Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste  (Przeczytany 7759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 18:51:42 »
Mam dokładnie tak samo. I z filmami też. Pamiętam dokładnie gdzie byłem na jakim filmie. Też do pewnego momentu, bo potem jak zaczęły się te multikina, to czasem wiem, a czasem nie. Studyjne pamiętam zawsze, do teraz. Wracając do komiksów...przesyt jest duży i ma to swoje różne konsekwencje. To już nie są czasy, że czytam Miasto zaginionego Boga 50 razy, Arię Rycerzy Aquariusa 43 razy, a Tetfola o wilkołaku 80. Przychodzi, czytam raz, na półkę, następny.
Następny.
Następny..
Następny...

Offline xanar

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 18:57:11 »
Widzę, że przewraca się od dobrobytu  :) Teraz możecie to samo robić co wtedy, czytać to samo po 50 razy, albo  jechać pksem czy tam autobusem do księgarni do miasta i kupić książkę  :)  Tylko jak widać tego nie robicie, czyli tak źle nie jest  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radioblackmetal

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 18:58:29 »
Po prostu: "kiedyś to było"  ;)

a będąc w temacie jak się namyśle to wpisze też swoje typy, odsiewając te nostalgiczne numery (np. pierwszy kupiony Spider-Man czyli numer 12/91)  8)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 19:00:40 »
O, wypraszam sobie. Wczoraj kupiłem normalnie książkę w księgarni. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 19:14:55 »
Ja też wczoraj kupiłem (pierwszy raz od dawna) komiks w księgarni! Co prawda był to Empik, co prawda to żona odebrała przy okazji zakupów w galerii, i nawet jeśli z jednej strony zakup ten cieszy, bo nigdzie indziej nie szło już go dostać, to całą radość odbiera fakt, że kosztował cenę okładkową  :'(



"kiedyś to było"  ;)

Dokładnie!

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 19:18:22 »
No ale to był Thorgal, prawda? Thorgal jest wart okładkowej. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 19:21:56 »
Tak, Słoneczny miecz o którym wspominałem. No pewnie, to raptem 29,90 (a nawet dostałem kupon, zniżkę 5 zł na rezerwowany produkt, od 30 zł
:))

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 19:42:03 »
Przez lata TM-Semic to moja średnia kupowanych komiksów była między 1 a 2 miesięcznie. I to liczone w zeszytach, a nie grubych tomach. To i fun był większy.

BTW
@ wujekmaciej - G.I.Joe - mógłbyś trochę uściślić (jakiś numer, albo historię). Nie znam tej serii, ale pojawił się u kogoś głos na jakiś konkretny numer
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline 79ers

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 19:49:52 »
GIJoe czytało się całkiem przyjemnie, ale ciężko wyłowić najciekawszy - poziom względnie wyrównany. Spawn spoko, trochę inaczej opowiadany, ale ciężko się zdecydować co najlepsze z nim.

Offline kenji

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 10:39:53 »
Ja w ogóle jak patrzę na te komiksy kupowane/dostawane za dzieciaka/nastolatka, to wiele z nich ma jakąś historię, niesie ze sobą jakieś wspomnienia, pamięta się kiosk, którego dawno już nie ma, pogodę jaka była, gdy się kupowało, nieraz nawet uśmiech na swojej mordzie jak dojrzało się dany tytuł na kioskowej witrynie. A dziś? Kilogramy komiksów, mechanicznie odbieranych z paczkomatu, człowiek nie odróżnia jednego zakupu od drugiego, bo każdy zakup kojarzy się tak samo - popierd**am z ciężką paczką do domu. Też tak macie?

Dokładnie!!!
W ten weekend byłem z żoną u mojej babci , gdzie spędzałem każde wakacje za małolata. Przechodziłem obok księgarni gdzie kupiłem Thorgala - Upadek Brek Zaritha. Byłem w stanie jej przez godzine opowiadać o tych emocjach które były związane ze znalezieniem komiksu w księgarni, zbieraniem kasy ( sprzedawałem butelki przez kilka dni) pierwszym czytaniem i ogólnie atmosferą związaną z komiksową pasją...


Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 11:35:37 »
Takich historii każdy z nas ma w głowie mnóstwo. Prawie na pewno pierwszym komiksem jaki przeczytałem są Czarne Smerfy. Stoję z kumplem z klasy pod sklepem i pijemy oranżadę za jakieś śmieszne 50 groszy. Jak zwykle po szkole. Jedzie moja mama na rowerze i mówi, że zapisała mnie do biblioteki. Wyciąga Czarne Smerfy. Szaleństwo.
Mija kilka lat, jestem z rodzicami w Zakopanem. Czarne Smerfy, Naczelnika i Smerfetkę z Naszej Księgarni przeczytałem już po sto razy. Pod Wielką Krokwią jest kiosk Ruchu. Patrzę - za szybą Smerf Czarnoksiężnik. Nikt mnie nie ostrzegł, że kiedykolwiek wyjdą jakieś nowe albumy z tej serii. Wymuszam na rodzicach zakup. Czytam ze 30 razy z rzędu tylko na tym jednym wyjeździe w Tatry.

Offline PJP

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 21:19:35 »
Pamiętam jak dziś, gdy mama kupiła mi Punishera  :o Był to sławetny numer 3/1990

Offline Gieferg

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 23:17:10 »
Punktacja kompletnie bez sensu, zmienić na jakąś normalną, albo bojkotuję.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Czerwiec 2020, 23:19:31 wysłana przez Gieferg »

Offline zombie001

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 23:55:16 »
Jeśli to nie wielki problem (przy jakimś liczeniu w Excelu), to można zrobić dwie punktacje - jedna z F1, druga od 10 do 1.
Tak właśnie będzie:)
Spokojna Twoja głowa Gieferg.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 08:36:53 »
Widzę że punktacja budzi jakieś emocje więc wracamy do tradycyjnej wersji 1 miejsce 10 pkt. 2 miejsce 9 pkt. Itd.
Nie ma to większego znaczenia. Różnice są niewielkie a czołówka taka sama.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/