Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste  (Przeczytany 7657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 10:26:02 »
I wątek do komentowania, żartów, wspominek, pytań i sugestii
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 11:19:05 »
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 11:39:56 »
Cytuj
3. Punktacja
1 miejsce - 25 punktów
2 miejsce - 18 punktów
3 miejsce - 15 punktów
4 miejsce - 12 punktów
5 miejsce - 10 punktów
6 miejsce - 8 punktów
7 miejsce - 6 punktów
8 miejsce - 4 punkty
9 miejsce - 2 punkty
10 miejsce - 1 punkt

Nie za duża rozbieżność w punktach za miejsce? W innych topkach (tu, czy na forum gildii) było za 1 miejsce 10 punktów, za 10 1 punkt, i tak chyba było lepiej? Jeśli 24 osoby na 10 miejscu umieszczą jakiś tytuł, to i tak będzie on w rankingu za tytułem, która choć jedna osoba umieści na 1 miejscu. A jeśli tym tytułem, która jedna osoba umieści na 1 miejscu, będzie jakiś totalny paździerz, który mało komu się podobał (Saga klonów  ;D ), i będzie on wyżej od jakiegoś powszechnie cenionego komiksu, którego aż tyle osób umieści na swojej liście, to trochę lipa, nie?
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Czerwiec 2020, 11:41:34 wysłana przez ramirez82 »

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 11:56:52 »
To punktacja z wyścigów F1:)
Uznałem, że na nasze potrzeby też się nada. Zobaczymy jak wyjdzie. Jakby były jakieś takie dziwne sytuacja, to mała podmianka w tabeli i będzie przeliczone.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 12:04:16 »
To punktacja z wyścigów F1:)

Serio?  ::)

Uznałem, że na nasze potrzeby też się nada.

A co było nie tak z tą punktacją, wg. której od lat na tym forum (bo jednak komikspec jest "reaktywacją" gildii, więc uznajmy je za jedno) podliczaliśmy głosowania?  8)

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 12:11:54 »
Nic nie było źle.
Jak pojawią się jeszcze jakieś głosy  w tej sprawie, to zmienię punktację. Nie jestem do tego przywiązany.
Taka punktacja, jaką zaproponowałem mocno premiuje pierwsze miejsce. Taki smaczek, który oczywiście może wyjść bokiem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Death


Offline Koalar

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 12:42:41 »
Jeśli to nie wielki problem (przy jakimś liczeniu w Excelu), to można zrobić dwie punktacje - jedna z F1, druga od 10 do 1.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 12:48:36 »
Tak właśnie będzie:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 12:54:11 »
Też mi się widzi, że lepiej punktować odwrotnością zajmowanych pozycji od 10 do 1 punktu.

Offline wujekmaciej

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 15:45:02 »
Wybitnym znawcą Tm-Semic nie jestem, stąd lista może się wydawać monotematyczna, ale w końcu ma odzwierciedlać mój gust i moje odczucia.

1. Spider-Man:Ostatnie łowy Kravena
2. Spiderman: Zmysły
3. Spider-Man: Saga Klonów
4. Tomb Raider/Witchblade
5. Daredevil: Człowiek nie znający strachu
6. Green Lantern: Szmaragdowy świt
7. Daredevil: Człowiek nie znający strachu
8. Weapon X
9. Spider-Man: Dusze Venoma
10. Spider-Man: Maximum Carnage

dwa razy czytałeś ?

;)

Offline Adolf

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 16:06:37 »
dwa razy czytałeś ?

;)

Tak to jest jak się za dużo myśli. Nie ma jak wyedytować posta teraz, więc przyjmijmy że historia zrobiła na mnie tak niesamowite wrażenie, że aż dwa razy ją umieściłem :D

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 16:42:28 »
Napisz jeszcze raz listę
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 18:21:50 »
To się wytłumaczę trochę z niektórych moich typów:
Batman vs Predator - kupiłem w kiosku na stacji PKP przed jakimś dłuższym wyjazdem. Chyba ze 2 godziny mi zeszło przeczytanie, strasznie pobrudziłem sobie ręce i bałem się zasnąć w nocy. To chyba pierwszy komiks, w którym przemoc była tak namacalna. Zresztą film Predator obejrzany kiedyś na video też mnie na długo wystraszył:)
Terminator 2 - kuzyn mnie nie zabrał do kina jak szedł, a wtedy był straszny hype na ten film. Musiałem czekać aż na video uda mi się obejrzeć w jakiejś wypożyczalni. W międzyczasie przeczytałem komiks ze 20 razy. Wpadł na listę ze względu na sentyment, a nie wartość artystyczną (dość wątpliwą zresztą).
Batman: Jad - pożyczyłem od kumpla z klatki obok. Po przeczytaniu mi się nie spodobał (zbyt ciężki klimat). Ale pamiętam go dobrze, a dziesiątki innych, które kartkowałem wiele razy już nie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 18:45:59 »
Ja w ogóle jak patrzę na te komiksy kupowane/dostawane za dzieciaka/nastolatka, to wiele z nich ma jakąś historię, niesie ze sobą jakieś wspomnienia, pamięta się kiosk, którego dawno już nie ma, pogodę jaka była, gdy się kupowało, nieraz nawet uśmiech na swojej mordzie jak dojrzało się dany tytuł na kioskowej witrynie. A dziś? Kilogramy komiksów, mechanicznie odbieranych z paczkomatu, człowiek nie odróżnia jednego zakupu od drugiego, bo każdy zakup kojarzy się tak samo - popierd**am z ciężką paczką do domu. Też tak macie?