Autor Wątek: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie  (Przeczytany 10644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« dnia: So, 04 Styczeń 2020, 16:38:33 »
Zakładam temat do pytań i dyskusji.

I od razu ode mnie pytanie do Martin Eden. O jaki komiks chodzi w głosie "Conan Barbarzyńca - Najemnik"? Nie znajduję tego tytułu w liście tytułów: https://kolekcja-hachette.pl/numery?c=23

Online Martin Eden

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #1 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 18:30:46 »
Nie wiedziałem trochę którego oznaczenia użyć. Jest to jedna z historii z tomu 39, Nadejdzie chmurny nieznajomy. Ale chciałem wyróżnić tę jedną opowieść jako wybijającą się. Więc możemy użyć zamiennie numeru tomu albo ogólnego tytułu.

Najemnik to opowieść, w której Conan nie wiedząc o tym walczy po przeciwnych stronach barykady ze swoim wychowankiem, wieśniakiem, który chciał się wyrwać z roli. Opowieść ma pewne przesłanie, kilka mistrzowskich kadrów, no i najlepsze chyba w całej dotychczasowej kolekcji zakończenie. Bohater nic nie mówi, ale jego postawa i dialog postaci z trzeciego planu zwiastują przyszłe wydarzenia. Nie znamy ciągu dalszego, ale doskonale wiemy, jaki on będzie. Dla mnie to mistrzostwo narracji i tworzenia opowieści poza historią. No i rysunku.

Offline adamarluk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #2 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 20:16:51 »
Proponowałbym przedłużyć głosowanie do chociażby końca lutego. Dopiero napocząłem komiksy z 2019 roku.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #3 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 21:13:26 »
Nie wiedziałem trochę którego oznaczenia użyć. Jest to jedna z historii z tomu 39, Nadejdzie chmurny nieznajomy. Ale chciałem wyróżnić tę jedną opowieść jako wybijającą się. Więc możemy użyć zamiennie numeru tomu albo ogólnego tytułu.
I kolejna rzecz. Komiks "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #159: Karnak: Wszechobecna skaza" ukazał się według Alei Komiksu w grudniu 2018 r. Esensja podaje 24 grudnia 2018 r. Nie liczę więc tego komiksu do zestawienia.

Z kolei w jeśli chodzi o głosy PJP to nie liczę komiksu Złoty Berlin. Jako pierwszy został wymieniony Audubon.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Styczeń 2020, 21:28:35 wysłana przez wilk »

Online Martin Eden

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #4 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 21:16:23 »
I kolejna rzecz. Komiks "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #159: Karnak: Wszechobecna skaza" ukazał się według Alei Komiksu w grudniu 2018 r. Esensja podaje 24 grudnia 2018 r. Nie liczę więc tego komiksu do zestawienia.

Z kolei w jeśli chodzi o głosy PJP to nie liczę komiksu Złoty Berlin. Jako pierwszy został wymieniony Audubon.

Hm... szacun za rzetelne sprawdzenie i sorry za pomyłkę. Gdyby można było coś dodać zamiast, to chętnie dorzuciłbym w miejsce Karnaka Odyseje Inicjacyjne Manary.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #5 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 21:27:32 »
Hm... szacun za rzetelne sprawdzenie i sorry za pomyłkę. Gdyby można było coś dodać zamiast, to chętnie dorzuciłbym w miejsce Karnaka Odyseje Inicjacyjne Manary.
Nie ma problemu. Edytuj post, a jeśli się technicznie nie da, to napisz nową listę. Poprzednią uznam jako niebyłą.

Co do głosów amsterdreama to "Akira - edycja specjalna", jeśli to o ten komiks chodzi, to jeszcze się nie ukazała, przynajmniej według Gildii... Tego głosu więc też nie liczę.

Offline PJP

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #6 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 21:46:58 »
Cytuj
Z kolei w jeśli chodzi o głosy PJP to nie liczę komiksu Złoty Berlin. Jako pierwszy został wymieniony Audubon
Ok  8) Przypomniałem sobie o Berlinie później i zastanawiałem się, czy zmienić numerki czy zostawić ale stwierdziłem, że zostawię. Nawet jak nie wejdzie to może kogoś zainteresuje.

Offline amsterdream

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #7 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 21:59:22 »
Co do głosów amsterdreama to "Akira - edycja specjalna", jeśli to o ten komiks chodzi, to jeszcze się nie ukazała, przynajmniej według Gildii... Tego głosu więc też nie liczę.

Do osób, które zamówiły pre-ordery, został wysłany w połowie grudnia


Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 09:23:13 »
Dzięki za informację, jednak przypominam to co napisałem:

Cytuj
7. W kwestii tego czy dany komiks ukazał się w 2019 r. rozstrzygająca będzie data wydania widniejąca w sklepie Gildia.pl pod danym komiksem. Uznaję, że jest to data wprowadzenia komiksu do szerokiej dystrybucji i właśnie takie kryterium wydaje mi się najwłaściwszym.

Offline perek82

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 11:11:45 »
Tak sobie pomyślałem, że można zmodyfikować nieco system punktowy - na wzór tego w F1 - za 1 miejsce 25 punktów, za drugie 18, trzecie - 15, czwarte - 12 itd. Tak rośnie znaczenie pierwszego miejsca na liście każdego głosującego.
Co myślicie?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline amsterdream

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 12:36:57 »
Myślę, że warto byłoby odblokować możliwość edycji postów w sub forum Top Listy.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 12:46:29 »
Tak sobie pomyślałem, że można zmodyfikować nieco system punktowy - na wzór tego w F1 - za 1 miejsce 25 punktów, za drugie 18, trzecie - 15, czwarte - 12 itd. Tak rośnie znaczenie pierwszego miejsca na liście każdego głosującego.
Co myślicie?
Liczę głosy na bieżąco więc taka zmiana powodowałaby, że musiałbym przeliczyć głosy na nowo. Więc przykro mi ale nie.

Myślę, że warto byłoby odblokować możliwość edycji postów w sub forum Top Listy.
Popieram.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Styczeń 2020, 12:51:07 wysłana przez wilk »

Offline OokamiG

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 12:56:00 »
Też popieram edycję, bo bym coś zmienił. A nie chcę wprowadzać wilkowi niepotrzebnego chaosu.

Offline perek82

Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 13:23:47 »
Tak na szybko przeliczyłem w xls i wg dotychczasowych zasad pierwsza trójka to:
1. Szninkiel - 30 pkt.
2. Donżon - 27 pkt.
3. Ballada o Halo Jones - 26 pkt.

Wg zasad F1:
1. Szninkiel - 75 pkt.
2. Donżon - 58 pkt.
3. Ballada o Halo Jones - 44 pkt.

Więc może niewiele to zmienia:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Bender

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 13:48:18 »
Tradycyjnie bojkotuję top listy z powodu mało sensownych moim zdaniem kryteriów, ALE jaram się niezmiernie, że Donżon się przyjął!