Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie  (Przeczytany 6805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 18:30:33 »
Tak i jak dobrze pamiętam trochę więcej tekstu (tła) doszło. W sumie mogę wymienić pozycję :)
Edit: Podmieniłem na Profesora Filutka.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Styczeń 2020, 18:43:19 wysłana przez PJP »

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 18:42:59 »
Strasznie komplikujecie dość prostą sprawę.

Głosuję na Maus, gdyż w tych latach to była dla mnie pierwsza, premierowa lektura, mimo że wydania pierwsze były wcześniej.
Nie zagłosuję na Wieczną Wojnę, bo ją czytałem po raz pierwszy w Komiks-Fantastyka i to nie jest dla mnie premierowa lektura w omawianej dekadzie.

Jedni zagłosują na premier-premiery, inni zagłosują na swoje prywatne premiery, nie ma to znaczenia. To tylko kolejny ranking, od którego wyników nie zależy nic.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 20:47:17 »
Ja robię małą erratę.
Doszedłem do wniosku, że Potwór z bagien to jednak premiera (2/3 całości), więc wskakuje na 1 miejsce, obniżając wszystko o 1.

No pewnie. Dlatego głosowałem na Potwora i Top 10. Patrząc jednak głównie na tę część serii, która była premierowa. W obu przypadkach poziom został utrzymany, więc jak najbardziej zasłużyły na miejsce w top 20 dekady.

Offline Damian xyz

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 21:59:19 »
U mnie Strażników, Towarzyszy zmierzchu i Sandmana nie będzie. ;)
A jednak jest Sandman :p

Offline nayroth

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 22:17:03 »
Hmmm, szkoda że do dekadowego rankingu nie ma zamkniętej listy z top10-tek za poszczególne lata.
Jeśli coś zasługuje na wyróżnienie w skali dziesięciolecia , to w danym roku też pewnie zostało docenione.
Plus byłoby ciut się łatwiej zoriewntować/odswiezyć w pamięci.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 22:20:37 »
Wszystko jest tutaj:
https://forum.gildia.pl/index.php/board,98.0.html
Bez tego bym nie dał rady ułożyć rankingu.

Online perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:42:05 »
Mam wątpliwości, czy niektóre pozycje traktować jako nowość, czy wznowienie:
- Życie i czasy Sknerusa McKwacza
- Rork - tutaj traktowałem jako wznowienie, ale wilk zagłosował jako nowość i rzeczywiście ten album był premierowy. Rozbijać serię na 2 pozycje to chyba nienajlepszy pomysł.

Z drugiej strony poniższe serie traktuję jako nowości (wcześniej wyszło ileś części, ale konkluzja była w analizowanej dekadzie):
- 100 naboi
- Transmetropolitan
i parę innych.

Pomożecie?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:48:00 »
Ale jakie to ma znaczenie skoro można głosować zarówno na nowości jak i wznowienia a liczy się głos na serię a nie na konkretny tom? Dlaczego jakiekolwiek głosy mają być rozbijane? Jeśli np. kolega Sawik głosuje na Thorgala to nie ma znaczenia czy ma na myśli "Bitwę o Asgard" lub dalsze tomy, które premierowo ukazały się od 2010 r. czy też wznowienia poprzednich tomów o ile od 2010 r. też się ukazały. I tak głos idzie przecież na Thorgala jako całość.

Online perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 12:01:38 »
Można głosować na wznowienia i nowości.
Ale zobowiązałem się podać też wynik dla samych nowości. Stąd też staram się każdą pozycję jakoś sklasyfikować.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 15:55:43 »
Chyba nie rozumiem. Będziesz tworzył dwie listy - jedną bez rozróżnienia na nowości i wznowienia i drugą tylko na nowości? Jeżeli tak, to mogę podać też drugą listę uwzględniajacą również wznowienia.

Online perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 18:55:11 »
Głosujemy na wznowienia i nowości - jak kto chce. Ja się zdecydowałem na same nowości, niektórzy też tak robią.
Podliczę głosy i zrobię ranking.
Dodatkowo, jako ciekawostkę, oczyszczę ten ranking ze wznowień i podam wyniki dla samych premier.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline SawiK

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 21:22:45 »
Kurde czemu nie mogę edytować tmtejszej listy?

Online perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 22:06:21 »
Tak działa to forum. Edytować można tylko przez jakiś czas.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 12:33:15 »
Dobra robota z podsumowaniem ale dlaczego w rankingu bez wznowień nie znalazł się Rork? Rork:Duchy premierowo ukazał się w Polsce w 2013 r. wraz z pierwszym integralem. Dlaczego uznałeś go za wznowienie?  ::)

Online perek82

Odp: Komiksowa Top Lista - Lata 2010-2019 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 12:40:49 »
To był jeden z przypadków gdzie miałem trochę problem. Były głosy na całą serię którą uznałem za wznowienie. Głos na premierowy album podciągnąłem jako głos na serię. Nie chciałem rozbijać tych pozycji na 2.
Czasami część serii wyszła wcześniej a została w ostatniej dekadzie doprowadzona do końca. Też patrzyłem na każdy przypadek osobno.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/