Autor Wątek: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie  (Przeczytany 11640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 16:53:07 »
Rozważam wprowadzenie dodatkowych rankingów:
- na najlepszą okładkę
i ew. zasugerowane przez @Chmurnego:
- rysownik
- scenarzysta
w formie np. top5.

Wiem, że to tylko dla mnie dodatkowa robota, ale byłbym ciekawy wyników.

I teraz pytanie:
a) wrzucić to w główną topkę co spowoduje jednak mniejszą czytelność postów (ale szansę na więcej głosów),
b) zrobić osobny temat w stylu "głosowania dodatkowe" co zapewni czytelność (ale raczej spowoduje mniej oddanych głosów)?

Offline LukCook

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 16:54:30 »
Fajny pomysł. Myślę, że osobny top będzie lepszy.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 17:40:56 »
Wstępna wersja regulaminu dodatkowych kategorii. Dorzuciłem jeszcze "komiks dziecięcy". Proszę o uwagi/komentarze itp.

Cytuj
Komiksowa Top Lista - Rok 2022 kat. dodatkowe (okładka, rysunek, scenariusz, komiks dziecięcy)

W ramach eksperymentu dodaję dodatkowe kategorie do głosowania
a) Najlepsza okładka komiksu wydanego w 2022 r.
b) Najlepszy scenarzysta komiksu wydanego w 2022 r.
c) Nalepszy rysownik komiksu wydanego w 2022 r.
d) Najlepszy komiks dziecięcy wydany w 2022 r.

Przy scenarzyście i rysowniku proszę w miarę możliwości o dodanie, o który tytuł/tytuły chodzi, żeby łatwiej było zweryfikować czy coś wydano ich w 2022 r. :) Można głosować na "duety twórcze" np. przy scenarzystach Sfar & Trondheim.
Przy okładce jeśli było kilka wariantów proszę wskazać, na który idzie głos.
Wszystkie powyższe kategorie dotyczą oczywiście komiksów wydanych w Polsce zgodnie z zasadą jaka jest przy głównym głosowaniu.

1. W każdej kategorii głosujemy na max. 5 pozycji. Jeśli wskazane zostanie więcej pozycji, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. Punktacja we wszystkich kategoriach:
Miejsce 1 - 8 pkt
Miejsce 2 - 5 pkt
Miejsce 3 - 3 pkt
Miejsce 4 - 2 pkt
Miejsce 5 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 4 marca 2022 roku (sobota) do godz. 23:59

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie

Zapraszam do zabawy:)

Offline Chmurny

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 18:22:50 »
To jeszcze jako e) publikację/periodyk o tematyce komiksowej możesz dołożyć i już.

W polskim komiksie chcemy dodatkowe kategorie (+zin, +e-komiks?) dla ciekawości, będą chętni?

No i trzeba się zdecydować co do polskich: włączamy reedycje do głównego głosowania czy do ewentualnego pomocniczego?
Ja jestem za tym, żeby w głównym brały udział tylko debiuty, ewentualnie wydania mocno rozszerzone czystą treścią komiksową (nie o publicystykę czy szkice) względem wcześniejszego; wersje powiększone, czarno-białe itp. niech konkurują osobno.


Offline PJP

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 18:51:53 »
Dobrze, że będzie teoria i publicystyka komiksowa. Ziny bym rozdzielił.

Offline amsterdream

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:08:37 »
Na okładki chętnie zagłosuje. Jak wygląda punktacja w przypadku podania np. 5 zamiast 10 pozycji? Ja bym liczył od dołu czyli za pierwsze miejsce 5pkt, za drugie 4 itd.


Za każdy post niezwiązany z tematem liczę od teraz 10 punktów na Fantasmagorie ;)

Ciekawe czy Max dalej udziela się na forum pod jakimś innym nickiem?

Offline Lipa

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:11:58 »
@Konrad

Faktycznie - Sprague wydany został 30.12.22 - Mea Culpa

@hansior

"Oceniamy tu wydawców i przyznajemy im punkty za działalność."

No właśnie - dawać punkty Sidece za działalność..

Ale to tylko zabawa na forum, każdy ma prawo do własnego zdania :)

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:21:02 »
Na okładki chętnie zagłosuje. Jak wygląda punktacja w przypadku podania np. 5 zamiast 10 pozycji? Ja bym liczył od dołu czyli za pierwsze miejsce 5pkt, za drugie 4 itd.

Myślałem też o tym. Choć to bardziej miałoby sens przy wydawnictwach czy komiksach polskich, bo tam mocno może zmienić ranking jak parę osób zagłosuje tylko na 2-3 wydawnictwa/komiksy. Przy ogólnym głosowaniu, raz że były przypadki głosowania na mniej niż 10 sporadyczne, dwa przy ilości głosów raczej nie miało to większego wpływu na ostateczne kształt. Trzecia sprawa, że przy takim liczeniu łatwiej się pomylić.

Offline Chmurny

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:24:52 »
Na okładki chętnie zagłosuje. Jak wygląda punktacja w przypadku podania np. 5 zamiast 10 pozycji? Ja bym liczył od dołu czyli za pierwsze miejsce 5pkt, za drugie 4 itd.

Ja w polskim będę liczył wg numeru wskazanego przez głosującego, czyli jak ktoś poda dwa komiksy i ponumeruje je jako np. 3. i 4., to komiksy otrzymają punkty odpowiednie dla trzeciego i czwartego miejsca.
Sam nie mam jeszcze kandydata do 1 miejsca i możliwe, że go nie wskażę.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:27:21 »
@Chmurny
To nie Kicker, że jak nie ma w Bundeslidze piłkarzy za daną rundę na klasę światową to dają tylko międzynarodową i ligową ;)

Offline Leyek


Offline Chmurny

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:39:43 »
@Chmurny
To nie Kicker, że jak nie ma w Bundeslidze piłkarzy za daną rundę na klasę światową to dają tylko międzynarodową i ligową ;)

Panie, tu poważne zawody są, nie jakaś prosta kopanina  ::)

Offline wilk

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:47:55 »
Dla jasności, bo chyba nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy można głosować na magazyny np. Metal Hurlant albo Relax? Jeśli tak, to liczą się one jako jedna pozycja w głosowaniu czy każdy numer liczy się z osobna? Jeżeli nie można, to rozumiem że można głosować na poszczególne komiksy z tych magazynów?

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2022 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:57:07 »
Jestem zdania, że MH czy tym bardziej Relax to nie "komiksy" sensu stricto, więc nie pasują pod główne głosowanie.
Dałbym je do publikacji okołokomiksowych w kategoriach dodatkowych (tak już wczesniej sugerował mi @Chmurny).
Jak ktoś zagłosuje na coś z Relaxu/MH w ramach głównej listy, policzę, ale to raczej zmarnowany głos.

Fajny byłby ranking osobny na szorty, ale to już byłaby nisza niszy.