Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja  (Przeczytany 8138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pimpek

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 20:58:10 »
Dzięki Misiokles. Super to wygląda, ale już nie będę nękał admina o dopisywanie pojedynczych tytułów. Tak jak napisałem w poście głównym, jeśli ktoś chce oddać głos na tytuł spoza listy, to jak najbardziej można. Ta lista ma być pomocą, ale nie wyczerpuje tematu, bo pewnie znajdzie się jeszcze trochę tytułów, których nie wyłapałem z alejowej listy, albo ich tam wręcz nie było.

Offline Megatron

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 10:55:32 »
Jest jeszcze Wiesław - O Wiesławie i słonecznym koniu. Piszę dla formalności, może ktoś nie pamięta że stoi na półce, albo będzie chciał kupić i nadrobić przed końcem topki. Sam też nadrabiam czytanie, by zdążyć wrzucić swoje typy.

Offline Chmurny

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 21:56:04 »
Jutro kończy się czas!
Jak po autografy do Medoxa to było komu się pchać i śmichy-chichy robić, amatorów na wrysy, blanki i autografy zatrzęsienie, do politykowania to co drugiego nosi, a do głosowania co, polski komiks be?

Nie ma się czego wstydzić, dwudziestu chłopa się ujawniło, że to czyta  :o

Offline Leyek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 22:01:51 »
Ja już mam wstępnie przygotowaną listę :) i wrzucę dziś/jutro. i pewnie kilku takich się znajdzie też :) wszyscy czekają, żeby Cię zarzucić liczeniem :P

Mam plan przeczytać jeszcze Mr. Silence. Wydział VII chyba już odpuszczę, bo 10 pozycję (Słodkie chłopaki) mogę jeszcze spuścić za 10-tke, ale pierwsze 9 jest dość mocne :)

Offline Chmurny

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 22:07:24 »
Ja już mam wstępnie przygotowaną listę :) i wrzucę dziś/jutro. i pewnie kilku takich się znajdzie też :) wszyscy czekają, żeby Cię zarzucić liczeniem :P

Mam plan przeczytać jeszcze Mr. Silence. Wydział VII chyba już odpuszczę, bo 10 pozycję (Słodkie chłopaki) mogę jeszcze spuścić za 10-tke, ale pierwsze 9 jest dość mocne :)
No i brawo, o to chodzi!
(i nie mnie, tylko Pimpka  ;) )

Offline Dracos

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 11:34:11 »
Nie ma się czego wstydzić, dwudziestu chłopa się ujawniło, że to czyta  :o

Niektóre komiksy czekają na przeczytanie bo trzeba mieć odpowiedni nastrój, albo po prostu ich czas jeszcze nie przyszedł 8) A wtedy mimo że by wylądowały w topce to z czystym sumieniem nie można na nie zagłosować ;)

Offline kosmoski

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 12:18:44 »
Anubis - można głosować?

Offline Chmurny

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 13:08:56 »
Niektóre komiksy czekają na przeczytanie bo trzeba mieć odpowiedni nastrój, albo po prostu ich czas jeszcze nie przyszedł 8) A wtedy mimo że by wylądowały w topce to z czystym sumieniem nie można na nie zagłosować ;)
Myślisz, że przesunięcie konkursu w czasie miałoby wpływ na frekwencję i czystość sumień? Chyba zbieractwo zbyt mocno góruje nad czytactwem, kupki wstydu zarastają od góry, a rodzima twórczość nie cieszy się zbytnim poważaniem.
I tak jest nieźle, chyba ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Luty 2022, 13:41:23 wysłana przez Chmurny »

Pimpek

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 14:18:54 »
Anubis - można głosować?

No to jest artbook z reprodukcjami obrazów. Poza tym, że autorka poza obrazami tworzy również komiksy, to sam Anubis z komiksem ma niezbyt dużo wspólnego.

Offline Leyek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 17:14:34 »
2. Epoch Escape (podobał mi się bardziej niż Pangea Mazut)

Ale Pangea aż tak mało, że nawet w 10 się nie zmieściła? :)

U mnie na razie na liście są 3 tytuły od Rafała Spórny (jeszcze One Cloud) i 2 od Marka Turka, ale wczoraj jeszcze zaliczyłem Mr. Silence i pewnie też wskoczy jako 3 jego tytuł :)

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 17:21:19 »
To 'dyplomatyczna' lista, by nie przeładować dychy dublami :)

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 22:46:14 »
Cytuj
12. 9 milimetrów (Clarence Weatherspoon) - fajne graficznie, ale nie broni się niestety jako samodzielna opowieść, bardziej jako wstęp do czegoś większego (nawet porządnego cliffhangera na końcu brakuje).

Gdzieś czytałem, że to wydawca sztucznie podzielił grubszy komiks na trzy części i dlatego stąd takie a nie inne wrażenia.

Pimpek

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 07:24:44 »
Dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Postaram się to dziś poskładać wieczorem do kupy i opublikuję wyniki.

Offline Rodrigues

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 07:45:55 »
Gdzieś czytałem, że to wydawca sztucznie podzielił grubszy komiks na trzy części i dlatego stąd takie a nie inne wrażenia.

W wątku autora padła taka informacja:

Plany odnośnie serii? Hmm... 9MM zacząłem rysować bez planowania takich szczegółów jak cykl wydawniczy, forma wydania czy też inne nieważne szczegóły. Po stworzeniu setnej (chyba, nie pamiętam dokładnie) strony były jakieś rozmowy z wydawcami, ale nie śpieszyło mi się, więc rysowałem dalej, bez zastanawiania się nad tym jak to później zostanie wypuszczone na rynek. Gdy doszedłem do 170 planszy pojawiła się opcja wydrukowania całości w jednym grubasie... ale potem czytelnik poczekałby minimum dwa lata na kolejnego grubaska. Po rozmowie z wydawcą odnośnie tak niesprawnego cyklu wydawniczego, doszedłem do wniosku, że rozsądniej będzie wydawać standardowe albumy po 50 stron. Na razie po dwa w roku, później się zobaczy. Seria zaplanowana jest na osiem do dziesięciu albumów. Tak to, mniej więcej, wygląda.

Pimpek

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 - Komiks polski - dyskusja
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 10:05:21 »
Rzutem na taśmę zaliczam głosy Koory, ale proszę już nie głosować bo właśnie kończę liczenie :D