Autor Wątek: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie  (Przeczytany 10645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 15:07:29 »
Ja akurat teraz czytam Donżona i bardzo mi się podoba. Myślę, że bardzo podobny poziom do fantastycznego Ralpha Azhama. Trondheim & Sfar to marka.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 15:46:00 »
@GoNzO
"Armie zdobywcy" to komiks z 2018 r. więc nie biorę go pod uwagę. Komiksom wymienionym po tym tytule przyznałem o jeden punkt więcej bo ostatecznie Twoja lista to obecnie top 9.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 20:04:07 »
@nayroth
Zasadniczo głosujemy na serie, nie na poszczególne tomy serii. W związku z tym Twoją listę traktuję jako top 7 i pomijam zdublowane tytuły.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 08:03:33 »
@Przemek
Rozumiem, że "Kolekcja Don Rosa t.1" to "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" a "Batman biały" to "Batman – Biały Rycerz"?

Offline radef

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 09:36:49 »
@Przemek
Rozumiem, że "Kolekcja Don Rosa t.1" to "Wujek Sknerus i Kaczor Donald"
Na pewno tak, bo de facto tytułem tej serii jest "Don Rosa. Wujek Sknerus i Kaczor Donald".
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Przemek

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 10:21:17 »
@Przemek
Rozumiem, że "Kolekcja Don Rosa t.1" to "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" a "Batman biały" to "Batman – Biały Rycerz"?


Wilk dokładnie tak.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 17:45:55 »
@foch-man
W przypadku kolekcji głosujemy na konkretny tom albo konkretny cykl (serię) jeżeli jest rozciągnięta na kilka tomów kolekcji. W związku z tym proszę o doprecyzowanie na jaki tom z kolekcji mam zaliczyć Twój głos oddany na kolekcję Star Wars.

"Wojny klonów", które wymieniłeś jako pierwsze ukazały się w całości w 2018 r. więc tymczasowo przyjmuję, że głos idzie na "Mroczne czasy", które ukazały się jako pierwsze w 2019 r. (nie wiem, w którym tomie jest "dokończenie historii Quinlana Vosa").

---------------------------------------------

Przy okazji przypominam, że do końca plebiscytu pozostało 8 dni. Zachęcam więc niezdecydowanych do oddania głosu. Im będzie więcej głosów tym wyniki będą bardziej miarodajne. ;) Nie trzeba też głosować na 10 tytułów. Głos będzie ważny nawet jeśli wskazany zostanie tylko jeden komiks.

Offline foch-man

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 21:00:35 »
@foch-man
W przypadku kolekcji głosujemy na konkretny tom albo konkretny cykl (serię) jeżeli jest rozciągnięta na kilka tomów kolekcji. W związku z tym proszę o doprecyzowanie na jaki tom z kolekcji mam zaliczyć Twój głos oddany na kolekcję Star Wars.

"Wojny klonów", które wymieniłeś jako pierwsze ukazały się w całości w 2018 r. więc tymczasowo przyjmuję, że głos idzie na "Mroczne czasy", które ukazały się jako pierwsze w 2019 r. (nie wiem, w którym tomie jest "dokończenie historii Quinlana Vosa").

To prosze policz ten glos jako tom 70 - symbolicznie bo oststni tom kolekcji a zakonczenie sagi o Ulicu Qel Dormie jest chyba najlepszym możliwym zakonczeniem tej kolekcji. Świetny finał.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 18:52:46 »
@Leyek
"Providence" i "Neonomicon" traktuję jako osobne serie więc 1 punkt zaliczam dla "Providence" jako wymienionej jako pierwszej.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 20:56:37 »
@79ers i darkwolf1
Proszę o sprecyzowanie na jaki tom kolekcji "Conan Barbarzyńca" mam zaliczyć oddane głosy. W braku wskazania zaliczę głosy na pierwszy tom wydany w 2019 r. czyli o ile dobrze wyszukałem będzie to "Diabelska puszcza".

Jakoś mi umknęło że "Conan Barbarzyńca" to kolekcja. ::)

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #25 dnia: So, 15 Luty 2020, 08:16:29 »
@Tomasz 66
Rozumiem, że głos na "Zew i krew" to głos na "Złoto i krew"? W każdym razie tak tymczasowo przyjmuję.

Offline darkwolf1

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #26 dnia: So, 15 Luty 2020, 12:03:34 »
@79ers i darkwolf1
Proszę o sprecyzowanie na jaki tom kolekcji "Conan Barbarzyńca" mam zaliczyć oddane głosy. W braku wskazania zaliczę głosy na pierwszy tom wydany w 2019 r. czyli o ile dobrze wyszukałem będzie to "Diabelska puszcza".

Jakoś mi umknęło że "Conan Barbarzyńca" to kolekcja. ::)

Czyli wszystko ok ? :)

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #27 dnia: So, 15 Luty 2020, 13:10:03 »
Czyli wszystko ok ? :)
Jeśli mam policzyć Twój głos na "Diabelską puszczę" to wszystko ok.

Offline darkwolf1

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #28 dnia: So, 15 Luty 2020, 13:52:40 »
Ok :)
Choć wydawało mi się że w poprzednich latach jak się oddawało głos na tego typu kolekcje (Conan czy Transformers) to głos po prostu szedł na całą kolekcję a nie na dany tom. Ale może coś mi się pomieszało.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 13:56:24 wysłana przez darkwolf1 »

Offline 79ers

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 17:02:00 »
Ok, jak Pan uzna za stosowne  ;D
Traktowanie kolekcji Conana jako zbioru niezależnych komiksów jest dla mnie niezrozumiałe, ale co tam!