Autor Wątek: 100 naboi  (Przeczytany 9328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 12:56:46 »
Również polecam. Świetna seria.

Offline robbirob

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 13:06:12 »
Dokładnie, bo pierwszy tom już ciągnie na resztkach nakładu, brakuje go w większości księgarń.
Kwestia czasu jak pojawi się dodruk. Ale teraz tomy 2 i 3 będą się kończyły, więc lepiej je wcześniej wziąć.

Offline Odyn

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 13:08:07 »
Ja niestety nie umiałem się przekonać do tego tytułu. Przeczytałem (bardziej zmęczyłem) tom 1. Co mnie odrzuciło? Chyba tylko to, że są to opowiadania, które łączy postać pana Gravesa. Od lat mam problem z tą formą utworu literackiego, bo opowiadania są dla mnie za krótkie (stąd np. Ludzie Północy tomy 1-2 w ogóle nie przypadli mi do gustu - wolałbym jedną konkretną opowieść np o Svenie, którego chyba tam jest najwięcej).

Komiks jak to komiks, czyta się szybko. Przewija się sporo postaci, które zapewne w jakiejś części powracają w późniejszych tomach, ale do gustu mało która mi przypadła. Schemat jest podobny, rozwiązania różne.

Kreskę Risso uwielbiam. Pióro Azzarello też lubię. Nastawiłem się na ucztę kryminalną (Brubaker jest dla mnie mistrzem), ale coś nie zaskoczyło. Gdybym miał możliwość wypożyczenia kolejnych tomów to bym wypożyczył i sprawdził, bo cała kolekcja troszkę kosztuje (a już się sparzyłem na początku; na szczęście udało mi się odsprzedać zakupiony tom).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline perek82

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 16:17:22 »
W kolejnych tomach rozwija się główny wątek i w sumie seria zmienia swój charakter z luźno powiązanych ze sobą opowiadań do historii ciągnącej się (wg mnie nawet za długo) przez kilkadziesiąt zeszytów.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online xanar

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 17:24:00 »
Też się z tym strasznie męczyłem, po drugim czy trzecim tomie dałem sobie spokój, już nawet nie pamiętam, nie wiem czy to kwestia tłumacza, gdyż podobną sytuację miałem JLA.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline perek82

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 18:27:23 »
Ja przeczytałem całość (nawet chyba 2 razy), ale mam wrażenie, że gdyby skrócić historię do 4 tomów, to by z żadną szkodą się to nie odbyło.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Torpedo

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 22:55:52 »
Ja mam w oryginale i uwielbiam ten komiks. Dziwię się, że ktoś musi "męczyć". Wspaniała, wielowątkowa historia, gdzie wszystko z czasem się zazębia. Barwna różnorodność charakterów, miejsc, wydarzeń splątana spiskiem. Zabawa scenarzysty różnymi konwencjami, do tego komiks świetnie narysowany. Może nawet się skuszę na wydanie Egmontu, wygląda znacznie ładniej niż wersja amerykańska z miękkimi okładkami i gazetowym papierem.


Offline Alfman

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 08:42:27 »
Może nawet się skuszę na wydanie Egmontu, wygląda znacznie ładniej niż wersja amerykańska z miękkimi okładkami i gazetowym papierem.


Chyba, że masz twardookładkowy OHC  ;)

Offline death_bird

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 10:22:41 »
A przypomnijcie mi z łaski swojej jedną rzecz: czy to czasem w przypadku "100 naboi" nie było narzekania na tłumaczenie? Coś mi się kołacze z tyłu czaszki, że ktoś gdzieś nie udźwignął slangu i wydaje mi się, że chodziło właśnie o ten tytuł...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Martin Eden

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 10:25:25 »
A przypomnijcie mi z łaski swojej jedną rzecz: czy to czasem w przypadku "100 naboi" nie było narzekania na tłumaczenie? Coś mi się kołacze z tyłu czaszki, że ktoś gdzieś nie udźwignął slangu i wydaje mi się, że chodziło właśnie o ten tytuł...
Tak, ta dyskusja była przy okazji pierwszego tomu zbiorczego od Egmontu.

Online xanar

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 10:35:54 »
Nawet tutaj coś o tym było, od 11:29



Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 13:08:26 »
Tak, ta dyskusja była przy okazji pierwszego tomu zbiorczego od Egmontu.
Nie tylko pierwszego. Jest sporo kwiatków (zwłaszcza slangu) w całej serii. To podobno może być jakieś stare tłumaczenie.

Offline death_bird

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 23:00:43 »
Tak sobie podczytuję, szperam i widzę, że jednak nic na siłę. Wrzucę sobie na próbę pierwszy tom w kwietniowy pakiet zakupowy. Jak do tego czasu będzie do nabycia to dobrze. Jak wszystko wykupicie to będzie znaczyło, że nie był mi pisany.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline wonap

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 23:18:21 »
w razie czego mam jedną sztukę 1 tomu  (tak wyszło, że posiadam dwie;D) do odsprzedania;) Stan bardzo dobry;)

Offline death_bird

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 23:34:09 »
Damn it.  >:(
Nie ułatwiasz sprawy.  :o
Nie, czekaj, mam: nie lubię komiksów z drugiej ręki.  ;D
 
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".