Autor Wątek: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022  (Przeczytany 7459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Necr09

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 21:00:27 »
1. Mucha Comics - za doskonałe wznowienie Gideon Falls
2. Egmont - wciąż najpopularniejszy diler komiksów na mojej liście zakupów
3. Studio JG - za ilość serii, która idealnie trafia w moje gusta
4. Hachette - za komiksy DC, których Egmont by nie wydał
5. JPF - za sprawne wydawanie starszych tytułów
6. NonStopComics - za budżetowe wydania
7. Lost in Time - niby największy spadek względem zeszłego roku bo prawie nic nie wziąłem od nich, ale i tak ustrzelili najlepszy wg mnie komiks 2022
8. Ongrys - za zeszytówki
9. Labrum - za Metal Hurlant
10. Studio Lain - za komunikacje z czytelnikami ;)
FGO: 758,469,198

Offline Murazor

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 21:09:28 »
1.   Mucha Comics
2.   Kultura Gniewu
3.   Egmont
4.   Non Stop Comics
5.   Lost in Time
6.   Hanami
7.   JPF
8.   Kotori
9.   Studio Lain
10.   Tore

Offline volker

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 09:48:10 »
1. Kultura Gniewu
2. Timof Comics
3. Egmont
4. Non Stop Comics
5. Lost In Time
6. Mandioca
7. Ongrys
8. Mucha
9. Kurc
10. Labrum

Offline licinus

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 09:58:58 »
1. Egmont
2. MuchaComics
3. Studio Lain
4. Hachette
5. Ongrys

Offline JohnDee

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 10:00:17 »
1.Scream
2.Kurc
3.Egmont
4.Studio Lain
5.Timof
6.Non Stop Comics
7.Lost in Time
8.Kboom

Mucha, Kultura Gniewu, Planeta Komiksów, Mandioca, Ongrys, Tore, Labrum i Elemental nie wydali żadnego interesującego mnie komiksu w tym roku.

Offline deFranco

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:55:33 »
Mizerny rok jak dla mnie, ale wybrać trzeba. W nawiasach, miejsca za poprzednie lata.

Kurc   (4, 1)
2. Ongrys     (6, 3)
3. Tore         (2, 4)
4. Egmont    (1, 2)
5. Taurus      (8, 9)
6. Scream    (3, 5)
7. Studio Lain (10, 8.)
8. Non Stop   (9, 6)
9. Labrum     (-, -)
10. Elemental (5, -)

Offline hansior

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 16:08:30 »
Pomijam Mandiocę, bo nie chcę jej dawać punktów. To dla mnie to skrajność, nie lubię, jak oni wydają komiksy. Podobnie, jak ukaszm84 uważam, że mają fajne tytuły, ale zbyt ekskluzywne sposoby edycji.

1. Kultura Gniewu - za podejście do komiksu jako gatunku dla ludzi, a nie kolekcjonerów zapatrzonych na ekskluzywno-niepraktyczne cegły. A co więcej, komiksy Kultury są ciekawe. To są zamknięte opowieści niczym w większości książek. Dla mnie idealne połączenie.
2. KBOOM - za Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein?
3. Lost In Time - za Małego Astronautę.
Gdyby nie loga, byłbym pewien, że to Kultura wydała dwa powyższe komiksy.
4. Sideca - za Wielkiego Martwego
5. Non Stop Comics - za RIP
6. Egmont - przeglądam ich zapowiedzi co miesiąc, ale z całej listy nie potrafię dla siebie nic znaleźć i nigdy nic nie kupuję. Wyjątkiem była adaptacja Rzeźni Numer Pięć. Genialny komiks - dla mnie numer 1 w tym roku. Ale Egmont tak nisko z powodu słabej oferty.
7. Timof - wydał Donżona, ale raczej nie podchodzi mi jego lekko artystyczne podejście do tytułów.

Offline Motyl

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 17:52:19 »
1. Mucha Comics
2. Lost in Time
3. Tore
4. Mandioca
5. Hanami
6. Kultura Gniewu
7. Wydawnictwo Kurc
8. Ongrys
9. Egmont
10. Timof Comics

Offline herman

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 18:23:47 »
1. Timof
 Jak co roku w mojej topce - zawsze znajdę w ich bogatej ofercie coś dla siebie. Świetnie bawiłem się przy kolejnej części "Donżonu", totalnie zaskoczył mnie rewelacyjny "Epilog", a bardzo dobre wrażenie zrobiło "Przy dźwiękach fado".
 Plus za kolejnego fajnego Sfara ("Pieśń o Renarcie"), ciekawie narysowany i opowiedziany "Giant" czy oryginalny koncepcyjnie "McCurry, Nowy Jork, 11 września".
 Doceniam dbanie o różnorodność oferty - sięganie po różne gatunki z różnych stron świata. Żeby jednak nie było tak kolorowo - mimo świetnych pozycji jak co roku trafiłem też na kasztana. W tym roku najgorsze co w ogóle przeczytałem
 to zdecydowanie "Kosmata pułapka". Zadziwia mnie to, że wydawca z tak dobrymi strzałami wypuszcza od czasu do czasu takie gnioty. Plus za wspieranie polskich autorów, jak i ściąganie na konwenty zagranicznych nazwisk w miarę możliwości.
 
 
 2. Lost in Time
 Nowy wydawca w mojej topce, który śmiało poczyna sobie na rynku i zaczyna wchodzić do krajowej pierwszej ligi. W końcu ktoś ruszył na naszym rynku z kolekcją Toppiego za co
 największy plus. Kolejne co mi podpasowało jako miłośnikowi westernów to świetny "Buffalo Runner" i udany zbiór krótszych komiksów w "Go west young man".
 Czekam na drugi tom "Parszywego drania", a na pewno kiedyś ponownie sięgnę po bardzo dobre  "Contrapaso. Dzieci innych" i "Blue Note", które zostają w kolekcji.
 Były też niestety komiksy, które zwyczajnie w moim odczuciu średnie jak "Księżycowy jeleń" czy słabiutkie "Elecboy".
 Plus za fajny kontakt z klientem - wydawnictwo prowadzi sympatyczna para. Oby tak dalej.
 
 3. Kurc
 Nie wydają wiele, ale z tymi bardziej klasycznymi komiksami idealnie trafiają w moje gusta. "7 żywotów Krogulca" to dla mnie najlepszy album roku.
 Pozytywnie zaskoczyła mnie nowa seria "Fortuna Winczlavów" (van Hamme w formie) czy "Rapsodia Węgierska - Przygoda Maxa Friedmana".
 Fajnie gdyby poprawili dystrybucję.
 
 
 4. Egmont
 Największy gracz w Polsce mocno ograniczył w ofercie komiksy europejskie, w których głównie gustuje, ale wciąż trzyma się topce. Mimo wszystko znalazłem coś dla siebie.
 Jak zwykle dobrze czytało się nową część Światów Aldebarana ("Ocaleni - Anomalie kwantowe"). Bardzo dobrze wypadł "Rorschach" i może lekko sztampowe, ale jakże klimatyczne "Noir Burlesque".
Jako, że jestem rodzicem dwójki małych czytelników to bardzo doceniam ogromną ofertę dla dzieci. Młodsza córka uwielbia serię "W cieniu drzew", a syn zaczytuje się w kolejnych tomach "Gigantów", "Sami" czy piłkarskim "Luca".
 
 5. Kultura gniewu
 W tym roku słabsza pozycja Kultury Gniewu w moim zestawieniu, bo nie znalazłem aż tak wielu komiksów w ich ofercie, które by mnie zainteresowały tematyką.
 Niemniej jeśli po coś sięgnąłem to zawsze byłem zadowolony. Rewelacyjny "Powrót do Edenu", bardzo dobra "Samotność komiksiarza" i
 zdecydowanie najlepszy polski komiks tego roku "Zasada trójek". Do tego mogłem nadrobić zaległości dzięki dodrukom. Plus za zaufanie do polskich twórców i dawanie im szansy.
 
 6. NSC
 
 Niewiele mają przeważnie w ofercie rzeczy, które by mnie interesowały. Do tego mam jakąś awersję lekką za bzdury, które promuje Sonia Draga.
 Pomijając to - całkiem udany rok. Jak napisałem - większość oferty nie dla mnie, ale przeczytałem bardzo udane "RIP", "Dni piasku" i  "W głowie Sherlocka Holmesa".
 Szczególnie ten ostatni tytuł bardzo fajny konstrukcyjnie, zostaje w kolekcji.
 
 7. Scream
 
 W tym roku spadek z pierwszej piątki, bo trochę mniej tytułów z ich oferty było na moim radarze. Oczywiście plus za cykl "Mroczne miasta" i jego sprawne wydawanie.
 Z komiksów militarnych bardzo przypadł mi do gustu "Czerwony Baron". Czekam na kolejne nieme albumy z serii "Love" - drugi po "Tygrysie" - "Dinozaur" - nie zawiódł.
 Zawiódł natomiast LEO z "Mermaid project" - to chyba najsłabszy komiks tego autora jaki czytałem. Na plus (acz wizualny, nie scenariuszowy) seria morska.
 Słabiutko natomiast wypadł "Napoleon", wyjątkowo zły komiks historyczny. 
 
 8. Mandioca
 
Daje trochę na wyrost, bo liczę, że wciąż oczekujący na lekturę "Blast" będzie zacny. Duży plus za wydanie bardzo fajnego komiksu niemego "Ocean miłości".
 Reszta tegorocznej selekcji niestety mnie nie zainteresowała - oferta z 2021 zdecydowanie bardziej mi podeszła.
 
 9. Hanami
 
 Kupuję "Chłopaków XX. wieku", ale przeczytam dopiero jak ukaże się cała seria. W topce dzięki bardzo dobremu komiksowi górskiemu - "Szczyt bogów".
 Czekam na kolejne części. To jedyny wydawca mangowy, którego wspieram portfelem. No i właściciel to bardzo sympatyczny człowiek.
 
 10. Labrum
 
 Relaxów nie kupuje, ale "Metal Hurlant" to bardzo fajna inicjatywa wydawnicza, którą wspieram.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Styczeń 2023, 18:26:58 wysłana przez herman »

Offline Lipa

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 18:26:38 »
Pomijam Mandiocę, bo nie chcę jej dawać punktów. To dla mnie to skrajność, nie lubię, jak oni wydają komiksy. Podobnie, jak ukaszm84 uważam, że mają fajne tytuły, ale zbyt ekskluzywne sposoby edycji.

1. Kultura Gniewu - za podejście do komiksu jako gatunku dla ludzi, a nie kolekcjonerów zapatrzonych na ekskluzywno-niepraktyczne cegły. A co więcej, komiksy Kultury są ciekawe. To są zamknięte opowieści niczym w większości książek. Dla mnie idealne połączenie.
2. KBOOM - za Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein?
3. Lost In Time - za Małego Astronautę.
Gdyby nie loga, byłbym pewien, że to Kultura wydała dwa powyższe komiksy.
4. Sideca - za Wielkiego Martwego
5. Non Stop Comics - za RIP
6. Egmont - przeglądam ich zapowiedzi co miesiąc, ale z całej listy nie potrafię dla siebie nic znaleźć i nigdy nic nie kupuję. Wyjątkiem była adaptacja Rzeźni Numer Pięć. Genialny komiks - dla mnie numer 1 w tym roku. Ale Egmont tak nisko z powodu słabej oferty.
7. Timof - wydał Donżona, ale raczej nie podchodzi mi jego lekko artystyczne podejście do tytułów.
Najlepsze wydawnictwo roku 2022 i na 4 miejscu ląduje Sideca, która w zeszłym roku wydała 0 tytułów

Mandioci nie da punktów, bo sposób wydawania komiksów mu się nie podoba, ale za to lepszym wydawnictwem jest Sideca, która w ogóle nie wydała w zeszłym roku komiksu

Offline hansior

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 19:51:25 »
Sideca nic nie wydała poza trzecim tomem Wielkiego Martwego.

A jeśli chodzi o Mandiocę, to oceniamy tu wydawców i przyznajemy im punkty za działalność. Czy to takie dziwne, gdy mówię, że jakiemuś wydawcy nie należą się punkty?

Offline Konrad

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 20:11:04 »
Najlepsze wydawnictwo roku 2022 i na 4 miejscu ląduje Sideca, która w zeszłym roku wydała 0 tytułów

Mandioci nie da punktów, bo sposób wydawania komiksów mu się nie podoba, ale za to lepszym wydawnictwem jest Sideca, która w ogóle nie wydała w zeszłym roku komiksu
Sideca wydała w tamtym roku jeden komiks - Sprague

ukaszm84

  • Gość
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 20:23:07 »
Fajnie by było takie dyskusje prowadzić w osobnym temacie, bo potem będzie to utrudniać Leykowi liczenie głosów.

Offline hansior

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 20:53:17 »
Sideca wydała w tamtym roku jeden komiks - Sprague

Plus wznowienie trzeciego tomu Wielkiego Martwego.
Fajnie by było takie dyskusje prowadzić w osobnym temacie, bo potem będzie to utrudniać Leykowi liczenie głosów.

Powiedz to Lipie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2022
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 20:55:57 »
Powiedz to Lipie.

Ale to była moja prośba do wszystkich, nie bezpośrednio do Ciebie.