Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 102699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tom17

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #360 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 12:53:24 »
Dla mnie na drugim miejscu po Lost Girls :P
Przydałoby się wznowienie Lost Girls na polskim rynku

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #361 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:30:11 »
Przydałoby się wznowienie Lost Girls na polskim rynku
Timof się już wypowiadał nieraz, że nie za obecnej władzy. Czyli najwcześniej w 2024. Już będziemy wtedy brać kredyty pod zastaw nieruchomości, żeby kupić komiksy...

Offline Hobgoblin

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #362 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 22:00:52 »
Mam pytanie na temat- Prosto z piekła. Jak na razie komiks mnie nudzi, nie interesują mnie relacje pomiędzy postaciami i mam też duży kłopot rozpoznawać kto jest kim w artach (które uważam za mocno słabe na dodatek). Setting i realia spoleczno-polityczne 1880s w UK to tez nie dla mnie.  ALE lubie Moore - Swamp Thing i Watchmen uważam za jedne z najlepszych komiksów.
Wiec czy komiks zmienia swój charakter później? Bedzie coś paranormalnego?  Rzekomo jest dla doroslych ale czy chodzi tu o te seksualne sceny czy może dalej będzie bardziej demonicznie i sadystycznie?

Offline Tom17

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #363 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 23:05:57 »
Będzie trochę bardziej demonicznie z rozwinieciem wątku masońskiego satanistycznego ale jeśli sztuka, relacje i realia cię nie interesują to może być ciężko

Offline Hobgoblin

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #364 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 08:55:08 »
Będzie trochę bardziej demonicznie z rozwinieciem wątku masońskiego satanistycznego ale jeśli sztuka, relacje i realia cię nie interesują to może być ciężko

To zgodnie z porada sobie daruje, zwlaszcza, ze nawet do 1/4 nie dojechalem.
Gdyby arty byly dobre to jeszcze byloby tak jak z Miraclemanem, ze bym pobieznie doczytal do konca majac nadzieje na poprawe (ktora w chaotycznym Miracleman Nie nastapila) ale tu niestety sa zbyt malo dokladne.

Offline donT

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #365 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:28:59 »
byloby tak jak z Miraclemanem, ze bym pobieznie doczytal do konca

w chaotycznym Miracleman

 ::)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online Takesh

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #366 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 19:17:14 »
Poniżej krótki artykuł o zmarłym Alanie Grancie. Dlaczego w temacie o Alanie Moorze? Z bardzo ważnego powodu.

https://www.cbr.com/alan-grant-quietly-ushered-in-a-new-era-of-comics/

Grant jest jednym z najlepszych scenarzystów Batmana w historii. Dla mnie Naj. Oraz dzięki Alanie za Alana.

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #367 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 12:41:54 »
Po krótkiej wakacyjnej przerwie od czytania komiksów (w końcu od czasu do czasu trzeba przeczytać jakąś książkę  :)) wróciłem do ogarniania mojego ulubieńca, Alana Moore'a, i od razu zacząłem z wysokiego C: Strażnicy. Muszę przyznać, że powtórna lektura nie zmieniła ani na jotę oceny tego komiksu.



Nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie napisać coś nowego o tym niezaprzeczalnie kultowym i wyjątkowym dziele. Moore, podobnie jak w przypadku Miraclemana, bawi się superbohaterską konwencją i tym razem prezentuje mroczną, dojrzałą i bardzo przyziemną ripostę na naiwne, przekoloryzowane i oderwane od rzeczywistości opowiastki o ludziach w trykotach. To tak naprawdę od tego komiksu (któremu w sukurs przyszły "Powrót Mrocznego Rycerza" i "Batman - Rok pierwszy" Franka Millera) rozpoczął się proces ukazywania superbohaterów w bardziej dojrzalszych opowieściach, a prezentowane postacie stały się zdecydowanie bardziej wyraziste.
Wspaniała opowieść Moore'a zaczyna się jak standardowy kryminał - od śmierci człowieka, który na zlecenie rządu działał w przebraniu pod pseudonimem Komediant. Choć superbohaterska działalność została prawnie zakazana, a trykoty (z małymi wyjątkami) odwieszone na kołek, to jednak ktoś usilnie próbuje pozbyć się dawnych bohaterów. Okazuje się, że to dopiero początek zdecydowanie większej intrygi, a sukcesywne dyskredytowanie herosów i pozbywanie się ich z życia publicznego ma swoje drugie dno. Jak to u Moore'a bywa nic nie jest czarno-białe, a odcienie szarości najwidoczniej dostrzec można w niejednoznacznym zakończeniu, które pozostawia czytelnikowi możliwość własnej oceny opowiedzianych wydarzeń.

Kolejny wspaniały album od wybitnego twórcy komiksowego! Moja ocena: 9/10.

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #368 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 08:56:34 »
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby zaprezentować chronologię czytania Ligi Niezwykłych Dżentelmenów? Kojarzę, że niedawno było o tym pisane, ale niestety nie mogę odnaleźć, w którym wątku.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #369 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 09:06:30 »
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby zaprezentować chronologię czytania Ligi Niezwykłych Dżentelmenów? Kojarzę, że niedawno było o tym pisane, ale niestety nie mogę odnaleźć, w którym wątku.

W kolejności wydawania to będzie - 1, 2, Stulecie, Czarne akta, Nemo, Burza. Nie wiem czy fabularnie to jest w 100% chronologiczne, ale tak to było u nas wydawane, więc raczej powinno być ok.

Online Takesh

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #370 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 09:35:44 »
No właśnie nie. Czarne akta są trzecie. U nas tak to wydali nie wiem dlaczego. Może problemy z wydaniem w 3D?
W każdym bądź razie w Stuleciu są odniesienia do Akt. Ktoś powie, że małe, ale dla mnie były wkurzające. Alan tak to napisał i kolejny raz czytając całość poleciałem zgodnie z wydaniem w USA i od razu lepiej się wszystko zazębiało.

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #371 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 10:00:28 »
zgodnie z wydaniem w USA
Czyli tak:
1. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 1
2. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 2
3. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Czarne akta
4. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Stulecie
5. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Nemo. Trylogia
6. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Burza

Będzie dobrze? Czy ewentualnie Nemo można przerzucić na koniec?

Online michał81

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #372 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 10:06:06 »
Czyli tak:
1. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 1
2. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 2
3. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Czarne akta
4. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Stulecie
5. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Nemo. Trylogia
6. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Burza

Będzie dobrze? Czy ewentualnie Nemo można przerzucić na koniec?
To jest jeszcze bardziej złożone:
1. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 1
2. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 2
3. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Stulecie: 1910
4. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Nemo: Serce z lodu.
5. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Nemo: Berlińskie róże
6. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Czarne akta
7. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Stulecie: 1969
8. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Nemo: Rzeka duchów.
9. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Stulecie: 2009
10. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Burza

To jest pełna chronologia.

Online Takesh

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #373 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 10:09:23 »
@michal81
Chronologicznie tak, ale co do dat w komiksie. W takiej kolejności nie czytałem. Może i spoko. Ja zazwyczaj czytam w kolejności powstania/wydania oryginalnego. Tutaj idealnie to pasuje.

Online michał81

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #374 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 11:20:29 »
@Takesh masz rację, ale Moore tak to napisał, że Nemo dobrze się czyta pomiędzy historiami z Ligą, bo one uzupełniają ten świat i wydarzenia.