Autor Wątek: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie  (Przeczytany 20790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:30:53 »
Ramirez, jak tak lubisz się ograniczać w wyborach to dziwię się że nie proponujesz top3, byłoby mniej liczenia, mniej byś musiał czytać, miałbyś więcej czasu dla rodziny..  :)

Online michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:33:36 »
Twoim zadaniem nie jest zwracanie uwagi na rozmaite zjawiska (TWOIM ZDANIEM istotne), tylko zrobienie porządnego plebiscytu.
Czyli jak napisze do administratora to rozumiem, że ty zrobisz to dużo lepiej? Naprawdę nie ma z tym problemu abyś to ty przejął stery i poprowadził to ten plebiscyt w świetlną przyszłość.

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:35:50 »
Dla mnie to byłaby lista drugiej kategorii. Najlepsze polskie wypłyną przy topce ogólnej. A jak nie wypłyną to nie są najlepsze.

Zróbmy topkę "jak na polskie, to nawet może być"  ;D

Naprawdę nie ma z tym problemu abyś to ty przejął stery i poprowadził to ten plebiscyt w świetlną przyszłość.

Ty się przestań obrażać, tylko przemyśl temat albo zapytaj kolegów. Tu nie chodzi o twoje ambicyjki, OK?

Online michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:40:30 »
Ty się przestań obrażać, tylko przemyśl temat albo zapytaj kolegów. Tu nie chodzi o twoje ambicyjki, OK?
Ale kto tu się obraża? Pytam serio, bo na obecna chwile już nie mogę zmodyfikować postu. A tak sam będziesz mógł czuwać na liczeniem głosów, wyjaśnianiem wszystkich niejasności itd.

Podałem powód dlaczego top 10. I jak widać z dyskusji nie tylko, a uważam, że można zrobić top 10 wydawnictw.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:42:43 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:42:49 »
Ramirez, jak tak lubisz się ograniczać w wyborach to dziwię się że nie proponujesz top3, byłoby mniej liczenia, mniej byś musiał czytać, miałbyś więcej czasu dla rodziny..  :)

Przezabawne, ale jedno nie wynika z drugiego. Zawsze trzeba się ograniczać. Jakoś większość corocznych topek komiksowych pojawiających się w sieci, to top 10. To, że w ostatnich latach wychodzi aż tyle dobrych komiksów, to jeszcze lepiej, bo trzeba się porządnie zastanowić, żeby te 10 komiksów wybrać. Nie mam z tym problemu, nawet jeśli 20 świetnych komiksów nie zmieści mi się do topki. Bardziej mam problem jak Teli, że w ostatnich latach jak robię top 10, to wiele komiksów, które potencjalnie mógłbym w nim umieścić, leżą gdzieś zakopane na kupach wstydu.

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:47:57 »
Pytam serio, bo na obecna chwile już nie mogę zmodyfikować postu.

To może trzeba było najpierw uzgodnić, a potem wrzucać? No trudno.

Online michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:55:02 »
To może trzeba było najpierw uzgodnić, a potem wrzucać? No trudno.
Czyli nie chcesz się podjąć tego wyzwania?

Zawsze możesz oddać głos na tylko 5 wydawnictw.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:56:44 wysłana przez michał81 »

Offline roble

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:58:30 »
Ramirez, każdy z nas tu piszacych ma różne, inne ograniczenia, nie będę wymieniał jakie. Plebiscyt założony poprawnie i wg mnie będzie ciekawie poczytać typy innych forumowiczów. :)

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:01:16 »
U mnie problem z topem komiksów jest zazwyczaj taki, że mam te 3-6 totalnych perełek, które będą na szczycie listy, a potem kilkadziesiąt bardzo dobrych, z których wybieram pozostałe kilka miejsc. Różnice już potem nie są aż takie duże, a jeden komiks jest powiedzmy na ósmym, drugi na dwudziestym, a są praktycznie tak samo dobre.

Inna sprawa to zaległości. Czy do grudnia czy do lutego i tak będzie ich sporo. To już nie są czasy, że jak ktoś chciał to w grudniu był na bieżąco. Poczytał do sylwestra ostatnie niedobitki i miał wszystkie najważniejsze lektury już za sobą.  Ech, to były czasy. ;)

Offline perek82

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:05:15 »
Ja tak mam - nie kupuję następnych póki mam coś do czytania:)
Ale ja raczej kupuję mniej niż średnia.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:13:10 »
Ja sobie wczoraj aktualizowałem albumy i rzeczy które przyszły w ostatnich miesiącach dawałem na osobne półki przeczytane /nieprzeczytane. Obecnie mam praktycznie tak, że posiadam bibliotekę komiksową z nieprzeczytanymi komiksami, podchodzę sobie i coś wybieram. Do wyboru, do koloru. Kryminały, obyczaje, komedie, klasyczne frankofony, nowa fala frankofonów, nowa fala bardziej pokręconych frankofonów typu Sfar, Vertigo, Image, nawet superhero się znajdzie. Co kto chce. Naprawdę musiałbym już przestać kupować. :)

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:13:44 »
Czyli nie chcesz się podjąć tego wyzwania?

Oczywiście, że nie chcę. A pamiętasz, żebym się zgłaszał?

Online michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:15:27 »
Aha, jednak top 10. To ja potem pomyślę i wrzucę.
Nie musisz, możesz zostawić 5. Tak jak proponowałem to Kapralowi.

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:27:15 »
No to tak zostawiam. :)
Ramirez: top 4 mamy kropka w kropkę. :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:32:11 »
No to tak zostawiam. :)
Ramirez: top 4 mamy kropka w kropkę. :D

Wiem, piona!

Nawet jak wrzucałem i pojawiło się to info, że właśnie ktoś wrzucił komentarz, w pierwszym momencie pomyślałem, że ściągałeś ode mnie ;) Ale później patrzę co tam za głupoty wypisywałeś...

Ongrys

Minus na siłę: brak, no może za dużo Dredda...


;)