Autor Wątek: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie  (Przeczytany 20603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online perek82

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 19:51:53 »
Jeśli pojawi się parę głosów za osobną listą dla wydawców, to żaden problem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline PJP

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 20:13:43 »
Jestem za. Chciałbym też, żeby była lista teoretycznych książek o komiksie, ale chyba jest ich za mało, a w tym roku to już w ogóle...

Online perek82

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 20:34:09 »
@79ers
KiK - rozszyfrowuję jako Kajtek i Koko w kosmosie?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline kubisz

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 20:45:07 »
Moja przygoda z komiksem jest krótka i raczej mało intensywna ilościowo (bo jakościowo to już zupełnie inna bajka). Większość przeczytanych przeze mnie pozycji to nadrabianie wydań z poprzednich lat, za mało tegorocznych przeczytałem, żeby mój głos był coś wart. Ale czytam uważnie głosy innych, żeby wiedzieć, co wybierać przy najbliższych zakupach :)

Offline 79ers

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 20:55:26 »
@79ers
KiK - rozszyfrowuję jako Kajtek i Koko w kosmosie?
Tak :D

brvk

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 21:03:10 »
Moim zdaniem każdy głos jest istotny, nawet jeśli przeczytało się mało pozycji.

Po pierwsze - sam wybór tytułu do kupna/przeczytania wskazuje, że z jakichś powodów właśnie ta rzecz była dla nas ważniejsza od innych. I nawet jeśli zauważymy, że wiele czynników wpływa na wybór konkretnych tytułów - cena, dostępność, przypadek, to i tak warto wskazać, co się spodobało.

Po drugie - każda lista, póki nie obejmuje rzeczy, które nam nie przypadły do gustu, a wpychamy je, żeby dobić do dziesiątki, to subiektywna topka. Mało kto czyta wszystko, potencjalnie zestawienie każdego czytelnika mogłoby wyglądać inaczej, gdyby coś tam doczytał.

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 01:24:24 »
Bez urazy, ale w takim wypadku mogłeś sobie listę wpisać do Notatnika, zaczekać do lutego i dopiero wtedy wrzucić. Ja w zeszłym roku wyczekałem do końcowej daty i dopiero wtedy wrzucałem (choć i tak nie ze wszystkim do przeczytania się wyrobiłem).
Na spokojnie. Niejedna lista miałby przemeblowania, bo nawet po latach przeczytałem jakąś perełkę. I tak wszystkiego nie ogarnę, jeszcze mnóstwo komiksów z 2020 roku w życiu przeczytam. :) Trzeba też zagłosować żeby zachęcić innych. Jak wszyscy będziemy czekać to później zagłosuje 5 osób. :)

Offline michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 07:35:31 »
Mam taki pomysł, że dopisuję do każdego tytułu wydawcę i ranking komiksów wygeneruje od razu ranking wydawnictw.
To jest zły pomysł.
Na jakiej zasadzie by to miało się odbyć? Punktowałbyś wydawce za każdy komiks jaki pojawiłby się na liście? W takiej sytuacji wydawcy z małą ilością wydanych tytułów nie maja szans i od razu możesz ogłosić Egmont jako wygranego (który pewnie i tak wygra). Dla mnie oddzielna lista jest lepsza.
Jeśli pojawi się parę głosów za osobną listą dla wydawców, to żaden problem.
Wyręczyłem cię i założyłem temat.

Pozostaje pytanie czy robimy dodatkową listę na polski tytuł 2020 roku? Ja jestem za.

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:29:14 »
Głosowanie na 10 wydawnictw? Serio? Jest tyle? :)

Offline michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:38:31 »
Głosowanie na 10 wydawnictw? Serio? Jest tyle? :)
http://alejakomiksu.com/wydawnictwa/

I tak, jestem świadom, że na liście też są już wydawnictwa już nie istniejące.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:40:41 wysłana przez michał81 »

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:44:48 »
99% tej listy to są trupy albo jakieś efemerydy, mające na koncie 1-2 tytuły. To ma być głosowanie na najlepsze wydawnictwa, czy na to, co komu przyjdzie do głowy?

Offline michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:51:08 »
Co za różnica czy będzie 5 czy 10 na liście? I w czym problem jeśli wydawca wydał jeden tytuł? Ma prawo znaleźć się na liście.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:52:38 »
Fakt, wystarczyłoby top 5 wydawców. W top 10 wymienię praktycznie wszystkich, których bym chciał wymienić, przy top 5 będę musiał dobrze się zastanowić, którzy najbardziej na to zasługują.

To jak top 10 wydawców, to spokojnie możemy zrobić top 100 komiksów ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:54:05 »
Otóż to. A jeśli pan organizator plebiscytu chciał podać listę, to mógł przynajmniej wrzucić aktualną :)
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2020/

Offline michał81

Odp: Komiksowe Top Listy - 2020 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:58:56 »
Otóż to. A jeśli pan organizator plebiscytu chciał podać listę, to mógł przynajmniej wrzucić aktualną :)
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2020/
I co się okazało? Że jest więcej niż 10 wydawnictw.

Zresztą jakoś nie wyrywałeś się samemu, aby założyć temat.
W top 10 wymienię praktycznie wszystkich, których bym chciał wymienić, przy top 5 będę musiał dobrze się zastanowić, którzy najbardziej na to zasługują.
A ja przy 10 i tak będę miał problem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:01:47 wysłana przez michał81 »