Autor Wątek: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???  (Przeczytany 11873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gascon200

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:45:48 »
Coś w tym jest. Kiedyś zawsze chciałem przeczytać komiksy z takimi postaciami jak Flash, Justice League, Cap. America itd. a jak Egmont, Eaglemoss i Hachette zaczęły w ostatnich latach wydawać je na większą skalę to doszedłem do wniosku, że losy tych postaci kompletnie mnie nie obchodzą a komiksy z nimi nudzą. Dla mnie już po wsze czasy będzie się liczyć tylko "wielka piątka" TM-Semic. Z superbohaterów, których nie znam z dzieciństwa a polubiłem jest tylko Daredevil, ale on akurat ma szczęście do scenarzystów.

Bo te wydawnictwa najwyraźniej wydają po prostu te komiksy, które Ci nie pasują. A wybór na choćby comixology jest naprawdę spory, i nawet taki Flash miał ciekawe przygody (choć to bardziej w przypadku Westa).

Ewentualnie pasuje tu stwierdzenie ''Reality is often disappointing''.

Offline amsterdream

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:59:54 »
Cytuj
Bo te wydawnictwa najwyraźniej wydają po prostu te komiksy, które Ci nie pasują.

Ale wszystko?

Według mnie trudno czerpać satysfakcję z lektury typowego komiksu superhero Marvel/DC, nie mając żadnego sentymentu i estymy do danej postaci. Bo dopiero wtedy zauważa się wszystkie gatunkowe głupotki i uproszczenia. Niesamowicie zawiodły mnie komiksy z Avengers, bo jak X-Men uwielbiam przede wszystkim za to, że są jak rodzina, to Avengers są pisani w stylu 'koledzy z pracy'. W całej historii tej grupy chyba tylko Bob Harras pisał mścicieli w sposób bardziej zbliżony do tego jak u mutantów.

Przy okazji, wyjaśni mi ktoś fenomenalny wynik w ankiecie Green Lantern Johnsa? Kiedyś zacząłem to czytać, ale dość szybko porzuciłem. Pamiętam, że niczym się ten komiks nie wyróżniał jakoś specjalnie na plus.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:01:25 wysłana przez amsterdream »

Offline Antari

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:05:28 »
Ale wszystko?

Według mnie trudno czerpać satysfakcję z lektury typowego komiksu superhero Marvel/DC, nie mając żadnego sentymentu i estymy do danej postaci. Bo dopiero wtedy zauważa się wszystkie gatunkowe głupotki i uproszczenia. Niesamowicie zawiodły mnie komiksy z Avengers, bo jak X-Men uwielbiam przede wszystkim za to, że są jak rodzina, to Avengers są pisani w stylu 'koledzy z pracy'. W całej historii tej grupy chyba tylko Bob Harras pisał mścicieli w sposób bardziej zbliżony do tego jak u mutantów.

Przy okazji, wyjaśni mi ktoś fenomenalny wynik w ankiecie Green Lantern Johnsa? Kiedyś zacząłem to czytać, ale dość szybko porzuciłem. Pamiętam, że niczym się ten komiks nie wyróżniał jakoś specjalnie na plus.

Kolejny raz potwierdza się, że superhero nie jest dla Ciebie. Po prostu z niego wyrosłeś, nie ma się czego wstydzić. Nie wiem dlaczego ciągle się pchasz w ten gatunek mimo nieustannych rozczarowań. To musi być strasznie autodestrukcyjne.

Green Lantern Johnsa to najlepsze (i najrówniejsze przez cały run) superhero DC z tamtego okresu. Jeżeli to, nie jest w stanie cię kupić, to nie ma ratunku.

JanT

  • Gość
Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:06:41 »
Myślę że dużo osób głosuje na te Latarnie a nie czytali.

ramirez82

  • Gość
Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:08:03 »
Myślę że dużo osób głosuje na te Latarnie a nie czytali.

Myślę, że dużo osób głosuje na komiksy, których nie czytali, a które chcą przeczytać.

JanT

  • Gość
Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:14:04 »
Myślę, że dużo osób głosuje na komiksy, których nie czytali, a które chcą przeczytać.
To wiadomo :) Tylko zrobiła się już taka mega epickość obok tych Latrnii a jak dla mnie jest to trochę przesadzone i znalazłbym lepsze rzeczy na tej liście np Hitman cz Sleeper :)

Offline Antari

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:15:28 »
Myślę że dużo osób głosuje na te Latarnie a nie czytali.

Coś insynuujesz? Głosowali bo osoby, które czytały, a jest ich na forum kilka, polecają. I bardzo słusznie. Do tej historii z Rebirth w ogóle się nie umywa. To co zrobił Johns dla Latarni to jest fenomen.

JanT

  • Gość
Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:16:07 »
Jest wyżej.

ramirez82

  • Gość
Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:20:39 »
Tylko zrobiła się już taka mega epickość obok tych Latrnii a jak dla mnie jest to trochę przesadzone i znalazłbym lepsze rzeczy na tej liście np Hitman cz Sleeper :)

Możliwe. Sam jak czytałem Tajną Genezę w WKKM z runu Johnsa, to po tych "ochach" i "achach" byłem zawiedziony. Oczywiście wiem, że to tylko fragment długiej historii. Ale całość z chęcią bym przeczytał i oddałem głos na ten run.

Offline Carnage

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:24:35 »
Myślę że dużo osób głosuje na te Latarnie a nie czytali.

Szkoda, że nie poszły te wydania Deluxe z WKKDC (dla prenumeratorów), bo tam było sporo Zielonej Latarni. Pewnie to jakoś by nasyciło apetyty.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline R~Q

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 13:54:18 »
Komiksy Johnnsa są popularne bo są megałatwym w odbiorze komiksowym fast foodem.

Offline Gascon200

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 15:45:28 »
Komiksy Johnnsa są popularne bo są megałatwym w odbiorze komiksowym fast foodem.

Czyli praktycznie jak ponad 90% innych komiksów Marvela i DC.

Offline Damballa

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:27:47 »
Komiksy Johnnsa są popularne bo są megałatwym w odbiorze komiksowym fast foodem.

Trochę za duży skrót myślowy. Nie mówię, że to nie wiadomo jak wzniosła historia, ale z drugiej Jones mocno rozbudował uniwersum latarników. I owszem jest to kosmiczny akcyjniak, ale nierzadko uderza w mocniejsze i głębsze tony.

Offline Maragast

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 15:34:43 »
Naprawdę wierzycie w to, że Egmont zacznie wydawać więcej DC?
Naprawdę wierzycie, że to kolekcja przeszkadzała wydawać inne pozycje ze "Starego DC"? No przecież dwie kolekcje Marvela nie przeszkadzają im wydawać masy "Klasyki Marvela" - ech, ile razy było już to wałkowane to szkoda gadać.
Po prostu teraz Marvel sprzedaje się lepiej to wiecej sprzedają, a DC sprzedaje się gorzej to wydają mniej. I tyle.

PS Naprawdę ktokolwiek wierzy, w realność wydania Latarni Johnsa?
Serio? Mieliby wydać tak mało popularną marke w Polsce, która do tego ma masę tomów?
Serio ktoś w to wierzy?

Offline Gascon200

Odp: [Ankieta] Jakie serie powienien Egmont wydać z "Old DC"???
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 15:49:12 »
Naprawdę wierzycie w to, że Egmont zacznie wydawać więcej DC?
Naprawdę wierzycie, że to kolekcja przeszkadzała wydawać inne pozycje ze "Starego DC"? No przecież dwie kolekcje Marvela nie przeszkadzają im wydawać masy "Klasyki Marvela" - ech, ile razy było już to wałkowane to szkoda gadać.
Po prostu teraz Marvel sprzedaje się lepiej to wiecej sprzedają, a DC sprzedaje się gorzej to wydają mniej. I tyle.



PS Naprawdę ktokolwiek wierzy, w realność wydania Latarni Johnsa?
Serio? Mieliby wydać tak mało popularną marke w Polsce, która do tego ma masę tomów?
Serio ktoś w to wierzy?

Teoria ze sprzedażą może być prawdziwa. Jednak jest coś na rzeczy jeśli będzie nowa seria Black Label po kolekcji DC. No i samo WKKDC jest współpracą Eaglemoss z Egmontem, Egmont (chyba?) nie pracuje z Hachette nad 2 kolekcjami Marvela.

No i dzięki nowym filmom DC, więcej ludzi zachęci się do komiksów tej korporacji. Marvel miał łatwiej ze względu na ilość ich filmów, bo filmy robiło też Sony czy FOX, a prawa do DC ma tylko Warner Bro(ther)s.

P. S. Tak, serio ktoś w to wierzy. A wejdzie zapewne w to, kiedy będzie premiera filmu Green Lantern Corps. To trochę lat czekania, ale warto.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Kwiecień 2019, 15:51:56 wysłana przez Gascon200 »