Autor Wątek: Head Lopper  (Przeczytany 921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan M

Head Lopper
« dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 23:22:41 »
Nie widzę zbiorczego tematu na temat tej zacnej serii, więc czuje się zobowiązany wypełnić lukę na forum.

Andrew MacLean w roli scenarzysty jak i rysownika stworzył komiks wykorzystujący wszelkie klisze gatunku fantasy zarówno w postaci archetypów postaci jak i story arców, ale absolutnie nie jest to tytuł, który odrzuca.

Wszystko ma sporą dozę dystansu do samego siebie choćby przez postać odciętej głowy czarownicy Agathy, główny bohater zdaje się umyślnie być najbardziej kliszowy jak tylko  się da a całość ma momentami przewrotny ton.

Ta seria to w sumie mały fenomen, bo czyta się to bardzo dobrze, a przecież nie jest to wcale nic więcej ponad dobrze rozpisaną serię fantasy, która raczej nie ma jakiś większych aspiracji. Bardzo dużo tutaj akcji, dynamika serii nie pozwala na bardzo rozległe dialogi, więc Head Looper  nie należy do komiksów, które przytłoczą liczbą tekstu w dymkach. Mitologia świata może i głowy nie urywa, ale ma bardzo fajny posmak przez specyficzny klimat przypominający miks papierowych rpgów, conana, high i dark fantasy.. no i rysunki.

Rysunki chyba tak naprawdę tak windują tą serię do czegoś tak dobrego. MacLean tworzy bardzo kreskówkowe ilustracje. Jestem w stanie nawet wyobrazić sobie przełożenie tego komiksu w formie animacji na bazie dokładnie takiej samej kreski. Mi odrobinę przypomina styl Tartakovskiego, ale też kreskę Adventure Time, ta kreska nie jest szczególnie piękna, ale jest niesamowicie klimatyczna i idealnie pasuje do dynamiki serii bardziej nastawionej na akcję.

Jeden z czołowych przykładów dlaczego Image Comics wyrosło swojego czasu na trzecią siłę na amerykańskim rynku wydawniczym. Jak ktoś chce czegoś innego od Marvela i DC, ale też nie szuka czegoś z undergroundu to myślę, że to jedna z lepszych pozycjo do polecania.

Na naszym rynku wydawnictwo NonStopComics wydało trzy dotychczasowe tomy a pod koniec września
na rynku w stanach zadebiutuje tom 4

https://imagecomics.com/comics/releases/head-lopper-vol-4-head-lopper-the-quest-for-mulgrids-stair-tp
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Sierpień 2021, 23:55:02 wysłana przez Pan M »

Offline kv

Odp: Head Lopper
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 12:17:28 »
NSC zapowiedziało czwarty tom na listopad tego roku.

Online xardas

Odp: Head Lopper
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 13:41:13 »
Mnie tam gdzieś w tej swojej prostocie kreski (nie w negatywnym znaczeniu) zalatuje trochę Mignolą