Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 101430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 01:31:08 »
Tyle że "nie-top" Alana to i tak album lepszy niż 80-90% pozostałych pozycji na rynku:)
Brzmi to, jakby Moore najlepszym scenarzystą na rynku amerykańskim wszechczasów był.
Może i dla kogoś jest, ale bez przesady - mamy jeszcze wielu innych, jak Ennisa, Gaimana...

Offline roble

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 01:37:38 »
Wierzyć się nie chce że to już 4 lata minęły od premiery u nas tego komiksu. SL twardo twierdzilo że dodrukow nie będzie a tu nowe wydanie i to w kolorze.
Gazza, ten komiks przez większość starszych komiksiarzy jest odbierany pozytywnie, a ma on ponad 30lat.. jak to mówią stary ale jary :)
Kreska, ciężka ale im dalej tym lepiej, mi podeszła a sama historia to taka klasyczna, klimatyczna sci-fi z lat 90tych, z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej podziwiam tego dziadka Moora, ma wyobraznie i talent nieprzecietny..
Top 20 w roku 2015 u mnie.

Offline Gazza

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 12:39:21 »
Dzięki pany za wypowiedzi. Zamówiona kolorowa limitka. 😎

Szczerze to mnie chwyta ten nieco spaceoperowy sztafaż. Rysunek całościowo zapowiada się raczej na plus. Póki co Moore mnie nie zawiódł, ale wszystkiego spod jego pióra nie czytałem. 😀

Offline freshmaker

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 12:58:51 »
przypominam tylko ze ballada to dzieło niedokończone, to trochę zaburza jego odbiór.

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 13:02:24 »
Gdyby nie Sandman, to nigdy w życiu bym nie pomyślał o tym, że ktokolwiek mógłby wygrać z Moorem o miano najlepszego scenarzysty komiksowego krajów anglosaskich. Ale muszę ich dać na jednej półce. O Balladzie się trochę rozpisałem tutaj: https://forum.gildia.pl/index.php/topic,37745.msg1310921.html#msg1310921 Nawet jeśli nie jest na poziomie Strażników, to i tak jest cholernie dobrym komiksem gdzie jest dużo Alana w Alanie.

Offline Koalar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 15:25:08 »
Moore dla mnie lepszy, bo jednak spłodził tych dzieł sporo, a u Gaimana poza fenomenalnym Sandmanem nic nie wywarło na mnie jakiegoś większego wrażenia.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 15:35:21 »
Cytuj
Brzmi to, jakby Moore najlepszym scenarzystą na rynku amerykańskim wszechczasów był.

Bo jest.

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 16:12:34 »
Moore dla mnie lepszy, bo jednak spłodził tych dzieł sporo, a u Gaimana poza fenomenalnym Sandmanem nic nie wywarło na mnie jakiegoś większego wrażenia.
Ja nawet z "Sandmanem" mam taki kłopot, że dużo bardziej podobają mi się spin-offy stworzone przez innych scenarzystów, niż oryginalna seria. Gaiman świetnie buduje światy i bohaterów, ale potem strasznie przynudza.

Teraz np. próbuję skompletować "The Books of Magic", bo bardzo podobały mi się serie poboczne. I tu może być lepiej niż z "Sandmanem", jako że Gaiman napisał tylko pierwszą miniserię.

Gaiman wymyślił też podstawy "The Wheel of Worlds" wydawnictwa Tekno Comix. Wydaje mi się, że powierzenie poszczególnych serii tej linii innym autorom (Henderson, Veitch, Talbot, Vance) było niezłym posunięciem. Przynajmniej było wesoło i dziwacznie.

Offline Koalar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 16:38:12 »
Bracie Agaty, parę z tych komiksów mile wspominam (Czarna orchidea, Księgi magii, nawet superbohaterscy Przedwieczni mi się podobali). Ale nie było tam takiego wow, jak przy Sandmanie czy kilku komiksach Moore'a (a jeszcze paru nie czytałem). Nawet w przypadku rozrywkowych rzeczy Moore wypada dla mnie lepiej (pierwsza Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Top10, Superman z WKKDC). Nawet sobie wyobrażam, że Moore wziąłby parę tych komiksów Gaimana i zrobiłby z nich takie perły jak Miracleman czy Potwór z bagien.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 00:17:42 »
Rzecz gustu, jak przypuszczam.

W sensie, że jedni mają gust, a inni nie?

Offline Odyn

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 08:03:35 »
Ja czasem nie mogę zrozumieć jednego - czy każde dobre dzieło (może nawet arcydzieło) musi się podobać wszystkim? Jednemu pasuje styl Moore'a, innemu nie. Jeden lubi Batmana, inny go nienawidzi i woli np Punishera (znam taką osobę).

Ja z chęcią sprawdzę Prometheę mimo początkowej obojętności. Temat mało mnie interesuje (po przeczytaniu notki o czym jest komiks), ale lubię styl pisarski Moore'a, a dodatkowo plansze są po prostu piękne. Może do mnie trafi, może nie. Nie każde dzieło Mistrza musi każdemu pasować. Osobiście wolę Potwora z Bagien od Strażników, mimo że to Strażnicy są arcydziełem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Sierpień 2019, 08:05:06 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline radef

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 08:35:07 »
Ja natomiast wolę bardziej "Miraclemana" od "Strażników", choć wiem, że są osoby, które nie lubią jednego z pierwszych komiksów Moore'a. I coś to zmienia? Moore i Gaiman to świetni twórcy, lecz który z nich jest lepszy - to już osobiste zdanie każdego czytelnika.
A "Prometeę" polecam, bardzo dobry komiks, pełen rewelacyjnych odniesień do różnorakich tekstów kultury, chyba moim ulubionym jest zeszyt w stylu "widescreenowych" filmów z lat 50., ale praktycznie każdy zeszyt czymś zaskakuje.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Odyn

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 08:44:49 »
Dokładnie. Każdy ma inny gust i odczucia związane z daną lekturą.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Bender

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 08:54:36 »
Oczywiście, ale to truizm, powtarzany tu setki razy. Forum jest po to, by gadać o tym co się podoba a co nie, a nie zachowywać powściągliwe milczenie w imię poszanowania czyjegoś gustu. :)

Offline Odyn

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 11:13:18 »
Ja uwielbiam merytoryczne przygotowanie Moore'a do tematu, jakiego się podejmuje. Dymki są wypełnione maksymalnie tekstem, nietuzinkowym słownictwem i czyta się to rewelacyjnie. Alan potrafi oczarować czytelnika. Żałuję, że z DC mu nie było po drodze, bo z chęcią bym przeczytał więcej jego dzieł swoich ulubionych bohaterów.

Nie lubię tylko jak ktoś komuś wmawia, że dany twórca jest nikim (czy nie dorównuje klasą) w porównaniu z innym. Tylko dlatego, że ten drugi jest bardziej utytułowany. A tak się niestety często zdarza na tym forum w wielu tematach, nie tylko w tym o Moorze.
Ja Gainmana nie czytałem jeszcze, więc nie mogę zabrać głosu w jego przypadku.

p.s. fajnie, że każdy z nas jest inny i każdemu podchodzi co innego :) Starajmy się tylko dyskutować, a nie hejtować.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley