58 »
Cytuj
Co, do kolejnej historii - "Wojna Trzech Światów" - to czuję spory zawód.

W sensie, że jest jeszcze słabsza niż "War"? To podziękował w takim razie. Wizualnie faktycznie wygląda fatalnie. Gdyby były rysunki jak w pierwszym AVP to już tylko dla nich bym przecierpiał słaby scenariusz.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Luty 2021, 17:27:53 wysłana przez Gieferg »

Offline michał81

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #121 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 17:41:49 »
Dużym zaskoczeniem dla mnie była informacja, że ta seria jest nie tylko kontynuacją oryginalnej serii z żółtego albumu, ale również innej historii przedstawionej na łamach jednego z rocznicowych Alienów, mianowicie historii Alien Berserker. Z tego co pamiętam w wydaniu TM-Semic żadnej informacji nie było, pozostawało jedynie domyślać się samemu przyczyn dryfowania w przestrzeni kosmicznej grupki Marines.
Był tylko w przypisie podany tytuł historii, podobnie jak to jest w tym wydaniu, ale bez szczegółów. Scream natomiast pominął inny przypis dotyczący historii Aliens vs. Predator: Duel.

Ja finalnie jestem zaskoczony jak dobrze wyszedł kolor AVP Wojny Trzech Światów na offsecie. Rysunek mnie nie zaskoczył, nie uważam go też za przesadnie zły, ale zgadzam się, że jest dużo uproszczeń i brak nieraz szczegółów. 

Offline Frank_C

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #122 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 07:54:30 »
W sensie, że jest jeszcze słabsza niż "War"? To podziękował w takim razie. Wizualnie faktycznie wygląda fatalnie. Gdyby były rysunki jak w pierwszym AVP to już tylko dla nich bym przecierpiał słaby scenariusz.
Jak napisałem wcześniej, War to solidny przeciętniak do przeczytania w niedzielne popołudnie po obiedzie (tak jak większość komiksów z Obcymi czy Predatorami). Podobnie z rysunkami: są przeciętne, ale są czytelne, wiesz dokładnie co się dzieje i dokąd zmierza akcja, innymi słowy spełniają swoje zadanie w przeciwieństwie do Wojny Trzech Światów.

Wszystko to kwestia oczekiwań, ja nigdy od komiksów z Obcymi nie oczekiwałem, by były dziełami wybitnymi, więc uważam, że poprzeczka nie była jakoś specjalnie wysoko zawieszona dla autorów Wojny Trzech..., ale też nie była jakoś nisko postawiona. Poszli na wiele skrótów (nie tylko rysunkowych) i klisz, które ostatecznie pogrążyły ten komiks.

Offline amsterdream

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 19:07:30 »
Scream zakończył publikację komiksów z uniwersum AVP więc warto byłoby to wszystko uporządkować. ALIENS dokładnie podsumowałem już tutaj, teraz pora na AVP.

PREDATOR

W wydaniach rocznicowych i tych wcześniejszych otrzymaliśmy:
Pierwszy Omnibus - cała zawartość
Drugi Omnibus - cała zawartość
Trzeci Omnibus - brakuje krótkiej, czarno-białej historii "Bump in the night".
Czwarty Omnibus - cała zawartość

Poza tym nie wydano u nas adaptacji filmowych - Predator 2 i kilku Predators.


ALIENS VS. PREDATOR

Tutaj niestety są największe braki.

Pierwszy Omnibus - brakuje "Blood Time", "Duel", "Eternal", "The Web" i "Old Secrets" (ostatnia historia została wydana przez TM-Semic w Mega Komiks 2/2000)
Drugi Omnibus - brakuje "Deadliest of the Species" (12 zeszytów), "Booty", "Hell-Bent", "Pursuit", "Lefty's Revenge", "Chained to Life and Death", "Xenogenesis" (poza pierwszą historią wszystko zostało wydane przez TM-Semic w Mega Komiks 2/2000 oraz 2/2001)


CROSSOVERY

TM-Semic wydał:
Batman vs Predator (3 części)
Superman vs. Aliens
Predator versus Judge Dredd
Overkill: Witchblade/Aliens/Darkness/Predator
Aliens versus Predator versus The Terminator
Witchblade/Aliens/Darkness/Predator: Mindhunter

Scream wydał:
Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens: Splice and Dice
Aliens versus Predator versus The Terminator

Pozostały do wydania:
Predator versus Magnus, Robot Fighter
Hunting the Heroes: The Predators Attack!
Tarzan versus Predator: At the Earth's Core
Batman/Aliens
WildC.A.T.s/Aliens
Superman vs. Predator
Green Lantern versus Aliens
JLA versus Predator
Superman vs. Aliens II: God War
Batman/Aliens II
Judge Dredd versus Aliens: Incubus
Superman and Batman vs. Aliens and Predator
Archie vs. Predator
Archie vs. Predator II
Aliens/Vampirella


W komentarzach na FB Scream pisał, że chcieli wydać wszystko do czego udałoby im się zdobyć licencje tylko zabrakło im czasu. Od Marvela nie będą brać bo za drogie licencje. Mam nadzieję, że jakiś wydawca (Egmont?) pokusi się chociaż o wydanie ponad 300 stronicowego "Deadliest of the Species" Claremonta, Guice i Barreto bo to na chwilę obecną chyba największy nieobecny komiks z uniwersum AVP na naszym rynku i o trochę tych crossoverów bo jest tam kilka perełek.

Offline michał81

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 20:19:51 »
To tak słowem uzupełnienia, co do serii Predators:

1) Predators - mini seria 4 zeszytowa, będąca prequelem do filmu Predators.
Spoiler: PokażUkryj
W każdym zeszycie były zawarte dwie historie. Pierwsza dotyczyła postaci Noland i tego jak przetrwał na planecie podczas wcześniejszych łowów i pewnego innego bohatera, który pojawia się epizodycznie w samym filmie ;). Druga dotyczyła Royce'a i tego co robił przed samym porwaniem przez Predatory.


2) Predators Film Adaptation - jak sama nazwa wskazuje jest to adaptacja filmu Predators. Zawiera dodatkowe sceny, które nie znalazły się w filmie. Jak scena otwierająca z Isabellą, która też jest narratorką całej historii.

3) Predators Film Sequel - kontynuacja wydarzeń z adaptacji filmu, z której dowiadujemy się czy pozostałym przy życiu bohaterom udało się przetrwać i opuścić planetę.
Spoiler: PokażUkryj
Czy pamięta ktoś modyfikowanego genetycznie Predatora z filmu z 2018? To tutaj dostajemy najprawdopodobniej jego protoplastę z czterema rękami.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Marzec 2021, 20:27:54 wysłana przez michał81 »

Offline Frank_C

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #125 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 10:44:33 »

1) Predators - mini seria 4 zeszytowa, będąca prequelem do filmu Predators.
Spoiler: PokażUkryj
W każdym zeszycie były zawarte dwie historie. Pierwsza dotyczyła postaci Noland i tego jak przetrwał na planecie podczas wcześniejszych łowów i pewnego innego bohatera, który pojawia się epizodycznie w samym filmie ;). Druga dotyczyła Royce'a i tego co robił przed samym porwaniem przez Predatory.


Jeśli mnie pamięć nie myli to te historie były w postaci animowanych komiksów umieszczone w ramach dodatków do wydania blu-ray Predators.

Online Gazza

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #126 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 15:31:39 »
Jak ktoś jeszcze nie wie to w czerwcu Marvel uruchamia swoją serię o Predatorze.
PREDATOR #1:

sum41

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #127 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 16:14:04 »
Okladki zacne ciekawe czy egmont w to pójdzie mysle ze tak bo napewno wiedza ze Screamowi sie to ladnie sprzedawalo.

Offline michał81

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #128 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 17:02:03 »
Szczerze to spodziewam się od Egmontu zapowiedzi komiksów ze świata AVP na tegorocznej emefce. Jakbym miał obstawiać to w wydania na miękko ze skrzydełkami.

sum41

  • Gość
Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #129 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 17:38:11 »
Tez mysle ze to wydadza jak np Star Warsy.

Offline SawiK

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #130 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 19:38:53 »
Mi się ciągle marzy Batman vs Predator w polskim Deluxie 😩
Pewnie zakupie jak Egmont w to wejdzie. Nie żebym był jakoś podekscytowany mimo że okładki świetne. Oby w środku było dobrze, ciekawość jest wielka w końcu to nowe otwarcie ale fajerwerków jakoś nie odpalam.

Offline Frank_C

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #131 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 14:34:01 »
Ja tam jakoś entuzjastycznie nie jestem nastawiony do tych marvelowskich wizji Preda i Xeno, zwłaszcza mając w pamięci co wyszło, gdy wzięli się za Star Wars i Conana. Poczekamy zobaczymy, ale podejrzewam, że zapału i kreatywności tym ciapajdom z marvela starczy na góra 2 może 3 story arci.

Online Gazza

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #132 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 15:09:44 »
Jak dla mnie to co wyszło z przejęcia SW i Conana dobrze wróży dwóm pozostałym.

Offline jotkwadrat

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #133 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 16:34:21 »
Może xenomorf i Predzio dołączą do Savage Avengers?  ::)

Online misiokles

Odp: Aliens vs Predator
« Odpowiedź #134 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 17:39:43 »