Autor Wątek: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?  (Przeczytany 4623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 08:40:49 »
Tylko, że zaproponowane przez mnie propozycje z Kotami nie obejmują tego co wydał Tm-Semic i klimatem odbiegają znacznie od tego co na początku tworzył Jim Lee zarówno pod kątem rysunków jak i scenariusza. No dobra WildCats Moore'a to jeszcze tak bardzo nie odbiega ale i tak jest klika poziomów wyżej niż te Jima Lee.

Offline Murazor

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 08:52:37 »
Wydaję mi się, że jest za dużo pozycji. Przydałaby się druga ankieta po tej, z której wyleciałyby pozycje z 0-2 głosami i wtedy by to konkretniej wyglądało :)

Offline Odyn

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:08:40 »
Ja mimo iż nie zagłosowałem na WildCATS (są dużo lepsze tytuły w tym zestawieniu) to i tak czekam aż wydadzą ich przygody w Deluxie. Mam nadzieję, że te od Jima Lee (których tu nie wyszczególniono). Ogólnie to chciałbym, że Egmont wypuszczał na rynek jak najwięcej komiksów z lat 80 i 90 :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:10:32 »
Teraz to już za późno, ale dobrze by było wydzielić oddzielną ankietę dla Batmana, którego jest ponad 20 tytułów w niej.

Offline bibliotekarz

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 15:16:26 »
To po zakończeniu tej ankiety wprowadźmy w życie propozycje Murazora i Michała.
Batman returns
his books to the library

Online nekro

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 17:06:40 »
A Knightfall?

Online 79ers

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 18:41:51 »
Nie rozumiem powielania niektórych historii - czy aż tak mocno okrojone były polskie wydania Miecza Azraela, Husha, Długigoe halloween albo Mrocznego Zwycięztwa?

Offline michał81

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 18:54:24 »
Nie były, chodzi o to że ich obecnie nie ma na rynku.

Offline Kandor

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 19:00:44 »
W ogólności popieram ten zarzut bo nie rozumiem na co komu kolejne wydanie "Sprawiedliwości", tym razem w czarnej (brzydkiej) okładce z obwolutą, tak samo "Długie Halloween". Widzę tu pewien schemat: Mucha wydaje kompletne wydanie, nakład się rozchodzi, wydawnictwo traci prawa ddo komiksów DC w międzyczasie (a i swego czasu nie brakowało takich potencjalnych nabywców, którzy nie mogli zdzierżyć loga wydawnictwa), parę lat później wychodzi wydanie w kolekcji Eaglemosu, w dwóch tomach, ale to dwa tomy, w dodatku "panorama to zło"). W ogólności popieram, ale "Miecz" kupiłem jak miałem 12 lat, a potem mi się rozpadł na dwie połowy więc... ;-)
[OK, może i rozumiem - biorąc pod uwagę wyświetlone przeze mnie niuanse - ale po co się spieszyć, najpierw dajmy szanse wznowieniom takich komiksów jak "Kingdom Come" i paru niewydanym nowościom  :D ]
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Październik 2020, 19:02:46 wysłana przez Kandor »

Offline amsterdream

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 19:10:13 »
Nie były, chodzi o to że ich obecnie nie ma na rynku.

Ale były. Jak ktoś bardzo chce to sobie może kupić z drugiej ręki.

ramirez82

  • Gość
Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 19:10:56 »
W takim razie, nigdy nie powinno się robić wznowień wcześniej wydanych komiksów.

Offline michał81

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 19:11:58 »
To w takiej sytuacji po co komu All Star Super-man, to jest identyczna sytuacja jak w przypadku tych Batmanów. Czy Super-man na Wszystkie pory roku. U mnie stoją te wszystkie komiksy na półce, a sam je tu proponowałem (mówię o Batmanach). Co chwila pada na grupach sprzedażowych zapytanie o Mroczne Zwycięstwo, ale znowu o te Super-many już nie. Ja wiem, że jestem tu jedynym który robi upgrade wydań (nie liczę wydań Noir) bo większość trzyma stare wydania.

Offline michał81

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 19:13:15 »
Ale były. Jak ktoś bardzo chce to sobie może kupić z drugiej ręki.
Nie były okrojone. Poszukaj Mrocznego Zwycięstwo z drugiej ręki w przystępnej cenie. Prędzej znajdziesz Miecz Azreala za grosze niż ten komiks. Nawet Hush potrafi chodzić jeszcze w jakiś zaporowych cenach.
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Październik 2020, 19:17:22 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 19:47:53 »
(...)Ja wiem, że jestem tu jedynym który robi upgrade wydań (nie liczę wydań Noir) bo większość trzyma stare wydania.
Nie jesteś jedynym. Myślę, że jest nas tu więcej takich. Rzecz jasna znajdą się czytelnicy, którym semiki, skany czy byle wydanie wystarczy by cieszyć się z lektury, ale komiks to także hobby - więc naturalnym jest dążenie do upgrade’u wydań w własnej biblioteczce. Nie dotyczy to oczywiście tylko komiksów - to, że mam Star Wars gdzieś w piwnicy na vhs nie powstrzymuje mnie od kupowania w standardzie bluray.

Offline Castiglione

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe?
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 20:47:25 »
Ale były. Jak ktoś bardzo chce to sobie może kupić z drugiej ręki.
Durny argument. Jak ktoś bardzo chce to i z USA sprowadzi...

Są nowi czytelnicy, którzy chcą mieć dostęp do pewnych klasyków. Są starsi czytelnicy, którzy przegapili pierwsze wydanie - może ich wtedy nawet dany tytuł nie interesował? I w końcu są tacy, którzy chcieliby wymienić standardowe zbiorcze na większy format. W żadnym przypadku nie widzę nic złego w tym, że ktoś czeka na wznowienie. Ceny w drugim obiegu za niektóre komiksy sięgają 200-300 zł, oczywiście jak ktoś bardzo chce, to kupi, ale to cena trzech-czterech nowych albumów, a i rynku to nie rozwija.

No ale przecież 25 lat temu TM-Semic wydał to na co wznowienie...