Autor Wątek: Alien  (Przeczytany 7856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Alien
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 12:26:57 »
Na wszystkie Twoje pytania odpowiedź brzmi tak. Można powiedzieć, że sam sobie odpowiedziałeś ;)
Dzięki za pomoc. Chciałem mieć pewność.
Batman returns
his books to the library

Offline amsterdream

Odp: Alien
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 19:38:29 »
Toż to swoiste ,,eksperymentarium"; taki komiks, taki Crossover? "Superman vs Aliens" brzmi sympatycznie i mocno alternatywnie. To o tyle mocno odjechana historia, że aż nie da się nie zastanawiać nad tym, jak w Uniwersum DC pojawiły się Xenomorphy, czy może jak Superman mógł pojawić się w rzeczywistości tych kreatur, albo czy istniał jakiś ,,obcy wymiar", do którego trafili Xenomorph i Kal-el. Wszystkiego zapewne dowiem się czytając ów komiks, do którego na przystawkę dobiorę sobie, mimo iż drogi, no ale co tam: "Aliens vs. Predator. 30th Anniversary".


Jakiś czas temu go ponownie czytałem i po lekturze stwierdziłem, że to jeden z najbardziej niedocenianych TM-Semiców. Nie pojawia się w żadnych rankingach a według mnie spokojnie jest w czołówce najlepszych komiksów opublikowanych przez to wydawnictwo. Wydawałoby się, że połączenie Supermana z Obcym nie będzie zbyt łatwym zadaniem i skończy się na zwykłym odcinaniu kuponów i bezsensownej nawalance. Nic bardziej mylnego. Historia jest naprawdę dobra i wciągająca, to bardziej komiks sci-fi z elementami horroru niż typowe superhero. Jurgens pomysłowo wyrównał siły żeby Superman nie był taki przepakowany a Alieny nie zostały zwykłym mięsem armatnim jak to często dzieje się w takich komiksach. Wszystko trzyma się przysłowiowej kupy. Graficznie to najlepszy Nowlan jakiego widziałem, do tego świetne kolorki.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Alien
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 11:11:52 »
Jakiś czas temu go ponownie czytałem i po lekturze stwierdziłem, że to jeden z najbardziej niedocenianych TM-Semiców. Nie pojawia się w żadnych rankingach a według mnie spokojnie jest w czołówce najlepszych komiksów opublikowanych przez to wydawnictwo. Wydawałoby się, że połączenie Supermana z Obcym nie będzie zbyt łatwym zadaniem i skończy się na zwykłym odcinaniu kuponów i bezsensownej nawalance. Nic bardziej mylnego. Historia jest naprawdę dobra i wciągająca, to bardziej komiks sci-fi z elementami horroru niż typowe superhero. Jurgens pomysłowo wyrównał siły żeby Superman nie był taki przepakowany a Alieny nie zostały zwykłym mięsem armatnim jak to często dzieje się w takich komiksach. Wszystko trzyma się przysłowiowej kupy. Graficznie to najlepszy Nowlan jakiego widziałem, do tego świetne kolorki.

Dan Jurgens jest mi znany z komiksów linii wydawniczej "DC Comics": "DC Odrodzenie". Tak właściwie to podziwiam go za pracę nad, nazwijmy to, minieventem: "Droga do Odrodzenia", gdzie w szczególności zaznaczył się on swym scenopisarskim talentem w komiksie "Superman. Lois i Clark". Ciekawie autor wybrnął z sytuacją Kal-ela, który po "Flashpointcie", wydarzeniach związanych z "Convergence" trafił do świata powstałego po wspomnianym "Flashpointcie", do Nowego DC Comics, na główną Ziemię (choć nie czytałem ponoć dobrej i intensywnej "Convergence"; pogubiłem się po prostu w tym, co i jak jest w "DC Odrodzenie" i "Droga do Odrodzenia"... Bigos). Dlatego po "Superman vs Aliens" oczekuję ,,nieprzepakowanej" i ,,nieprzerysowanej" historii. Podejrzewam, że w tym wydaniu, graficznie w dynamice historia Jurgensa skupi się głównie na ,,chwili" - nie będzie to przeciągana opowieść, lecz z werwą, odpowiednio ,,pomontowana", gdzie przeskoki z jednej sceny czy miejsca akcji na drugą scenę czy inny obszar wydarzeń opowieści, nie będą ,,wydłużającą się stagnacją" lecz czymś płynnym i prawie że niezauważalnym.

Offline michał81

Odp: Alien
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 11:28:28 »
@amsterdream brakuje jeszcze jednego komiksu w zestawieniu które robiłeś tutaj https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/alien/msg97309/#msg97309
dwu zeszytowej adaptacji Alien Resurrection (przez przypadek dziś trafiłem na nią)

Offline amsterdream

Odp: Alien
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 12:04:22 »
Alien Resurrection jest umieszczone w Black&White Classic Omnibus.

Offline michał81

Odp: Alien
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 12:08:46 »
Alien Resurrection jest umieszczone w Black&White Classic Omnibus.
Nie ma tego wydanie, a patrzyłem po zawartości omnibusów od Dark Horse, a tam tego nie wydali, czyli wszystko już jasne.

Offline rzodkiew

Odp: Alien
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 23:40:18 »
Które historie o Alienach byście polecili jako absolutny top , taki, że narody klękają, a czego lepiej się wystrzegać? Kolekcjonować wszystkiego nie mam zamiaru, ale jakieś dobre 2-3 historie bym przeczytał.

Offline Gieferg

Odp: Alien
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 06:54:22 »
Aliens Vs Predator i Aliens: Labirynt. Nie znam niczego co by się do nich zbliżało poziomem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Listopad 2020, 07:52:03 wysłana przez Gieferg »

Offline michał81

Odp: Alien
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 07:34:10 »
Aliens Bunt, Aliens Zbawienie/Ofiarowanie, Aliens - Dead Orbit i w ramach ciekawostki
Aliens 30th Anniversary: The Original Comics Series.

Aliens: Labirynt kiedyś mi się bardzo podobał, teraz kiedy do niego wróciłem już nie robi na mnie takiego wrażenia.

Jeśli chodzi natomiast o wydania Aliens - 5th Scream Anniversary Edition to większość to taka puplpa sy-fy, niektóre historie rozwijają nieraz bardzo dziwne pomysły. Jeśli miałbym już coś z niego polecić to vol.2 (czerwony), gdzie są zawarte historię "Pieśń Włóczni", "Twierdza" oraz "Szał".

I na koniec zdecydowanie Aliens Vs Predator.

Offline Gieferg

Odp: Alien
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 07:54:51 »
Original Comics Series jak dla mnie zdecydowanie lepiej przeczytać w... wersji powieściowej.

Więcej na temat:  https://filmozercy.com/wpis/aliens-recenzja-komiksu
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Listopad 2020, 07:57:41 wysłana przez Gieferg »

Offline LordDisneyland

Odp: Alien
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:59:43 »
Rzodkwio, polecałbym "Labirynth" i "Salvation" [Zbawienie/Ofiarowanie]...po chwili namysłu także "Defiance" [Bunt].

,, - Eeeeech.''

Offline Kielo

Odp: Alien
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 23:02:11 »
Marvel oficjalnie zapowiedzial komiks Alien:

https://comicbook.com/comics/news/alien-new-marvel-series-comics/

Offline LordDisneyland

Odp: Alien
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 02:19:14 »
Larocca nie zachwycał jakoś szczególnie na tle innych rysowników w SWK *, scenarzysty w zasadzie nie znam...Dlaczego zamiast się cieszyć, martwię się doborem zespołu twórczego? :) 
Zresztą po komiksy o Obcym chyba zawsze sięgam z niepokojem, pewnie kwestia wygórowanych oczekiwań, a co za tym idzie, zawiedzionych nadziei ;) Nie łudźmy się , rzadko który scenarzysta poradzi sobie z tym tytułem.


*) odnośnie jego rysunków w SW
https://external-preview.redd.it/uoCcD4vEvjDqT9Ot08WwZSH8pMSEBEHX5mFnl3NYbVA.jpg?auto=webp&s=b759619a733fcb31c5fdde4abbdf2e1f8df5745e
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Grudzień 2020, 03:40:59 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

JanT

  • Gość
Odp: Alien
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:03:18 »
Całościowo wszystko co powstało z A/P to jest co najwyżej średni poziom. Żeby utrzymać historię na tym samym poziomie to żaden wyczyn. Liczyłem na Aarona ale może napisze Predatora albo jakiś AVP :)

Offline maxim1987

Odp: Alien
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 10:16:38 »
Widzę, że nikt wcześniej nie wspomniał, a wg mnie genialna jest historia Anioły Apokalipsy (aka Apokalipsa)