Autor Wątek: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie  (Przeczytany 5825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 11:34:52 »
I moze 20 pozycji na komiks roku i 10 dla wydawnictw.

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 15:02:08 »
I moze 20 pozycji na komiks roku i 10 dla wydawnictw.
No to może ktoś inny. Ja mogę zrobić tradycyjnie 10 na komiks roku i 5 dla wydawnictw.

Offline 79ers

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 15:13:10 »
Albo poglądowa top lista do 20 tytułów, ale tylko 10 punktowanych i branych pod uwagę w zestawieniu  ;)
Dla wydawnictw 5 brzmi rozsądnie  ;D

Offline Murazor

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 17:48:05 »
Z wydawnictwami był ten problem, że do piątki cały czas łapały się te same, a te niszowe znikały :-\

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #19 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 00:49:23 »
A nie chce się komuś zrobić topu dekady? :) Byłoby fajnie, bo wcześniej głosowaliśmy na komiksy wydane w latach 2000-2009, więc od tego czasu minęła dokładnie dekada: https://forum.gildia.pl/index.php/topic,31643.0.html
10 lat minęło i nic się nie zmieniło. Te słowa nadal są aktualne: "Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że tak naprawdę pierwsza dekada tego wieku kończy się za rok ale niektórzy (szczególnie ci głupsi przedstawiciele mediów) nie mogą się doczekać podsumowań, dlatego za początek nowego wieku uznają rok 2000. Udajmy że my też jesteśmy tacy...hmm...'źle doinformowani' i wybierzmy dwudziestkę najlepszych komiksów". :D
Ja niestety nie mam na to czasu tak jak miałem 10 lat temu. Ale na pewno zagłosuję.

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #20 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 12:00:48 »
Mam pytanko: czy po zliczeniu wyników będzie wydawcy wręczona jakaś nagroda albo cuś?

Offline wilk

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #21 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 12:53:28 »
Mam pytanko: czy po zliczeniu wyników będzie wydawcy wręczona jakaś nagroda albo cuś?
Jeśli ją zafundujesz, to czemu nie? ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #22 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 12:57:30 »
Taaa, już lecę.

Offline PJP

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #23 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 13:00:51 »
Możemy dać dyplom 8)

Offline kenji

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #24 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 15:10:34 »
Ja mam taką sugestię - aby temat był widoczny na tronie głównej , jako dział główny a nie jako podrzędny.
Może będzie przez to bardziej atrakcyjny

No jak zwykle temat który wraca co roku - polska lista... jak najbardziej jestem na tak!

« Ostatnia zmiana: So, 04 Styczeń 2020, 15:12:38 wysłana przez kenji »

Offline perek82

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 20:51:44 »
A nie chce się komuś zrobić topu dekady? :) Byłoby fajnie, bo wcześniej głosowaliśmy na komiksy wydane w latach 2000-2009, więc od tego czasu minęła dokładnie dekada:

Myślę, że mógłbym się podjąć - jeśli byłoby zainteresowanie. Analogiczne zasady jak w obecnym głosowaniu na 2019 rok z tą zmianą, że 20 tytułów i nieco inna punktacja.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Death

Odp: Komiksowe Top Listy - 2018 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 22:00:35 »
Najlepiej zmień sobie te zasady, że podajemy dwie listy, bo to była z mojej strony głupota. Zróbmy tak, że można zagłosować nawet na pojedynczy tom serii, ale głos i tak idzie na całą serię. Bo potem powiedzmy ktoś głosuje na Corto Przygody szwajcarskie, ktoś inny na Corto Młodość i każdy z tomów jest osobno i się to wszystko niepotrzebnie rozwadnia. Niech każdy po prostu poda 20 najlepszych komiksów ostatnich 10 lat, a potem sobie to po prostu policzysz jak Ci będzie pasowało. Tacy Pasażerowie wiatru też jako całość, a nie, że cykl pierwszy i cykl drugi osobno. Kolekcja Barksa też jako całość itd. Za dużo jest dobrych komiksów, żeby to rozwadniać. U mnie na pewno wysoko będą Wieże Bois Maury i też je połączmy z Bois Maury, czyli żeby było to jako seria, a nie dwa cykle. Tak samo np. Koziorożec. Obojętnie czy ktoś tam napisze tytuł tomu, czy poda tylko Koziorożec, niech idzie jako Koziorożec. Taka dobra rada, bo 10 lat temu więcej było zamieszania niż radości z głosowania. :) A są tacy psychofani, że jeden wypisze pół tomów Koziorożca, inny wszystkie Barksy, trzeci wszystkie tomy Ligi niezwykłych dżentelmenów, czwarty wszystkie Jeże i nie wiadomo jak to policzyć. Napisz w regulaminie, że obojętnie ile poda ktoś tomów serii i tak zgranie tylko punkty za jeden. I w ogóle, że są zasady takie i takie, ale gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości, to sam zdecydujesz jak policzysz, bo to twój temat. Takie dobre rady zanim będą jakieś problemy. :) I apel do czytelników: nie głosujmy na nie wiadomo ile tomów serii, bo miejsc jest tylko 20 i szkoda tracić miejsce skoro tyle wyszło fajnych komiksów. Czaję, że można być fanem Hermanna, bo sam jestem, ale nie wymieniajmy 7 tomów Jeremiaha na jednej liście. :) Jest tyle dobrych komiksów...
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Styczeń 2020, 22:02:14 wysłana przez Death »