Autor Wątek: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?  (Przeczytany 3166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 13:36:59 »
Sorry za błąd, ale serie są ze sobą powiązane jak sądzę, więc i tak wypadałoby wydać całość, a nie coś rozgrzebywać tylko dlatego, że ileśtam zeszytów napisów bardziej znany scenarzysta.

Offline michał81

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 14:55:22 »
Masz na myśli, że Batwoman by Greg Rucka and JH Williams III jest częścią serii Batwoman New52?
Nie jest tak do końca. Można potraktować jako numer 0, ale to to jest zamknięta całość (dokładnie to są 3 zamknięte historie). I znowu w przypadku Batwoman New52 nie trzeba go znać. W serii New52 co prawda wraca jedna z bohaterek z Batwoman by Greg Rucka and JH Williams III, ale można śmiało czytać nie znając wcześniejszej historii.

JanT

  • Gość
Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 21:45:32 »
5 pierwszych miejsc:

31 Batwoman by Greg Rucka and JH Williams III
24 The DC Universe by Alan Moore
19 Green Lantern: Emerald Twilight, New Dawn
18 Alan Moore: The Complete WildC.A.T.s
18 All-Star Superman

I dwa pierwsze pewnie wyjdą.

Offline Pan M

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #18 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 00:15:23 »
"All-Star Superman" i "Superman For All Seasons" powinny być priorytetem.

Brak dostępności na polskim rynku od długiego czasu boli. Używki to swoją drogą, ale wiadomo jakie chore potrafią być ich ceny.

Te dwie pozycje o  Supermanie to obok "Red Son" i "Kingdom Come" jedne z najlepszych rzeczy jaka przydarzyła się Supokowi nie popadające przy tym w zwyczajną i odmóżdżoną rozrywkę. Szczególnie dobre wrażenie robi świetnie rozpisany wątek obyczajowy w "For All Seasons". Powinno to przeczytać jak najwięcej fanów gatunku i nie ma, że boli, że Batman lepszy, że Superman komuś kojarzy się tandetnie i debilnie, bo to świetne historie są.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Lipiec 2021, 00:17:00 wysłana przez Pan M »

Offline Bazyliszek

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #19 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 14:16:52 »
Na pewno teraz to ja już nie chcę "Wojny Korpusu Sinestro" w DC Deluxe. :)

Spoiler: PokażUkryj


Szkoda, że Hachette Polska nie wyda u nas nic co tam ich Salvat w Hiszpanii wydaje (Dlaczego ten Spider-Man nie wypalił? :( ). W tamtej Kolekcji Batman i Superman był i All Star i Cztery Pory roku.




No cóż. Szkoda że teraz w DC Deluxe nie wpadają jak szalone co miesiąc, kolejne tytuły z listy niemieckiej WKKM. Szkoda, że Egmont tak robił tylko PRZED polską premierą WKKDC.

Offline Pan M

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #20 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 15:03:28 »


No cóż. Szkoda że teraz w DC Deluxe nie wpadają jak szalone co miesiąc, kolejne tytuły z listy niemieckiej WKKM. Szkoda, że Egmont tak robił tylko PRZED polską premierą WKKDC.


Bazyl no offence ale po jakiego grzyba próbujesz teraz transformować temat o Deluxe w kolejną jałową gadkę o kolekcjach?

Mi Deluxe leży bo totalnie nie trafia do mnie sieczka w postaci panoramy na grzbietach, a tutaj kupuje co mnie interesuje i nie ma strat w estetyce.

Offline Bazyliszek

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #21 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 15:07:21 »
Ale tutaj rozmawiamy o tytułach. Egmont tak zwolnił tempo wydawania DC Deluxe, że prawie nic nie dostajemy. Ot teraz wyszła WW 3 z premierą w okolicach testu nowej Kolekcji DC. Kingdom Come wyszło w Black Label. A kiedyś DC Deluxe wychodziło prawie co miesiąc. Ja bym chciał by znowu tak było. I by były dobre tytuły w taj serii, nie duble.

Offline michał81

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #22 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 15:12:02 »
Kingdom Come wyszło w Black Label.
Kingdom Come wyszło w DC Deluxe. Nawet nie ma znaczka Black Label.  ;D 8)

Egmont tak zwolnił tempo wydawania DC Deluxe, że prawie nic nie dostajemy.  Ot teraz wyszła WW 3 z premierą w okolicach testu nowej Kolekcji DC.
Przez pół roku wyszły 3 tomy: Kingdom Come, Authority – tom 2, Wonder Woman – tom 3  co daje tom na dwa miesiące.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Lipiec 2021, 15:15:05 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #23 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 15:37:10 »
Z tych waszych cytatów wnioskuję, że co raz głupsze mu te wpisy wychodzą a nie przypuszczałem, że to możliwe, teraz to nawet nie mają jakiegokolwiek zaczepiania w rzeczywistości.

Dc Deluxe :
2015 - 9
2016 - 6
2017 - 4
2018 - 7
2019 - 7
2020 - 7
2021 - 5 (może będzie coś jeszcze)

Faktycznie kiedyś wychodziło prawie co miesiąc  ::)

Ty weź wypisuj te swoje głupoty, żeby to się choć trochę pokrywało z rzeczywistością, bo później to cytują i musze to czytać.


Bazyl no offence ale po jakiego grzyba próbujesz teraz transformować temat o Deluxe w kolejną jałową gadkę o kolekcjach?
No właśnie, dlaczego ::)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #24 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 15:54:18 »
Jak dla mnie tempo wydawnicze jest ok.

Łącznie 46 pozycji od 2015. Dla kogoś to kupuje Marvel Now, DC Rebirth, komiksy Image od Non Stop Comics i superhero od Muchy to nie ma biedy.

Co do dubli... oh shit here we go again.

Są ludzie, którzy nie kupują kolekcji, chociaż jestem tutaj świadom jak wiele ludzi kolekcje zbierało, ale tak są tacy. Dla kogo duble dla tego duble. W ogóle to określenie jest w sumie złośliwe. Fajnie, że jakiś inny wydawca oferuje mi ten sam tytuł w lepszym dla mnie wydaniu bez panoramy, bez rozbijania na 2 tomy, w obwolucie, lepszej jakości wydaniu. To się nazywa konkurencja  ;D

Online Rodrigues

Odp: [Ankieta] Co do wydania w DC Deluxe 2.0?
« Odpowiedź #25 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 16:37:27 »
Są ludzie, którzy nie kupują kolekcji, chociaż jestem tutaj świadom jak wiele ludzi kolekcje zbierało, ale tak są tacy. Dla kogo duble dla tego duble.

No właśnie. Obserwuję tą dyskusję na forum odnośnie za i przeciw kolekcji. Obie strony przytaczają zawsze argumenty, które są jak najbardziej zrozumiałe. Dla mnie osobiście kolekcja jest OK dlatego, że po bardzo długiej przerwie ponownie zacząłem się interesować komiksem i tak na prawdę nie miałem nic, więc duble mnie nie dotyczyły w ogóle.

Wracając do tematu bardzo chętnie bym przytulił Wild C.A.T.s od Moore'a a jeszcze chętniej te rysowane przez Lee :P Trzymam kciuki żeby to wyszło u nas w przyszłości.