Autor Wątek: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020  (Przeczytany 11073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 07:22:43 »
Wątek na najlepsze wydawnictwo komiksowe 2020

1. Głosujemy podając listę maksymalnie 10 wydawnictw. Jeśli na liście będzie więcej wydawnictw, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie polskie wydawnictwa lub inne podmioty, który wydały w Polsce w 2020 roku przynajmniej jeden komiks.

3. Punktacja:

Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 - 9 pkt
Miejsce 3 - 8 pkt
Miejsce 4 - 7 pkt
Miejsce 5 - 6 pkt
Miejsce 6 - 5 pkt
Miejsce 7 - 4 pkt
Miejsce 8 - 3 pkt
Miejsce 9 - 2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 15 marca 2021 roku do godz. 23:59

5. Edytowanie wiadomości i zmiana głosów dozwolona jest do końca trwania głosowania. W przypadku, gdy post zostanie zmieniony po 15 marca 2021 roku, oddany głos nie weźmie udziału w plebiscycie.

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie - najlepiej jakimś nowym poświęconym plebiscytom za 2020 r.

pomocna lista wydawnictw od @kaprala
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2020/
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:10:10 wysłana przez michał81 »

Offline Nawimar III

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:50:40 »
1. Egmont Polska
 
2. Kurc
 
3. Mucha Comics
 
4. Elemental

5. KBoom

6. Kameleon
 
7. Hachette

8. Ongrys
 
9. Wydawnictwo IPN
 
10. Tore

Offline Death

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:01:58 »
1. Egmont - Nie chcę żeby wygrali, bo często mnie wkurza jakość plansz i tłumaczenie. A jeszcze bardziej gadka, że skoro większość czytelników tego nie widzi to po co się przykładać. Egmont to fabryka komiksów. Czuję się jakbym głosował na supermarket z książkami Toma Hanksa, a nie przytulną księgarenkę Meg Ryan. Ale oni i tak w każdym miesiącu wprowadzają na rynek tyle samo interesujących mnie komiksów ile praktycznie każdy inny wydawca rocznie. I te wszystkie grubasy, tempo wydawania, nawet atrakcyjne ceny. Przepraszam, Meg, ale Tom Kołodziejczak Hanks ma sposoby żeby mnie przyciągnąć do swojego supermarketu.
2. Timof - Jest po prostu zajebisty i wydaje zajebiste komiksy. Minus: nie foliuje swoich albumów i te wszystkie Złote wieki, Donżony i Płaszcze zawsze przychodzą trochę poprzecierane.
3. Ongrys - Bo spełnia moje marzenia. Chciałem kiedyś Skład główny? Dostałem. Chciałem Władców Chmielu i na każdym festiwalu męczyłem Leszka? Powiedział, że nie lubi tego komiksu. A i tak to wydał! Bo czytelnicy chcieli. No miazga. Męczyłem o Jonathana? Będzie. Minus na siłę: brak, no może za dużo Dredda i ta morda tygrysa na przednich okładkach. ;)
4. Mucha - Nie uszło mej uwadze, że wychodzą od nich fajne komiksy, a nie tylko superhero. I dużo Lemire. Minus na siłę: w porównaniu z Egmontem częstotliwość wydawania i grubość kolejnych tomów serii jest bardzo słaba. To znaczy jest normalna, to Egmont jest nienormalnie szybki i gruby.
5. Kboom - No powiedzcie, że oni nie są edytorsko zarąbiści. I mają tę swoją kolekcję horrorów. Płacę jak za prezydenta.

Kurc, NSC i inne też były brane pod uwagę.
Za rok będą u mnie miały szansę na top 5 takie wydawnictwa jak Mandioca, Scream, KG czy Lain, bo zapowiedzieli sporo rzeczy, które mnie interesują. Ale czy taki Timof zwolni? Nie sądzę. Czy Ongrys przyspieszy po zwolnieniu? Z pewnością. Konkurencja będzie spora.

Edit.
Aha, jednak top 10. To ja potem pomyślę i wrzucę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:05:00 wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:23:47 »
1. EGMONT
   
Wiem, że to nudne, ale nie mogę inaczej. Od zawsze dostarczają największą ilość towaru, ale od kilku lat dla mnie są daleko poza jakąkolwiek konkurencją. Indyjska włóczęga, Jim Cutlass, Corto Maltese, Lucky Luke, Kaczogród, Hellblazer, Invincible, Kapitan Ameryka Brubakera, Animal Man, Batman Black and White, Punisher MAX, czy dokończenie Daredevila Millera, Doom Patrol, Promethei i BBPO.

2. TIMOF

Nie kupiłem jeszcze chwalonego Oskara Eda, czy obiecującego nowego komiksu autora Pantery, Jest zabawa, a to takie dwie z większych tegorocznych premier Timofa. Ale za Płaszcz i szpony, Donżon i finałowy tom Złotego wieku, należy się Timofowi drugie miejsce. Poza tym jeszcze kilka innych, mniejszych zasług, jak kontynuowanie Kota Rabina i Szóstego rewolweru.

3. ONGRYS

Właściwie mogłoby być 2-gie miejsce ex aequo z Timofem. Za wydawanie frankofońskiej klasyki na jaką czekałem, Władcy chmielu i Bruno Brazila, konsekwentne wydawanie Kompletnych Akt Dredda, świetną inicjatywę z polską zeszytówką Wydział 7, oraz puzzle Baranowskiego.

4. MUCHA COMICS

Kolejna porcja fajnych amerykańskich tytułów. Doprowadzenie do finału dwóch dłuższych serii, Hrabstwa Harrow i Descendera, wprowadzenie nowych, jak oczekiwane przeze mnie Stumptown,  kolejne tomy Criminal, Gideon Falls, kolejne komiksy z mutantami Marvela, Twardziel, Pulp.

5. NON STOP COMICS

Za kontynuowanie tego co robili dotąd, czyli zmasowanego ataku ciekawymi komiksami amerykańskimi i europejskimi. Kolejny Breccia, świetne Dni, których nie znamy, kolejne tomy Goona, Lastmana, Miasto wyrzutków, Tokyo Ghost, dokończenie Odrodzenia.


Marudziłem na top 10 wydawców, to ograniczę się do top 5. Choć poza rankingiem też umieściłbym zasłużone wydawnictwa jak KG, Hanami, Elemental, Kurc, czy Marginesy.

Offline Koalar

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:30:33 »
1. Egmont - 10 pkt.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline GoNzO

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:34:57 »
1. Scream Comics
2. Studio Lain
3. Egmont
4. Mucha Comics
5. Ongrys
6. Timof
7. Kurc
8. Elemental
9. Hachette
10. Kultura Gniewu

Offline PJP

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 14:24:30 »
1. Egmont,
2. Timof,
3. Non Stop Comics,
4. Lost In Time,
5. Ongrys,
6. Kultura Gniewu,
7. Mandioca,
8. KBOOM,
9. Tore,
10. Kurc.


Offline amsterdream

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 16:01:42 »
1. Scream Comics
2. Egmont
3. JPF
4. Kotori
5. Mucha Comics

Miałem zagłosować na top 5 bo 10 to moim zdaniem za dużo, ale niech będzie jeszcze jedna pozycja.

6. Elemental

Offline wujekmaciej

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 16:21:09 »
1. Egmont
2. Timof
3. Non Stop Comics
4. Mucha Comics
5. Centrala
6. Studio Lain
7. Kultura Gniewu
8. JPF
9. Ongrys
10. Scream Comics

Online Konrad

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 17:10:24 »
1. Non Stop Comics
2. Timof
3. Egmont
4. Mucha Comics
5. Marginesy
6. Kultura Gniewu
7. Kboom
8. Ongrys
9. Lost In Time
10. Mandioca

Offline asx76

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 17:17:41 »
Zwycięzca może być tylko jeden! :P

1. Egmont - za full service! ;)

2. Timof - za "Donżona"! :)

3. Mucha

4. NSC

JanT

  • Gość
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 20:25:36 »
1.Mucha Comics
2.Egmont
3.NSC
4.Ongrys
5.KBoom

Offline czarek

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 20:48:16 »
1. Hachette
2. Egmont
3. Mucha
4. Akuma

Offline Uluru

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 21:00:58 »
1. Egmont
2. Non Stop
3. Timof
4. Mucha
5. Marginesy

brvk

  • Gość
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 21:18:45 »
1. Egmont. Nie chcem, ale muszem. Największa kasa, więc są tacy mądrzy, ale też swój potencjał wykorzystują z wielkim pożytkiem dla komiksowej braci. Pozornie nie moje wydawnictwo, odkąd zrobili wielki skręt superbohaterski, ale znalazło się w tym roku miejsce na frankofony i w integralach, i w pojedynczych, i nowości, i wznowienia. Brawo!

2. Marginesy. W zasadzie wygrywają liczbą kupionych przeze mnie tytułów - niemal każda zapowiedź wzbudzała moje zainteresowanie i większość tytułów mam już na półce. Co prawda nie trafili z żadnym mega czadowym komiksem (no, może Czarne Nenufary), ale średnią mają u mnie wyjątkowo wysoką. Czy raczej - mieli (miały?)!

3. Timof - tutaj jest albo zimno, albo gorąco. Są rzeczy, które w ogóle mnie nie interesują i są rzeczy, które trafiają na moją listę najlepszych spośród najlepszych. To jest nowa Kultura Gniewu.

4. Kurc - powoli, ale konsekwentnie. I po europejsku. To lubię!

5. Kultura Gniewu - obecnie taki mniejszy Timof + oferta dziecięca (którą pomijam). Porównując listy tegorocznych premier uzmysłowiłem sobie, że, zwłaszcza na tle spokrewnionych Marginesów, wypadają cały czas całkiem "gniewnie".

6. Non Stop Comics - Amerykanów od Egmontu ze względów finansowych niemal nie kupuję i nie sądziłem, że nowy wydawca z takim powodzeniem przekona mnie do nieznanych mi kompletnie serii zza wielkiej wody. A udało się i przeczytałem od nich kilka prawdziwych perełek. Ale i tak najlepszy jest LastMan. Tylko czemu tak wolno!!!

7. Elemental - w tym roku w roli małego Kurca. Ale za Jeremiaha topka im się należy (zalety top 10).

8. Ongrys - integrale z Ongrysa zawsze w cenie. Już czekam na przyszły rok.

9. Mucha Comics - Lemire. I tyle.

10. Nasza Księgarnia - nie trzeba być wydawnictwem komiksowym, żeby z topki wygryźć dzielne Studio Lain. Wystarczy wydawać Fistaszki.