Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 101431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:47:38 »
Sandman był tworzony jako część uniwersum DC. Widać to szczególnie w pierwszych zeszytach, dopiero później Gaiman nadał mu niepowtarzalny styl, który tak mocno zaczął odróżniać go od reszty uniwersum, że stał się tak naprawdę osobnym bytem. Więc jego pojawienia się winnych komiksach DC są jak najbardziej uzasadnione, jednak nikt nie jest w stanie oddać stylu Gaimana.

Offline LordDisneyland

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 16:28:07 »
Pytanie zresztą, o którego Sandmana chodzi  ;) - sam fakt, że słysząc "Sandman" zakładamy z miejsca "musi chodzić o Sandmana gaimanowskiego" , dowodzi siły tej kreacji.
Utalentowany gość z tego Gaimana , bez dwóch zdań. To pewnie dzięki scjentologicznemu wychowaniu :)
,, - Eeeeech.''

John_

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 17:59:48 »
LordDisneyland, zbytniej konkurencji w imieniu Morfeusz nie ma. Jedyny inny w miarę rozpoznawalny komiksowy Sandman jest drugoligowym villainem z Marvela. Podobna sytuacja co ze Scarecrowem. Każdy słysząc ten pseudonim pomyśli o Jonathanie Cranie z DC, wątpię by ktoś kojarzył Stracha na Wróble z Marvela.

Offline isteklistek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 18:15:08 »
Ja bym powiedział, że najbardziej rozpoznawalny Sandman to Wesley Dodds z JSA. U nas pewnie nie, ale jak byś w USA popytał o Sandmana, to możliwe, że sporo osób błędnie by zidentyfikowało tego Sandmana z tym od Gaimana.

John_

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 18:21:05 »
Nie wiem jak w USA, ale u nas JSA jak i ichniejszy Sandman są szerzej nieznani, może poza Alanem Scottem i Jayem Garrickiem. Hawkmana i Dr. Fate nie wyliczam, bo Ci członkowie JSA są głównie znani z innych rzeczy niż członkostwo w tej drużynie. To właściwie smutne że tak ważna dla mitologii DC Comics grupa nigdy polskiemu czytelnikowi nie została porządnie przedstawiona.

Offline LordDisneyland

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:13:44 »
Ja myślałem głównie o Doddsie, w latach 90-tych bardzo chwalono Mystery Theatre i sporo znajomych sprowadzało zeszyty. No ale jak zwykle zapominam o upływie czasu :) i tym, że komiksiarze dziś korzystają głównie z rzeczy wydanych w kraju. A akurat ta seria Vertigo się nigdy chyba nie znajdowała w orbicie zainteresowań egmontu i innych wydawców działąjących w Polsce...Seagle to nie ma szczęścia  :P

Nie wiem, jak dziś by się tamten S-man bronił, wiem, że nadal bardzo podobają mi się okładki 8)

PS- http://www.coverbrowser.com/covers/sandman-mystery-theatre
...musiałem :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:41:58 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Jigsaw

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 02:30:39 »
Nie rozumiem, jak ktoś nie rozumie tego kompleksu scenarzystów, którzy mieli pecha, że swoje doskonałe kreacje (czyt. posiadających rzesze fanów) oparli niestety na licencjonowanych postaciach (stanowiące dobra niematerialne wydawnictwa), których sami nie wymyślili i nie posiadają do nich praw, a określiłbym to, że  tylko merytorycznie je rozwinęli (za zgodą samego wydawnictwa i ku ich uciesze w zwiększeniu zysków, niekoniecznie ich samego zleceniodawcy) ;)

Offline Toudi

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #37 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 20:30:06 »
Cześć,

Jestem tutaj nowy, dopiero wracam/ponownie zaczynam przygodę z komiksami i mocno mnie zainteresował "Prosto z piekła", czy więcej może czy jest planowany jego dodruk?

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #38 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 20:32:34 »
Jest planowany, ale na razie nie wiadomo na kiedy, czy w tym roku, czy następnym...

Czekając, może rozejrzyj się za innymi fajnymi komiksami?

JanT

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #39 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:00:29 »
Pytałem niedawno Timofa i ma być w przyszłym roku.

Offline Toudi

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #40 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:10:36 »
A to zdecydowanie!
Rozpoznanie już zrobione i pierwsza dostawa nawet przyszła :)

Dzięki za info Panowie!

Jest planowany, ale na razie nie wiadomo na kiedy, czy w tym roku, czy następnym...

Czekając, może rozejrzyj się za innymi fajnymi komiksami?

Małpisyn

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #41 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:37:32 »
Przy okazji poruszenia kwestii "Prosto z piekła" (wspaniała pozycja, chyba najdłużej czytany przeze mnie komiks - żadnej chwili nie żałuję), muszę zapytać o "książeczkę", którą miał wydać Timof do tej pozycji. Chodziło mi to po głowie już od dawna - zwątpiłem, czy taka zapowiedź rzeczywiście padała. Znalazłem w Zinolu, że rzeczywiście Timof potwierdził, że "nie ma bata, na MFGiK '18 to ta książeczka będzie". Była? Czym była / jest?

http://ziniol.blogspot.com/2017/12/zapowiedzi-2018-timof-i-cisi-wspolnicy.html

Offline mack3

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #42 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:48:48 »
To chyba jedyny komiks autorstwa Moore'a wydany po polsku, którego nie mam.
Wiem, że nie ma na to szans, ale ja chętnie kupiłbym tę edycję z kolorami Cambella. Oglądałem przykładowe plansze na necie i bardzo, bardzo ładnie to wygląda. Znakomita robota artysty.
Ale zdaje się Timof pisał, że reedycja będzie czarno-biała.

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 21:27:59 »
Ta edycja jest raczej krytykowana, zwykły skok na kasę moim zdaniem.

Offline mack3

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 22:01:22 »
Gdzie jest krytykowana? Wpisałem sobie w google'a, za dużo opinii nie znalazłem, ale żadnej, w której "jest krytykowana" za to 1 czy 2 gdzie jest chwalona.