Autor Wątek: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?  (Przeczytany 6550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 17:52:20 »
Nie do końca. Wciąż wśród czytaczy komiksów są ludzie, młodzi ludzie, którzy czytają w autobusach, szkołach, pożyczają sobie dość poręczne wydania. Będzie duże "wzburzenie" społeczne, jak jakiś run czy tytuł wyjdzie jedynie w formie omniaka, bez możliwości lektury TBP, którego można uświnić przy czytaniu. Więc za 4-5 lat jak wyjdą omniaki, to jako "wznowienia" już wydanych tytułów - mam tu ma myśli głównie Marvela/DC. Nisze rządzą się swoimi prawami :)

Offline geekZ

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 17:57:41 »
Pomijając takie oczywistości jak Animal Man chętnie wziąłbym np. polskie wydanie Top 10: The Forty-Niners.

Offline foch-man

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:44:46 »
Proponuje jednak w ankiecie oczywistosc nie pomijac ale wlasnie zaznaczac zeby sie potem nie okazalo ze ktos tam spojrzy i oczywistych oczywistosci nie dostaniemy bo ludzie chca co innego.
Gdyby to byly takie oczywistosci to juz bysmy je mieli w Pl.

Offline R~Q

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 19:13:58 »
Zamiast Jack of Fables wolałbym Fairest albo ogólnie spin-offy Fables.


Offline Nawimar III

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 19:23:32 »
Jako zagorzały fan Vertigo (raczej starszego niż tego po 2000 r.) nie mogłem nie zagłosować :)
 
Po pierwsze więcej Swamp Thinga. Nie liczę oczywiście na najstarsze opowieści z udziałem tego protagonisty, choć wbrew padającym niekiedy opiniom "Vol.1" z lat 70. też był bardzo dobry i to nie tylko w wymiarze plastycznym (Berni Wrightson! Nestor Redondo!). Natomiast liczyłem ze strony Egmontu na to co po "Murze", bo potem też jest co najmniej nieźle a panowie - m.in. - Veight i Delano ciała nie dali. No i przydałby się także staż Scotta Snydera z okresu "Nowego DC Comics!". Najlepiej w połączeniu z tym co Jeff Lemire wyrabiał na stronicach "Animal Mana vol.2".
 
Po drugie "Animal Man vol.1" bo to "must have" po dzień dzisiejszy ścinający z nóg. Porównywalne zjawiska jak w tej serii to wymyślał bodajże tylko Papcio Chmiel ;) (nie będę wnikał w detale). Tylko tak jak w przypadku "Swampka" przydałoby się nie ograniczać wyłącznie do tego co rozpisał bezcenny Wariat ze Szkocji ale też podążyć dalej, ku epizodom autorstwa m.in. Petera Milligana.
 
Po trzecie "Sandman Mystery Theatre". Trochę tego mieliśmy ("Dni pośród Nocy"). W moim przekonaniu wprost cudne. I to zarówno wizualnie jak i fabularnie. Poza tym szczerze wielbię reinterpretacje osobowości Złotej Ery w wykonaniu łabskich twórców a właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia w przypadku tej serii.
 
Po czwarte "Kid Eternity". Czyste szaleństwo w pozytywnym rozumieniu tego sformułowania. Do tego pewnie zmieściłoby się w ledwie jednym tomie. Udana i niesłusznie zbyt szybko zakończona seria.
 
Po piąte "Shade The Changing Man" - bo to Milligan w czasach swojej świetności. Po prostu pycha! Jakbym mógł to bym łyżkami jadł.
 
P.S. Od siebie dodałbym jeszcze "Starmana vol.2", specyficzny przypadek serii w którą na starcie prawie nikt (poza scenarzystą tej produkcji) nie wierzył, a której wpływ na główny nurt uniwersum DC (odrodzenie - i to na dobre! - zainteresowania Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości) nie podlega dyskusji. Jeśli komuś spodobał się wydany przed miesiącem "Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości" to w tym przypadku prawdopodobnie również nie doznałby rozczarowania.

Offline Arne

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 20:13:55 »
Zagłosowałem. Zgodnie z sumieniem ;)

Offline foch-man

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 20:26:23 »
Albo mi sie wydaje albo ciagle tam brakuje House of secrets a to swietna seria w klimacie okolosandmanowym z niestandardowymi urzekajacymi rozmytymi rysunkami Kristiansena.
Zdecydowanie bardziej warta zainteresowania niz tylko dobra seria House of Mystery a ta na liscie jest.

ramirez82

  • Gość
Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 20:39:37 »
Albo mi sie wydaje albo ciagle tam brakuje House of secrets...

Racja! A ja przez pomyłkę zagłosowałem na House of Mystery...

Offline foch-man

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 21:06:46 »
Janie, to jeszcze dodaj:
 Black orchid miniserie Gaimana (wznowienie) i kontynuacje (niewydana PL) - serie regularna,
serie miniserii Sandman presents z lat 90-tych, min o Thessaly tyczyly chyba ze dwie mini, autorstwa Willinghama
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Luty 2019, 21:16:57 wysłana przez foch-man »

Offline arczi_ancymon

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 22:03:20 »
Już od dawna piszę, że sporym problemem jest, iż Egmont wydaje tylko serie - pozostało bardzo dużo fajnych komiksów, które mieszczą się w jednym tomie. I to od całkiem imponującej plejady nazwisk, mam nadzieję że Egmont w końcu to zauważy.
Mi się marzy Animal Man i faktycznie byłoby super gdyby go kontynuowali aż po Lemire'a. To samo ze Swamp Thingiem, poczytałbym kontynuacje, ale nie ma na to raczej szans.

Offline LordDisneyland

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #25 dnia: So, 16 Luty 2019, 02:19:32 »
Nie wierzę- nie starczyło mi miejsca na Moonshadow, Vertigo Crime i Sleepera :O
W kolejności 1.House of Secrets 2. House of Mystery 3. The Dreaming 4.Animal Man 5. DMZ
Niemal wszystkie zacząłem kolekcjonować, niemal wszystkich nie udało się zebrać w całości.

I w zasadzie nie obraziłbym się, gdyby wydano wszystko z tej listy. Przez całe życie z dawnego Vertigo przeczytałem tylko jeden komiks, który był beznadziejny- i były to Vamps. Resztę warto wydać po polsku.
PS- klątwa polskich komiksów McKeevera trwa, zero głosów na Extremist :/
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 02:21:08 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline foch-man

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #26 dnia: So, 16 Luty 2019, 05:38:43 »
A Starman to Vrrtigo? Bo wydaje mi sie ze chyba regularne Dc? A jesli mowimy o podobnym poziomie co Vertigo i oczyms co mogloby byc Vertigo a nie jest to ja powiem jeszcze ze , wraz ze Starmanem, chcialbym doczytac po polsku do konca Hitmana Ennisa zaczetego przez Mandre . I idac tym tropem dorzucilbym jeszcze wznowienie Demona spod piora Ennisa.

majkelus81

  • Gość
Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #27 dnia: So, 16 Luty 2019, 07:19:43 »
Starman i Hitman to DC. Ale patrząc przez pryzmat tego, że Egmont nie wydaje klasycznego DC (czytaj Batman, Superman, Liga Sprawiedliwości itp.) ze względu na WKKDC, to takie tytuły myślę że były by dobrą alternatywą, tym bardziej że nie ma ich w kolekcji. I myślę, że po nie sięgnęli by nie tylko fani DC klasycznego ale także Vertigo czy konkretnych twórców (jak wspomniany Ennis).

Offline foch-man

Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo?
« Odpowiedź #28 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:49:02 »
Starman i Hitman to DC. Ale patrząc przez pryzmat tego, że Egmont nie wydaje klasycznego DC (czytaj Batman, Superman, Liga Sprawiedliwości itp.) ze względu na WKKDC, to takie tytuły myślę że były by dobrą alternatywą, tym bardziej że nie ma ich w kolekcji. I myślę, że po nie sięgnęli by nie tylko fani DC klasycznego ale także Vertigo czy konkretnych twórców (jak wspomniany Ennis).
Tez jestem tego zdania, czekam i czekam kiedy na fali obecnego dokanczania serii kiedys w PL porzuconych, E dotrze do Hitmana. Rynkowy sukces Punishera czy Chłopaków podpowiada ze jest zapotrzebowanie na proze Ennisa.
A ze Hitman wychodzi od Demona a w US wyszly niedawno dwa grubaski Demona by Ennis to moze by tak?