Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 101487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 16:56:56 »
Uwielbiam prace tego autora, ale tak czytając i przesłuchując kilka wywiadów z nim mam wrażenie, że się starszemu panu kilka klepek odkleiło. Zresztą to artysta i to z wyrobioną pozycją i niezależnością finansową. Stać go na wszelkie dziwactwa.

Offline perek82

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 17:10:02 »
Generalnie staram się oddzielać autora od jego twórczości i to w każdej dziedzinie - czy sporcie, czy książce czy filmie. Niedawno przeczytałem autobiografię jednego snookerzysty i żałuję. Do tej pory miałem go za geniusza tego sportu. Ekstrawagancja dodawała mu uroku przy stole. Po lekturze już nigdy mi z głowy nie wyjdzie myśl, jak beznadziejnym człowiekiem jest z dala od stołu.
Z Moore'm już dawno doszedłem do wniosku, że im mniej o nim wiem, tym lepiej dla odbioru jego dzieł.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online isteklistek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 21:54:31 »
Na sprawę Moore'a można patrzeć z kilku perspektyw. Stworzył kilka postaci dla DC w tym John Constantine i co by było, gdyby nagle się uparł i nie pozwolił, aby ta postać pojawiała się w innych historiach DC, jeżeli jest pisana przez innych autorów niż on? Spór albo sięgałby astronomicznych kwot, albo nic by z tego nie wyszło, a jakby naszła go ochota, to sprzedałby tę postać do innego uniwersum. Druga rzecz jest tak, że DC przecież wypłaca jakieś pieniądze, a to, że on ich nie chcę, czy przekazuje innym to osobna kwestia.

Wystarczy zobaczyć jak to jest w serialach, filmach, gdzie np. serial około Batmanowy nie pokazuje, Batmana, czy aktualna batalia o Spidermana.


Offline Castiglione

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 22:24:34 »
Ale co on ma tu niby do powiedzenia? Prawa do Constantine'a ma DC i zrobi sobie z nim, co będzie chciało.


Serial około-batmanowy nie pokazuje Batmana dlatego, że tak chce Warner, a batalia o filmowego Spider-Mana już kompletnie nie ma tu nic do rzeczy.

Offline R~Q

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 14:38:20 »
Cytuj
Wygląda na to, że filmy superbohaterskie wchodząc na rynek masowego odbiorcy podżegają widownię, która nie chce przestać kurczowo trzymać się a) swojego relatywnie spokojnego dzieciństwa lub b) relatywnie spokojnego XX wieku. Jak dla mnie rosnąca popularność tych produkcji sugeruje pewien rodzaj umyślnego, narzuconego samemu sobie stanu emocjonalnego zatrzymania, połączonego z odrętwiałą kondycją i zastojem kulturowym, który możemy obserwować w komiksach, filmach, muzyce popularnej i w całym kulturowym spektrum.
Sama prawda, doskonale opisał filmy MCU.


Skąd taka informacja ?
Sapkoskie zatrudnił prawnika, który rozpowszechnił info po mediach, że zaraz Sapek pozwie CDPR. CDPR jako spółka giełdowa uzależniona od notowań swoich akcji (kolejna patologia kapitalizmu) przestraszył się, że proces, nawet jeśli go wygrają, to mocno im zaszkodzi (pójdzie fama, że CDPR nie płaci autorowi, akcje spadną itp.). CDPR zawarło więc z Sapkiem pozasądową ugodę o nieznanej treści, ale należy mniemać, że Andrzej jest zadowolony, bo na razie o nic się nie rzuca.

Offline Koalar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 15:37:42 »
Filmy superbohaterskie są rozrywką, tylko tyle i aż tyle. Są bardzo popularne, bo są robione na poziomie (co kto lubi) i z rozmysłem (rodzaj filmowego serialu). Dają dokładnie tyle samo kulturze, co rozrywkowe komiksy Moore'a, jak choćby Liga Niezwykłych Dżentelmenów.

Za mieszanie Ku Klux Klanu i superbohaterów przesyłam Moore'owi mistyczno-magicznego plaskacza na odmułkę.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 15:49:25 »
Sapkoskie zatrudnił prawnika, który rozpowszechnił info po mediach, że zaraz Sapek pozwie CDPR. CDPR jako spółka giełdowa uzależniona od notowań swoich akcji (kolejna patologia kapitalizmu) przestraszył się, że proces, nawet jeśli go wygrają, to mocno im zaszkodzi (pójdzie fama, że CDPR nie płaci autorowi, akcje spadną itp.). CDPR zawarło więc z Sapkiem pozasądową ugodę o nieznanej treści, ale należy mniemać, że Andrzej jest zadowolony, bo na razie o nic się nie rzuca.

Masz jakieś źródło tej informacji? Bo, jak słusznie zauważyłeś, CDR jest spółką giełdową i ciążą na niej określone obowiązki informacyjne, a jakoś nie informowali o zawarciu ugody z Sapkowskim. Gdyby coś takiego miało miejsce, musieliby to zrobić, tak jak poinformowali o wezwaniu do zapłaty, jakie od niego otrzymali. Dodam też, że jakoś niedawno Sapkowski gdzieś się wypowiadał, że kwestia wynagrodzenia od CDR jest "poza nim" (domyślnie - zajmuje się tym wynajęta kancelaria), co pozwala domniemywać, że sprawa nie jest zamknięta.

Z ciekawości też poproszę o wyjaśnienie "kolejnej patologii kapitalizmu", czyli w jaki sposób spółka giełdowa jest uzależniona od notowań swoich akcji? Mnie zawsze się wydawało, że jest na odwrót, że to kurs akcji jest uzależniony od działań spółki (nie tylko, ale głównie), natomiast zawsze chętnie dowiem się czegoś nowego.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 15:52:51 »
No nie wiem, LND wymaga łapania nawiązań, znajomości kultury itd. itp. W dodatku jest mieszkanką dość ożywczą, wprowadzającą jakieś nowe spojrzenie czy wręcz pobudzającą wyobraźnię.
Trudno zaprzeczyć, że popularność filmów Marvela jest jakimś rodzajem "emocjonalnego zatrzymania".

Online xanar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 15:53:26 »
Jest jakiś wywiad z listopada tego roku, w którym mówi "że to wszystko mnie przerosło"
https://www.ppe.pl/news/139013/andrzej-sapkowski-konflikt-cd-projekt-red-kobiety-pieniadze.html
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Archie

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #129 dnia: So, 23 Listopad 2019, 21:59:05 »
Sapkoskie zatrudnił prawnika, który rozpowszechnił info po mediach, że zaraz Sapek pozwie CDPR. CDPR jako spółka giełdowa uzależniona od notowań swoich akcji (kolejna patologia kapitalizmu) przestraszył się, że proces, nawet jeśli go wygrają, to mocno im zaszkodzi (pójdzie fama, że CDPR nie płaci autorowi, akcje spadną itp.).
Od pierwszego przecinka z grubsza kłamstwa. CPR dostał wezwanie do zapłaty od radcy prawnego oficjalnie reprezentującego Sapkowskiego. Z racji, że kwota roszczeń była bardzo wysoka to spółka jako, że jest notwana na GPW musiała o tym fakcie poinformować swoich akcjonariuszy (stąd też skan tego pisma jest dostępny publicznie). Polubowne rozwiązanie sprawy leży w ich interesie nie tylko z powodu o którym piszesz, ale dlatego, że polubowne załatwienie sprawy jest po prostu szybsze i zapewne mniej kosztowne, a biorąc pod uwagę, że planują ruchy dot. tej marki to po prostu leży to w ich interesie.

Zainteresowanym polecam przeczytać całość wezwania do zapłaty aby zobaczyć w jakim tonie jest napisane.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Listopad 2019, 22:34:14 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Online xanar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #130 dnia: So, 23 Listopad 2019, 22:38:06 »
Znalazłem wywiad z Sapkowskim, w którym mówi :

"I was stupid enough to sell them rights to the whole bunch," he says. "They offered me a percentage of their profits. I said, 'No, there will be no profit at all - give me all my money right now! The whole amount.' It was stupid. I was stupid enough to leave everything in their hands because I didn't believe in their success. But who could foresee their success? I couldn't."

Po Polsku

- Byłem na tyle głupi, że od razu sprzedałem prawa - mówi twórca uniwersum Geralta w rozmowie z Eurogamerem. - Zaoferowali mi procent od zysków, ale powiedziałem, że żadnych zysków nie będzie, że chcę pieniądze teraz!

- To było głupie. Byłem na tyle głupi, że zostawiłem wszystko w ich rękach, ponieważ nie wierzyłem w ich sukces. Ale kto mógł przewidzieć taką popularność? Ja na pewno nie.


https://www.eurogamer.net/articles/2017-03-24-meeting-andrzej-sapkowski-the-writer-who-created-the-witcher

Z Netflixem to chyba już na procent podpisał  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: So, 23 Listopad 2019, 22:43:41 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LordDisneyland

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #131 dnia: So, 23 Listopad 2019, 22:39:55 »
Sapkowski lubił się przedstawiać jako ekonomista zajmujący się handlem zagranicznym, o ile dobrze pamiętam? Nie poszedł mu handel tym razem, cóż- trudno.

Kurde, odebrałem drugi tom Promethei, patrzę, że w temacie przybyło. Dobra nasza!...pewnikiem drugi tom- myślę sobie, rad niezmiernie- tak poruszył serca polskich komiksiarzy ;) ...   a tu o Sapciu i kolejnych bzdurach wygadywanych przez Moore'a [dobrze, że nie czytałem ostatnio jakichś jego wypowiedzi na temat koniecznego wprowadzenia marksizmu z elementami anarchii]. Słowem, źle się zaczynają moje z tomem 2 przygody ;)
,, - Eeeeech.''

Offline R~Q

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 18:49:21 »
Od pierwszego przecinka z grubsza kłamstwa. CPR dostał wezwanie do zapłaty od radcy prawnego oficjalnie reprezentującego Sapkowskiego. Z racji, że kwota roszczeń była bardzo wysoka to spółka jako, że jest notwana na GPW musiała o tym fakcie poinformować swoich akcjonariuszy (stąd też skan tego pisma jest dostępny publicznie). Polubowne rozwiązanie sprawy leży w ich interesie nie tylko z powodu o którym piszesz, ale dlatego, że polubowne załatwienie sprawy jest po prostu szybsze i zapewne mniej kosztowne, a biorąc pod uwagę, że planują ruchy dot. tej marki to po prostu leży to w ich interesie.

Zainteresowanym polecam przeczytać całość wezwania do zapłaty aby zobaczyć w jakim tonie jest napisane.
Napisałeś dokłądnie to, co ja.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 16:44:15 »
Napisałeś dokłądnie to, co ja.

Tylko że ty kompletnie nie masz pojęcia o sprawach, o których piszesz  ;D

Offline freshmaker

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #134 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 18:19:57 »
skończyłem dziś czytać absolute swamp thinga. muszę przyznać, że te nowe kolory wyglądają obłędnie! głęboka zieleń - bagna, lasy i swamp thing wyglądają genialnie. odcienie czerni - horrorowe momenty są teraz zrobione na prawdę mrocznie, piekło jaskrawo czerwone. po prostu czułem się jakbym czytał ten komiks po raz pierwszy. rysunki na prawdę dużo zyskały na tym nowym kolorowaniu. mam tpb ze zwykłymi kolorami - wiem że były wtedy ograniczenia technologiczne

ogólnie jestem zwolennikiem oryginalnych kolorów - killing joke, year one, incal. jedynym odstępstwem do tej pory był dla mnie absolute sandman, gdzie w miarę subtelnie zmienili kolory. teraz rozumiem dlaczego przy powiększonych wydaniach, jak watchemen, sandman, teraz swamp thing, dc decyduje się na ponowne kolorowanie. przy pozostawieniu mixu 4 barw z lat 80tych mogłoby to wyglądać dziwnie - zresztą są w tym wydaniu st plansze ze starymi kolorami.

dodatki też niezłe - szczególnie posłowie i informacje jaki wpływ na scenariusz miał cały team saga of the swamp thing. nie wszystkie pomysly były moorea.