Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)  (Przeczytany 12805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #30 dnia: So, 04 Luty 2023, 14:43:16 »
1. 7 Żywotów Krogulca (Kurc)
2. Toppi (Lost In Time)
3. Arawn (Lost In Time)
4. Donżon (Timof)
5. Locke & Key: Zloty Wiek (Taurus)
6. Kroniki Roncevaux (Lost In Time)
7. Undertaker 6 (Taurus)
8. Ocaleni. Anomalie kwantowe (Egmont)
9. Alvar Mayor (Mandioca)
10. Republika Czaszki (Lost In Time)

Offline skil

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 06 Luty 2023, 22:23:18 »
U mnie na ten moment tak (pewnie coś jeszcze pozmieniam):

1. Ostatnie spojrzenie
2. 7 żywotów krogulca
3. Niewidzialna granica
4. Saga Alandora
5. Toppi. Kolekcja
6. Piękna
7. Wody Morteluny
8. Donżon 4
9. Surwiło
10. Alcazar
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline amsterdream

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 00:44:24 »
1. O psie, który strzegł gwiazd
2. Ocaleni: Anomalie kwantowe
3. Batman: Knightfall
4. Po deszczu
5. Pasożyt
6. Epic Collection: The Amazing Spider-Man
7. X-Men: Masakra mutantów
8. X-Statix: Sławni i martwi
9. Wody Morteluny
10. Kapitan Tsubasa

powroty:
1. Eden, It's an Endless World!
2. Akira
3. Comanche
4. Locke & Key

Offline HugoDumont

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 11:25:24 »
1- Mroczne Miasta- ze względu na równość genialnej serii, choć w tym roku z minimalnym wyszczególnieniem
                             "Niewidzialnej fortecy".
2- Blast Tom 1- już dawno nie wciągnęła mnie tak bardzo intryga zaserwowana w komiksie, mam nadzieję że
                       tom 2 będzie równie dobry.
3- Potwory- długo oczekiwany przeze mnie komiks zasłużył na pudło w tym roku. Windsor-Smith w świetnej
                   graficznie formie.
4- Toppi. Kolekcja
5- Młodość Blueberry'ego. Tom 2
6- Cartland Tom 3
7- Jeremiah tom 25
8- Rapsodia węgierska
9- Stefan Wielki Batory
10- Samotny wilk i szczenię
Poprawiona lista:
1- Mroczne Miasta- ze względu na równość genialnej serii, choć w tym roku z minimalnym wyszczególnieniem
                             "Niewidzialnej fortecy".
2- Blast Tom 1- już dawno nie wciągnęła mnie tak bardzo intryga zaserwowana w komiksie, mam nadzieję że
                       tom 2 będzie równie dobry.
3- Potwory- długo oczekiwany przeze mnie komiks zasłużył na pudło w tym roku. Windsor-Smith w świetnej
                   graficznie formie.
4- Toppi. Kolekcja
5- Młodość Blueberry'ego. Tom 2
6- Cartland Tom 3
7- Jeremiah tom 25
8- Rapsodia węgierska
9- Stefan Wielki Batory
10- Alvar Mayor 1

Offline Rork

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 20:42:35 »
a) głosowanie główne (nowości):

1. 7 Żywotów Krogulca
2. Blast
3. Toppi
4. Potwory
5. Mroczne Miasta
6. Nestor Burma
7. Poranek ściętych głów
8. Donżon
9. Powrót do Edenu
10. Lotka


b) głosowanie na komiksy powracające (nowe/kolejne wydania, dodruki):

1. Akira
2. Samotny wilk i szczenię
3. Rork
4. Niczym Aksamitna Rękawica Odlana z Żelaza
5. Kajko i Kokosz. Złota kolekcja

Offline roble

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 11:32:10 »

1. Cartland
2. Jonathan
3. Bruno Brazil
4. Toppi kolekcja
5. Buddy Longway
6. Mroczne miasta
7. Potwory
8. Donżon
9. Battle Angel Alita
10. Blast

Powroty
1. Akira
2. Comanche
3. Rork
4. Sandman
5. Samotny wilk i szczenię

Offline Koora

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 26 Luty 2023, 16:59:42 »
1. Blast
2. Toppi
3. 7 żywotów krogulca
4. Ziemia, niebo, kruki
5. Hołd dla ziemi
6. Powrót do Edenu
7. Mały astronauta
8. Bestia
9. Potwory
10. Piękna

Offline PabloWu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 26 Luty 2023, 17:22:36 »
1. Potwory
2. Blast
3. Rorschach
4. Mroczne Miasta
5. Batman Knightfall
6. Kolekcja Toppi
7. Dwa Gwoździe
8. Ion Mud
9. Departament Prawdy
10.Na wschód od zachodu: Apokalipsa - rok pierwszy

  Dużo komiksów z zeszłego roku co mam na liście jeszcze nie kupiłem albo mam ale nie przeczytałem. A z tego co czytałem wyszła taka lista, pozdro.

Offline martin685

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 26 Luty 2023, 21:10:20 »
1. 7 Żywotów Krogulca
2. Donżon (szczególnie 4)
3. Blast
4. Powrót Pszczołojada
5. Contrapaso Dzieci Innych
6. Stary Cybuch i Jedwabna Pończoszka
7. Zasada Trójek
8. Bestia
9. Dni Piasku
10. Wrzaskun

Offline nayroth

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 26 Luty 2023, 23:15:05 »
1. Potwory
2. Shankar 2
3. Dni Piasku
4. Słyszeliście co zrobił Eddie Gain
5. 7 żywotów krogulca
6. Heavy Liquid
7. Mroczne Miasta
8. Toppi Kolekcja
9. RIP
10. Button Man

Offline Boro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 22:44:16 »
Nie chciało mi się w tym roku wybierać topki, ale Leyek mnie zmotywował :)

1. Mały astronauta //Kupiłem z ciekawości, jak udało się autorom pokazać niepełnosprawność. No i odpłynąłem. W życiu bym się nie spodziewał, że czterdziestoparoletniego chłopa, który widuje dziesiątki dzieciaków z różnymi formami niepełnosprawności coś wzruszy. A jednak się udało.
2. Button Man. Cyngiel //Klimat filmów sensacyjnych z lat 80-tych. Tak się wkręciłem, że zapomniałem o otwartym browarku.
3. Locke & Key. Złota era //Kiedyś jak przeczytałem "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki" to stwierdziłem, że chyba niemożliwe jest napisanie lepszej antologii historii powiązanych z główną serią. Myliłem się. "Locke & Key: Złota era" jest co najmniej równie dobre, a historie z Sandmanem i Księżycem genialne.
4. Dni piasku //Nie znałem tego epizodu z historii, być może dlatego ten komiks zrobił na mnie tak duże wrażenie. Rewelacja.
5. Kanibale Nowego Jorku //Kolejny mroczny, kryminalny tytuł od Cheryla i Boucq. I kolejny świetny. Wielka szkoda, że Egmont nie wydał go w formacie Tulipanka.
6. Zamek zwierzęcy //Porywająca historia rodzącej się rewolucji w dyktaturze. Mam tylko stracha, czy wyjdą kolejne tomy, no bo wiecie ... Taurus.
7. Dylan Dog //Dopiero pod koniec zeszłego roku nadgoniłem większość nowych Dylanów. Brawo Tore. Super wydanie: format bardziej mi pasuje niż poprzedni, wybrane tytuły świetne. Uwielbiam.
8. Parszywy drań //Loisel mnie jeszcze nie zawiódł. W odróżnieniu od np Wielkiego Martwego tutaj otrzymujemy trochę więcej akcji. Czyta się wybornie.
9. Ter //Rodolphe jest naprawdę niezły w takie tajemnicze sci-fi. Świetny Centaurus (wspólnie z Leo), teraz też świetne Ter. Bardzo dobrze się to czyta. Trzymam kciuki za Taurusa, żeby pociągnęli dalej z Terre.
10. Julia. Przygody kryminolożki //Przygody Julii wciągają od pierwszej strony. Wielki szacun dla Tore, że ją wydaje. Osobiście bardziej lubię serię czarno-białą Marinettiego - rysunki pierwsza klasa.

Offline wujekmaciej

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 10:00:30 »
Nowości:

1. Shankar
2. Donżon
3. Powrót do Edenu
4. 7 Żywotów Krogulca
5. Mroczne Miasta
6. Potwory
7. Niewidzialni
8. Nestor Burma
9. Beverly
10. Toppi - Kolekcja

11. Silver Surfer Slotta
12. Siedmiu Żołnierzy
13. Blast
14. Locke & Key
15. Hellblazer
16. 47 strun
17. Siostry Dietlove
18. Węgiel i Krzem
19. Ostatnie spojrzenie
20. Ród X / Potęgi X


Wznowienia:

1. Niczym Aksamitna Rękawica Odlana z Żelaza
2. Eden
3. Samotny Wilk i Szczenię
4. Usagi Yojimbo Saga
5. Miecz Nieśmiertelnego



Offline volker

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 11:00:47 »
To był dobry rok:

1. Blast t.1
2. Potwory
3. Węgiel i Krzem
4. Ostatnie Spojrzenie
5. Beverly
6. 47 strun t.1
7. 7 żywotów Krogulca
8. Męska Skóra
9. Toppi
10. Retro (Śmiercionośni)

Wznowienia:
1. Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza
2. Retro (Śmiercionośni)
3. Prapradziadka Hieronima opowieści dziwnej treści czyli skąd się bierze woda sodowa
4. Funky Koval cz-b
5. Toshiro

Offline wiscoming

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 19:00:57 »
1. Donżon
2. Potwory
3. Ostatnie spojrzenie
4. Księżycówka
5. Punisher Epic Collection
6. Pieśń o Renarcie
7. Słyszeliście co zrobił Eddie Gein?

Offline KzT

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2022 (głosowanie główne)
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 21:28:17 »
1.Rapsodia węgierska (Kurc) – największa przyjemność z lektury albumu komiksowego, jeśli idzie o wydawnictwa albumowe z 2022 roku. Wsiąkłem w ten klimat.
2. Epilog (Timof) – największe zaskoczenie w trakcie lektury z rzeczy wydanych w roku ubiegłym. Komiks jak cios między oczy. Kilka możliwych poziomów interpretacji. Arcydzieło. Gdyby był w kolorze i może odrobinę mniej cartoonowy, byłoby pierwsze miejsce.
3. Węgiel i Krzem (Timof) – inteligentne science-fiction, świetnie narysowane… Nie wiem czy Mathieu Bablet trafia w dziesiątkę, ale wiem, że strzela do dobrej tarczy. Jedyny minus to z lekka bełkotliwe posłowie autorstwa Alaina Damasio, przed którym przestrzegam.
4. 7 żywotów krogulca (Kurc) – piękny komiks, scenariuszowo zupełnie niedzisiejszy (i to mi się podoba). Może nie są to „Towarzysze zmierzchu”, ale jest blisko. Z jednej strony esencjonalna rozrywka, z drugiej coś więcej.
5. Blast t.1 (Mandioca) – chyba jednak trochę przerost formy nad treścią, ale jak to świetnie jest to przemyślane i wykonane. 
6. Reckless (Mucha) – to nie jest oczywiście Criminal, ale zarazem jest to coś równie dobrego. Przemoc, brudne tajemnice, kac po epoce hippisów i wojnie w Wietnamie, terroryści klimatyczni (he, he), bomby, podejrzane typy i typiary, FBI, mroczna przeszłość, femme fatale, porachunki, krew... A jednocześnie jest to stylowa, rysunkowa oda do Stanów Zjednoczonych, które pamiętam z rozklekotanych VHSów w latach 80. I jeszcze mnóstwo smaczków wrzuconych w tle. Wiadomo, że schematy tej historii są ograne (to jest w końcu Brubaker), ale otrzymujemy pulpę doskonałą.
7. Toppi Kolekcja, Tom trzeci: Ameryka Południowa (Lost in Time) – jedyny tom tej kolekcji, który przeczytałem. Nic oryginalnego nie napiszę. Genialne rysunki i sposób prowadzenia narracji; wspaniała kompozycja kadrów i zmiany perspektyw; te przeskoki od symboliki do konkretu, od prawie karykatury do rysunku realistycznego. No, mistrz po prostu. Natomiast, gdyby te same scenariusze narysował jakiś frankofoński rzemieślnik średnich lotów, prawdopodobnie historie wydałyby mi się przeciętne, a w niektórych przypadkach śmieszne lub słabe. Gdyby z kolei Toppi zrobił adaptację książki telefonicznej albo powieści Blanki Lipińskiej, wyszłyby pewnie arcydzieła komiksowe. 
8. Potwory (Mucha) – to miał być komiks totalny, dzieło życia Windsor-Smitha, a wyszła – jednak – porażka. Komiks, który momentami naprawdę zachwyca, a momentami zwyczajnie nudzi i męczy. Geniusz od banału czasem dzieli niewiele, a Windsor-Smith ciągle skacze w tę i we w tę. W jednej z możliwych interpretacji jest to całkiem ciekawa destrukcja formy komiksu superbohaterskiego – tylko wydana o trzydzieści lat za późno (a może i czterdzieści: w końcu rzecz powstała na bazie pomysłu na komiks o Hulku w połowie lat 80.) i o połowę za długa. Tak czy owak, każdy twórca komiksów chciałby pewnie mieć taką porażkę w swoim dorobku.
9. Mieszko. Zbrodnia (Graphos) – coraz lepiej rozwija się ten cykl; nasza rodzima „Gra o tron”, spiski, zdrady, polityka i zwykła zawiść…, a jednocześnie opis świata, który się zmienia (tylko nie wszyscy to widzą). Gdyby jeszcze rysunek w pełni dorównywał historii.
10. Button Man. Cyngiel (Studio Lain) – BakkaBakkaBakka! Blam! Kachow! Bdam!… Czysta akcja, dobrze narysowana. Kiedyś to było, teraz to nie jest.
Z rzeczy, które przeczytałem ułożyła się właśnie taka dziesiątka. Choć ten rok był tak dobry, że spokojnie mógłbym ułożyć (tylko z przeczytanych albumów) drugą dziesiątkę, wcale nie tak dużo gorszą od powyższej. Nie uwzględniłem „Metal Hurlant” nr 2. Obiektywnie to byłoby pierwsze miejsce, ale wyszedłem z założenia, że to jest czasopismo a nie album.

Wznowienia
1. Hernan Cortes i podbój Meksyku (Ongrys)
2. Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza (Kultura Gniewu)
3. Funky Koval (Kurc)
4. Figurki z Tilos (Ongrys)
5. Kapitan Żbik (Czarna Nefretete) (Ongrys)