Autor Wątek: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020  (Przeczytany 11074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 21:59:44 »
Jeden z ulubionych użytkowników forum, lubiany przez wszystkich  - dał nam znać, że lubi laudacje nt wyborów. tak więc postanowiłem w kilku słowach opisać swój wybór:

1.Marginesy - za to że od 2 lat wydaje świetne komisy , w dobrych cenach i jakości. No i za najlepszy wydany tytuł w tym roku!!!!

2. Mucha - Twardziel, Criminal, Descender - moje ulubione tytuły z wydawnictwa. Do tego kolejnych 16  i mamy wydawce na drugim miejscu

3. Non Stop - super jakość, świetne tytuły Deadly Class, Patria, Tokyo Ghost... mozna wymieniać. Do tego promocje na stronie 45%. LUBIE

4. Timof- jeden z moich ulubionych. kupuje prawie wszystko. ale.... ale nie ma porywających tytułów. Złoty wiek, Donżon,Upadek...

5. Ongrys - za to że jest i za GENIALNYCh Władców Chmielu.

6. Centrala - bo się odradza i za SKOK

7. Egmont - hmm w sumie kupilem jak zwykle najwiecej o wydawcy, ale to kwestia skali. Ale Indyjska włóczega, DMZ i  Jim Cutlass robią swoje

8. Jagurar - ktoś zna? Zabić drozda - ktoś powinien!

9.Kultura Gniewu - ulubiony mój wydawca, ale jak zobaczyłem liste wydanych tytułów w roku 2020 to tylko 9 miejsce. Nie łapie zachwytu nad Sabrina , Śmiech i śmierć... ale za to co robią , należą im się punkty!

10. Mandioca - chyba dlatego za to co wydadza w 2021:)


najgorszy wydawca- Taurus ( za to co w zeszłym roku... czyli za  brak kontynucji świetnych tytułów które zaczęli...)

Offline adamarluk

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 23:05:41 »
to teraz ja  ;D:
1. Timof za Donżona, Złoty Wiek i wiele innych komiksów z wciąż nie odkrytych rejonów.
2. Egmont za Vertigo i Marvel Classic
3. Studio Lain za 2000Ad (choć mało w zeszłym roku) + wsłuchiwanie się w opinie forumowiczów
4. Ongrys za świetne frankofony
5. Kurc za równie dobre frankofony
6. Non Stop Comics za rewelacyjną końcówkę roku
7. Elemental za przerost treści nad formą  ;D małe wydawnictwo, wielkie tytuły
8. Mucha Comics głównie za Lemire`a
9. Marginesy za ciekawe biografie
10. Mandioca za plany na 2021  ;D

Rozczarowania, bo nie mogę się oprzeć:
1. Taurus - totalna lipa, a niegdyś czołowe wydawnictwo
2. Scream za nie wywiązywanie się z obietnic (Mroczne Miasta, Nestor Burma)
3. Kultura Gniewu za brak Klezmerów i Jeża Jerzego

Offline kbk

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 15:19:15 »
1. Egmont - poza konkurencją

2. patrz wyżej

3. Marginesy - brawo, oby tak dalej!
4. Timof - klasa sama w sobie
5. Ongrys - szacunek za całokształt
6. Nasza Księgarnia - za wytrwałość i trzymanie się Fistaszkowego planu

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 16:02:21 »
Nie dałem rady wymyślić pięciu w tym roku:

1. Egmont - za całokształt
2. Mucha Comics - za klasyczny X-Men i kilka innych ciekawych tytułów. No i oczywiście zapowiedzi.
3. Non Stop Comics - przez dosyć długi czas bardzo mało u nich brałem, ostatnio jakby powrót do formy i znowu mi na kieszeni wiszą.
4. KBOOM - za Valiant i inne tytuły. A zwłaszcza za przyjemną jakość ich wydań, jednak da się drukować bez baboli i to nie będąc wcale specjalnie doświadczonym wydawnictwem.

  Za to nie będę miał problemu z wbijaniem szpili:
1. Scream - kilka lat wstecz (ba jeszcze nie tak dawno temu) obok Egmontu i Hachette mój główny dostawca komiksów. Teraz nie mają dla mnie właściwie nic. Zapowiedzi to jakaś lipa.
2. Taurus Comics - podobna historia co ze Scream tylko nieco wcześniejsza, kupionych tytułów w tym roku 0 (zero).
3. Studio Lain - kupiłem kilka nowszych tytułów i z wyjątkiem Opowieści z Czasów Kobry wszystko wylądowała na allegro bo szkoda mi było miejsca na półce. Aczkolwiek zapowiedzi są ok i chyba się zdecyduje na to Yiu bo dobre opinie zbiera.
4. Hachette, zarzutów jako takich z wyjątkiem tych co zawsze nie mam, ale chyba zaczynają się powoli wymazywać z mapy naszego komiksowa.
5. Kultura Gniewu - nie będę ukrywał że raczej nie jestem dla nich targetem, ale zawsze coś tam brałem. W tym roku właściwie nic mnie nie zainteresowało a to co przeczytałem było "takie se".
6. Planeta Komiksów - przez chwilę wydawało mi się, że zechcą zająć miejsce dawnego Screamu na mojej liście zakupowej, zajęli się jednak dystrybucją komiksów z krzywymi okładkami po sześć stów od sztuki.

  Troszeczkę zawiedziony jestem (po raz pierwszy) Kurcem i Ongrysem. Od pozostałych wydawnictw brałem z reguły jeden-dwa tytuły i na dodatek nie pamiętam który od którego.

Offline deFranco

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 17:37:35 »
KURC
 ;D Egmont
 :-* Ongrys
 :D Tore
 :) Scream
 8) Non Stop
 ;) Amber
 :-\ Studio Lain
 :-[ Taurus
 :'( Planeta

Bartus0806

  • Gość
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 14:54:32 »
1. Waneko
2. Studio JG
3. Mucha Comics
4. Egmont
5. Dango
6. JPF
7. Hanami
8. Kotori

Offline stachel

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 16:11:29 »
1. Egmont
2. Mucha Comics
3. Ongrys
4. Booka
5. Studio Lain
6. Kboom
7. JPF
8. Scream Comics
9. Non Stop Comics
10. Dolnośląskie

Offline wilk

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 11 Styczeń 2021, 09:49:12 »
1. Egmont Polska
2. Kurc
3. Labrum
4. Studio Lain
5. Ongrys
6. Non Stop Comics
7. Scream Comics
8. KBOOM
9. Taurus Media

To są jedyne wydawnictwa, których komiksy kupiłem w ubiegłym roku, więc niestety nie mogę wskazać pełnej dziesiątki. :)

Offline Lyricstof

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 11 Styczeń 2021, 10:30:38 »
A u mnie tak to wygląda.  ;)

1.   Egmont
2.   NonStopComics
3.   Kurc
4.   Timof Comics
5.   Ongrys
6.   Kultura Gniewu
7.   JPF
8.   Mandioca
9.   Studio Lain
10.   Tore
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline srogin

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 11 Styczeń 2021, 10:50:40 »
1. Timof
2. Marginesy
3. Egmont
4. Kultura Gniewu
5. Centrala
6. Mucha Comics
7. Non Stop Comics
8. Ongrys
9. Kurc
10. Hanami
 

Offline roble

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 18:30:00 »
1. Kurc
2. Ongrys
3. Timof
4. Studio Lain
5. Scream
6. NSC
7. Mucha
8. Elemental
9. Kultura Gniewu
10. Libertago

Offline Alucard

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 11:07:49 »
1. Egmont
2. NonStopComics
3. Timof
4. Scream Comics
5. Studio Lain
6. Mucha Comics
7. Lost In Time
8. Ongrys
9. Mandioca
10. KBOOM

Offline carnivale

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 13:13:59 »
1.Marginesy
2.Egmont
3.Non Stop Comics
4.Timof
5.Mucha Comics
6.Studio Lain
7.Ongrys
8.Lost in Time
9.Mandioca
10.KBOOM

Offline SawiK

Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 22:34:19 »
1. Scream Comics.
2. Studio Lain.
3. Egmont.
4. Ongrys.
5. JPF.
6. Mucha Comics.


Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 14:59:02 »
Nie kupowałem zbyt wiele w 2020 roku, trzymając się swojej zasady ograniczania zakupów tylko do tego co chcę na pewno. Odbiło się to oczywiście na superhero, gdzie większość pozycji to przeciętne komiksy ze sztampowymi fabułami. Drugim powodem oczywiście zmiany jakie wprowadziły wydawnictwa w swej "ramówce". Lista zatem będzie krótsza ale będzie, bo odpuściłem głosowanie za 2019 rok:

1. Egmont - dominująca pozycja na rynku przekłada się na najwięcej tytułów, w porównaniu z innymi, wydawanych przez to wydawnictwo. Można się do tego i owego przyczepić, szkoda np. urwania Green Lantern spod szyldu Rebirth ale wciąż najwięcej kupiłem właśnie od Egmontu.
2. Mandioca - za "Żywą Stal" i realizowanie swojej wizji wydawniczej
3. Ongrys - fajnie, że Ongrys wziął "Bruno Brazil" po Sidece i działa w swojej niszy komiksowa na równym poziomie, a...
4. Kurc, że przejął Andreasa, wreszcie "Raffington Event" przeczytany
5. Mucha Comics - "Criminal", w cieniu Egmontu jeśli chodzi o superhero ale co zaczęli, kontynuują i to jedno z tych wydawnictw, których zapowiedzi zdecydowanie przeglądam w poszukiwaniu czegoś dla siebie
6. Hanami - nie jestem fanem mangi ale od tego wydawnictwa czasami kupię. "Poranek ściętych głów" jest rewelacyjny, nie żałuję żadnej złotówki wydanej na pierwsze dwa tomy tej serii i liczę, że po dobrej sprzedaży serii, powróci "Samotny Wilk i Szczenię"
7. Studio Lain oraz...
8. KBOOM -  w 2020 nic od nich nie nabyłem ale wiem, że np. Slaine na pewno w 2021 pojawi się w kolekcji, a do tego to wydawnictwa, które zawsze  mogą zaskoczyć mnie czymś, na co pozaplanowy grosz wysupłam z sakiewki
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL