Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 102761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #180 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 16:33:06 »
A ja po nowocześniejszym Top 10. Czytałem wcześniejsze wydanie Egmontu i przeżyłem małe déjà vu - tak wtedy, jak i teraz miałem poczucie niedokończonej historii (i teraz chyba nawet większe, choć niewiele ono odbiera z przyjemności lektury). Jak się domyślam, rozwiązania niedokończonych wątków znajdują się w miniserii Smax i mam nadzieję, że Egmont to wyda.
Jak ostatnio narzekałem na Ligę Niezwykłych Dżentelmenów (nie licząc tomów 1 i 2), tak tutaj mamy podobny styl, tj. mnóstwo odwołań do czegoś, zwłaszcza w tle (tu: głównie komiksów, ale i np. filmów SF), ale przy okazji porządną lekturę (ciekawe postaci, dialogi, wydarzenia). Jest też humor, a mi spodobał się zabieg, głównie w początkowych zeszytach, kiedy akcja dzieje się non stop, a my tylko przeskakujemy na inne postaci (kojarzy mi się ze scenami bez cięć z serialu Ostry dyżur). Alan Moore w formie jak Smax.
Rysunki jakoś mi nie do końca leżą, ale i tak bardzo wysoko je oceniam.
W informacjach o twórcach jest info, że seria Top 10 została przedrukowana w Polsce, Francji, Brazylii i Japonii. Kurcze, jednak komiks to niszowa rozrywka.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline R~Q

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #181 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 22:14:50 »
W informacjach o twórcach jest info, że seria Top 10 została przedrukowana w Polsce, Francji, Brazylii i Japonii. Kurcze, jednak komiks to niszowa rozrywka.
Tak ale Niemiec czy Szwed sobie kupi wersję z USA jak chce (z Multiversum xD) i dla niego to równowartość 2h roboty

Offline R~Q

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #182 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:27:33 »
Proszę osoby, które przeczytały "Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Burza (Tempest)" o ocenę, gdzie na poniższej osi sytuuje się ten komiks:


Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #183 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:38:28 »
Nie rozumiem tego "wykresu". Czy fajność rośnie w lewą czy w prawą stronę?

Offline xanar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #184 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:41:03 »
W dwie  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #185 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:46:48 »
Aha... No to "Burza" jest z lewej... albo z prawej... albo pośrodku :)

Offline R~Q

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #186 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:54:04 »
Nie rozumiem tego "wykresu". Czy fajność rośnie w lewą czy w prawą stronę?
Jakbyś przeczytał te tytuły, to byś wiedział.

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #187 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:57:14 »
Widocznie jestem za głupi na twoje "wykresy". Miałeś ty w ogóle matmę w szkole?

Offline nayroth

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #188 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 19:34:42 »
A ja po nowocześniejszym Top 10. Czytałem wcześniejsze wydanie Egmontu i przeżyłem małe déjà vu - tak wtedy, jak i teraz miałem poczucie niedokończonej historii (i teraz chyba nawet większe, choć niewiele ono odbiera z przyjemności lektury). Jak się domyślam, rozwiązania niedokończonych wątków znajdują się w miniserii Smax i mam nadzieję, że Egmont to wyda.

Z tego co pamiętam, to w głównej historii wszystkie wątki zostały domknięte. A SMAX to typowy spin-off, osobna przygoda nie wnosząca imho nic do fabuły Top10. Jedynie z lekka psująca pozytywny obraz Jeffa i Robin. Spokojnie do pominięcia ta miniseria.
Prequel "49-ers" znacznie ciekawszy, oby Egmont od tego zaczał.

Offline Koalar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #189 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 19:57:20 »
Niedokończone wątki dotyczą właśnie głównie Smaxa -
Spoiler: PokażUkryj
zaprasza Toybox, żeby była jego parą, bo w jego okolicy to wstyd coś tam robić samemu. Ponadto Toybox leży w szpitalu i nie wiemy, co z jej zdrowiem. Plus widziała jakiegoś ducha, który miał być jakimś mitem i opowiada o nim, jak leży w szpitalu. Tak więc parę rzeczy przewija się się wokół Smaxa i Toybox i nie zostały one wyjaśnione (postać Smaxa rozwija się, tzn. na początku wygląda na zwykłego mięśniaka, ale dowiadujemy się paru rzeczy o nim, które zaciekawiają, ale to jest przerwane).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline nayroth

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #190 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 20:49:59 »
Aaa, tak, to zgoda :) Były kwestie które zostały dalej pociągnięte. Ja po prostu nie traktuję ich jako pełnoprawnych wątków, tzn. nie kręciły się wokół 10-go komisariatu i ich rozwinięcie mnie rozczarowało, wiec stąd moze uprzedzenie i wyparcie z pamięci :)

Spoiler: PokażUkryj

Toybox wychodzi ze szpitala, i już. Zjawa którą widziała się więcej nie pojawia.
Jadą w rodzinne strony Smaxa, do jakby wsiowego-baśniowa (taka satyra na fantasy ogólnie rzecz biorąc).
Poznajemy pochodzenie Smaxa, które jest bohaterskie, tragiczne i trochę chore (jak to u Moora).
Po czym postaci wracają do Neopolis


Ponieżej, dla beki, skrót fabularny z wiki potraktowany google translatorem. Czytac na własną odpowiedzialność  :o
Spoiler: PokażUkryj

Historia dotyczy powrotu Smaxa i Toyboksa za pomocą magicznej teleportacji do magicznie zaczarowanego świata Jeffa. Smax, obecnie mieszkaniec miasta, wydaje się zawstydzony swoimi nieskomplikowanymi korzeniami miecza i czarów. Biorą udział w pogrzebie wuja Smaxa, gdzie Jeff przedstawia Robyn jako swoją żonę, chociaż nie ma takiego związku. W tym momencie przedstawia się siostra Jeffa, Rexa Macksun, ubrana w typowy strój kobiety barbarzyńcy fantasy, takiej jak Czerwona Sonja, równie wysoka i imponująca fizycznie jak jej brat o tej samej niebieskiej skórze i białych włosach.

Ujawniono, że Jeff był przez jakiś czas poza domem, po raz pierwszy opuścił swój świat uciekając przed osobistymi i dosłownymi demonami. Smax, niegdyś wielki pogromca smoków, który musiał opłacić rachunki za przybraną krasnoludzką rodzinę, nie powstrzymuje niezwykle potężnego, zmieniającego kształt smoka o imieniu Morningbright przed zniszczeniem małej dziewczynki. Została spalona na popiół przed nim, pozostawiając na zawsze biały ślad dłoni na jego piersi.

Dalszy rozwój historii ujawnia napięcie seksualne między Smaxem i jego siostrą. Oboje urodzili się z niechętnego połączenia potwora z kobietą-wojownikiem o magicznej sile. Mimo to presja bliźniaków zabija ją podczas porodu. Jej wytrzymałość jest przekazywana jej dzieciom. Ich potworny ojciec wykorzystywał ich oboje i molestował siostrę, która także znajdowała miłość i ukojenie w ramionach brata. Smax ostatecznie zabije ojca, aby razem mogli uciec. Chociaż w ich średniowiecznym świecie ojczyzny ich relacja nie była specjalnie lekceważona, Smax rozwinął sprzeczne uczucia co do słuszności ich miłości.

Z różnych powodów Smax, Rexa, Robyn i inni bohaterowie wyruszają, by zniszczyć Morningbright. Bohaterskie wysiłki Smaxa powodują usunięcie śladu na jego piersi.

Offline Castiglione

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #191 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 00:12:40 »
Jakbyś przeczytał te tytuły, to byś wiedział.
To skoro jedyną słuszną opinią jest twoja, to po co pytasz innych użytkowników o zdanie o nowym tomie? Przeczytaj i oświeć nas wszystkich, czy warto się decydować na zakup.

Offline Gazza

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #192 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 09:49:39 »
Po kapitalnym BEZPRAWIU Studia Lain rozochocony na 2000AD złapałem zafoliowaną wciąż "Balladę o Hallo Jones" - ależ się odbiłem od tego komiksu! Po pierwszych kilku rozdziałach - jedno wielkie WTF?!? Ja rozumiem, że to może wczesny (?) Moore, albo "nie wszystko złoto co się świeci" ale dalej też tak rozczarowująco będzie? Jak tam u Was z tą Jones? :/

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #193 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 10:21:22 »
Nie, nie będzie. Komiks jest podzielony na 3 rozdziały. Pierwszy zapoznający z postacią Halo jest faktycznie taki se, pozostałe dwa są świetne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #194 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 10:25:09 »
Dla mnie Ballada świetna, niewiele ustępująca takiej Wiecznej Wojnie, przynajmniej fabularnie. Szkoda tylko, że autorzy skończyli wcześniej, niż planowali. I nie wiem czy to, że to wczesny Moore, to źle? Skoro ten sam wczesny Moore pisał Sage o Potworze z bagien i V jak Vendetta? ;)