Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 101433 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #165 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 14:43:50 »
Z ciekawości zerknąłem do internetu, jest dostępne wszystko z wyjątkiem drugiego tomu. Będziesz chyba musiał polować na używkę, ale z pewnością warto, dla mnie jest najlepszy z całej serii.

Online perek82

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #166 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 16:58:18 »
Na grzbietach jest numeracja: 1-2 kiedyś wydane tomy, Stulecie 3, Burza 4.
Wg mnie Czarne akta sprzedałem kiedyś, tak jak pierwszy tom Nemo. Pierwsze to taki "dodatek". Nemo to już takie "następne pokolenie". Jakby było w integralu, to może bym i dokupił.
Ale pierwsze 2 tomy są super. Nie ma co się zastanawiać.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #167 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 21:17:38 »
Ale ten brak okularów 3D w Burzy jest dość słaby. Jeśli ktoś nie ma Czarnych akt, gdzie takowe sie znajdują lub jakichś innych zielono - czerwonych okularów, to nie będzie mógł obcować z wieloma stronami w taki sposób jak wymyślił sobie Moore. Także warto mieć Czarne akta lub ten numer Kaczora Donalda z komiksem 3D jeśli chce się kupić Burzę. ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #168 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 22:25:15 »
Jaki brak okularów? Dodali bodajże do trzeciego zeszytu :)

Offline freshmaker

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #169 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 09:03:44 »
ja dostałem tempest przedwczoraj i jestem w trakcie lektury. wydanie płócienna okładka i obwoluta, tłoczenie na okładce niestety słabiutkiej jakości. okulary oczywiście są. jestem zachwycony tym komiksem - ale ogólnie lxg to jedna z moich ulubionych serii.

szkoda że egmont wydaje taśmowo te komiksy - te okulary 3d to taki miły dodatek. o ile podniosły by koszt wydania? 2 pln?




Offline misiokles

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #170 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 09:55:11 »
Pewnie o 2 zł. Ale pewnie dostali do podpisania umowę bez okularów i nikomu nie chciało się potem tego aneksować...

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #171 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 09:57:13 »
Sorry, ale wydawanie komiksu 3D bez okularów 3D to jest chyba jakiś żart  :o

Offline wujekmaciej

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #172 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 10:12:42 »
dużo jest tych stron 3D w Burzy ?

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #173 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 10:37:56 »
23

Offline wujekmaciej

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 10:58:48 »
dzięki !!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:32:05 »
Także warto mieć Czarne akta lub ten numer Kaczora Donalda z komiksem 3D jeśli chce się kupić Burzę. ;)

Albo Jasia Ciekawskiego z Kultury Gniewu! ;)

Sorry, ale wydawanie komiksu 3D bez okularów 3D to jest chyba jakiś żart  :o

No rzeczywiście lipa. :(

Offline Szekak

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:03:30 »
Mega fuszera ze strony Egmontu. Wątpię by rozbiło się o tą dodatkową złotówkę na okulary, raczej zwyczajne gapiostwo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #177 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:17:09 »
Też tak podejrzewam. Egmont to korpo, nikomu ma niczym nie zależy, byle do fajrantu.

Offline Koalar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #178 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 16:52:42 »
Jestem po lekturze Sagi o Potworze z bagien i jestem pod dużym wrażeniem. A jest ono tym większe, że w trakcie jej powstawania Moore pracował nad Strażnikami i Miraclemanem. Najbardziej podobał mi się pierwszy tom i nie przeszkadzało mi, że już raz to czytałem (z reguły nie czytam 2 razy tego samego komiksu). W drugim i trzecim tomie parę historii mi się nie podobało (np. o miesiączce - zbyt łopatologiczna i naiwna, a także o trafieniu w przestrzeni kosmicznej na istotę szukającą samca - dziwne, acz ciekawe rysunki + sama narracja nie interesują mnie i nawet tego zeszytu do końca nie przeczytałem). Ogólnie jest dużo narracji i czasem dla mnie aż za dużo.
Moore w Sadze nie pierwszy raz udowadnia, że jest mistrzem w braniu już istniejących postaci i przerabianiu ich i ich historii w taki sposób, że ręce same składają się do oklasków (dla porównania wystarczy obejrzeć horror Cravena Potwór z bagien z 1982 i widać, że z tych samych składników można przyrządzić niezły zakalec). I tu chciałem nawiązać do Ligi Niezwykłych Dżentelmenów, w której Moore odpłynął w niezrozumiałe dla mnie rejony. Jakkolwiek pierwszy i drugi tom są bardzo dobrą historią samą w sobie, tak Stulecie i Czarne akta są dla mnie niestrawne (historie nie są fajne, a jeśli przyjemność można czerpać głównie dzięki znajomości innych, niekomiksowych utworów, to jest to zwyczajna lipa). Podobnie Nemo - wygląda jak mrożona pizza z marketu odgrzana w mikrofali i podana przez gościa, którego lokal ma (miał?) 3 gwiazdki Michelin. Tak więc jeśli ktoś pytał o kolejność czytania LND, to polecam taką (nie czytałem Burzy): najpierw 1. tom, a potem 2. I tyle.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #179 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 19:37:04 »
Też akurat czytam Swampa. Popołudniem skończyłem drugi integral. I też bardziej podobał mi się pierwszy dlatego przed trzecim zrobię sobie przerwę na Azhama i Mechaniczną ziemię, bo chcę znowu na świeżo podejść do tego komiksu, a te bodaj 870 stron pełne długich opisów trochę już mnie znużyły. Długo się czyta te retro komiksy. Kocham je, ale chwilowo poczytam coś lżejszego. W międzyczasie powstawał nie tylko komiks o Strażnikach i Miracleman, ale zdaje się, że także V jak Vendetta. :) I każdy z tych komiksów jest wybitny.
Tak baj de łej...ja cały czas myślałem, że Constantine po prostu pojawił się w jakimś zeszycie Swampa jako drugoplanowa postać i był taki fajny, że dostał swoją serię. A okazuje się, że Moore od początku zaplanował, że przez wiele zeszytów będzie wiodącą postacią serii, wręcz drugą po Potworze, a czasem nawet najważniejszą w ogóle. Moore praktycznie skazał go na posiadanie własnej serii. :)