Autor Wątek: Deadpool  (Przeczytany 16853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LukCook

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 17:17:34 »
W gildii promocja na Deadpoola
https://www.gildia.pl/promocje/484
Zastanawiam się nad całością Deadpool Classic. Dobre to?

Kupiłem kiedyś całość. Domęczyłem do 3go tomu i bez żalu oddałem całość do biblioteki. Nie polecam, nieciekawa fabuła i brzydkie rysunki (na podstawie 3 przeczytanych).

Offline amsterdream

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #106 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 17:38:52 »
Zastanawiam się nad całością Deadpool Classic. Dobre to?

Tylko pierwszy tom.

Online Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 17:40:43 »
Jako posiadacz wszystkich tomów, powiem, że cała seria była słabsza, mniej śmieszna, głupsza i brzydsza niż się spodziewałem. Martwi Prezydenci z Marvel Now jak dla mnie były najlepszym polskim Deadpoolem. A mimo to King Deadpoola też kupię. Ale ogólnie Classic uważam za lekturę dla koneserów. Mniej zaangażowany czytelnik, może temu nie podołać.

38% obniżki na Gildii to wciąż mniej, niż można znaleźć na innych internetowych dyskontach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Luty 2024, 17:43:16 wysłana przez Bazyliszek »

Online xanar

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 17:51:19 »
W Ameryce mówią, że to co pisał Joe Kelly to najlepsze a u nas, że najgorsze  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:05:16 »
Nie mówię, że najgorsze. Mi się nie spodobało. Liczyłem na śmiesznego, ironicznego najemnika z dobrymi żartami. Tamten humor wydał mi się dziwaczny i bardziej debilny, niż śmieszny. Też mi się to nie podoba, ale nie będę mówił że coś jest słodkie, jak mi parzy podniebienie. Jeśli innym Kelly się podoba, to proszę bardzo - mi zdecydowanie nie podszedł. Fakt, że Egmont urwał serię Classic pokazuje, że jednak sam nie jestem.

Offline Raveonettes

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #110 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:12:12 »
W gildii promocja na Deadpoola
https://www.gildia.pl/promocje/484
Zastanawiam się nad całością Deadpool Classic. Dobre to?
Podobnie jak Bazyliszek, poleciłbym  pierwszy tom z Marvel Now "Martwi prezydenci", zwłaszcza że tom współtworzy Brian Posehn, który jest komikiem i jest tam sporo nawiązan i żartów z historii Stanów Zjednoczonych. Potem niestety jest już tylko gorzej, z wyjątkiem trzeciego tomu (a dokładnie drugiej jego części)  i tytułowej historii, która ukazuje Deadpoola trochę bardziej na poważnie.

Online Gustavus_tG

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #111 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:18:28 »
Ten trzeci tom to akurat jedyny, jaki sobie zostawiłem z Deadpoola. O dziwo taki poważniejszy Wade wszedł bardzo dobrze.

Offline AntekSocjalny

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:19:33 »
Nie mówię, że najgorsze. Mi się nie spodobało. Liczyłem na śmiesznego, ironicznego najemnika z dobrymi żartami. Tamten humor wydał mi się dziwaczny i bardziej debilny, niż śmieszny. Też mi się to nie podoba, ale nie będę mówił że coś jest słodkie, jak mi parzy podniebienie. Jeśli innym Kelly się podoba, to proszę bardzo - mi zdecydowanie nie podszedł. Fakt, że Egmont urwał serię Classic pokazuje, że jednak sam nie jestem.
Przecież do tej pory, non stop płakałeś, że zły Egmont „urwał” serię Classic i że chcesz jej powrotu. Rozdwojenie jaźni?

Offline michał81

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:51:05 »
A ja polecam Cable i Deadpool, wydane u nas jako Deadpool i Cable.

Przecież do tej pory, non stop płakałeś, że zły Egmont „urwał” serię Classic i że chcesz jej powrotu. Rozdwojenie jaźni?
Przecież to Bazyl, troll człowiek pełen sprzeczności.

Online Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:58:54 »
To, że seria jest gorsza niż myślałem, nie zmienia faktu, że nie podoba mi się jej urwanie. Niech dokończą, ja kupię i przeczytam jak wszystkie dotychczasowe tomy. Zawsze to lepsze niż np. Elektra Assasin.

Offline dreamer36

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 08:53:02 »
W gildii promocja na Deadpoola
https://www.gildia.pl/promocje/484
Zastanawiam się nad całością Deadpool Classic. Dobre to?

Uwielbiam Deadpoola, Marvel Now mi się mega podobało, potem już bywało różnie, ale jako komiks pełen absurdów, z niewybrednym prostackim humorem, ale z częstymi odnośnikami to różnych sytuacji ze świata realnego (czyli ogólnie totalny odmóżdżacz) sprawdzał się znakomicie.

Ale Classic - narazie dociągnąłem do 4 tomu, mam całość, więc głupio nie przeczytać, ale tak średnio siadam do jednego tomu kwartalnie, bo wg mnie jest strasznie przegadany i to o niczym, że dialogi najnormalniej w świecie nudzą. Często czytam do poduszki przed zaśnięciem to akurat tutaj Classic sprawdzał się idealnie - jeden zeszyt i pozamiatane :)

Także ogólnie Classic poniżej średniej i mówię to jako wielki fan postaci Deadpoola.

Offline Crono

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #116 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 09:37:26 »
W gildii promocja na Deadpoola
https://www.gildia.pl/promocje/484
Zastanawiam się nad całością Deadpool Classic. Dobre to?
Nie. Nie jest dobre (tyle że ja ogólnie nie trawię komiksowego pajaca z nawijką).

Offline Takesh

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #117 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 10:24:44 »
Kiedyś czytałem Deadpoola na bieżąco świetnie się bawiąc. Bywały słabsze momenty, ale zawsze poziom był trzymany. Najlepsze to czasy, gdzie pojawiali się bohaterowie z GLA (czy też inne nazwy, jakich używali), potem Bunn też miał szalone pomysły. O dziwo Liefield współczesny też mi podchodził.

Gdy nastały czasy "nowego" Deadpoola i odejście od ustalonych schematów (zniknęło ot tak kilka osobowosci/dymków Wade'a, postaci z jego otoczenia itp.), to odbiłem się niemiłosiernie. Zupełnie inaczej to wszystko było tworzone, nie mój dowcip. Czułem, że jest to śmieszne "na siłę". Ciągnąłem to jakiś czas, ale to była dla mnie męka. Odpuściłem. Co jakiś czas wracałem sprawdzić czy coś się zmieniło, np. przy nowych storyarkach czy twórcach, ale dalej nie wchodziło. I odpuściłem.

Więc zależy kogo się spytać. W Stanach rzeczywiście czasy Kellyego i teamu z Cablem mają najlepsze oceny. Ale chyba każdy musi spróbować różnych "epok", żeby samemu zdecydować.

Offline Koalar

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #118 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 13:02:43 »
Classic jest słaby. Tak słaby, że jestem w szoku, że to się ukazywało tak długo. Nie wiem, może komiksy były wtedy na takim poziomie, że to się utrzymywało na rynku, ciężko powiedzieć. Ogólnie ani nie ma zbytnio żartów, ani przygody nie są jakieś fajne, ani nawet Deadpoola nie ma za co polubić. Tam po jakimś czasie coś fajnego się zadziało, ale strasznie długo to było budowane.

Nowsze przygody też tyłka nie urywają. Pierwszy tom Martwi prezydenci najlepszy, a i tak opinie są mocno podzielone. Potem już taki średniak. Najlepszy komiksowy Deadpool, jakiego czytałem, to któryś od Hachette, ale teraz nie pamiętam już który.

Tak więc jak ktoś lubi filmy, to nie powinien się nastawiać, że w komiksach wydanych u nas dostanie podobną jakość.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #119 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 17:05:23 »
@UP
No są do wyboru tylko dwa tytuły. Albo Wade Wilson War, który w chwili polskiej premiery cieszył się wzięciem jak Superman na 4 pory roku, albo Sucide King. To były dobre historie. Znaczy potem w WKKM wyszedł jeszcze Deadpool Classic tom 13 w dwóch częściach, ale to już było słabsze. Podobnie Deadpool vs Gambit.