Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe na Śląsku  (Przeczytany 2417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muaddib

Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« dnia: Pt, 07 Październik 2022, 14:02:08 »
Na Śląsku mamy ostatnio taki wysyp wydarzeń komiksowych, że sam zaczynam się już gubić, więc postanowiłem założyć wątek z informacjami o festiwalach, spotkaniach i warsztatach organizowanych w regionie.

Dziś w Chorzowie w księgarni Dopełniacz o 18:30 Marek Turek i dr Matylda Sęk-Iwanek (m. in. autorka książki "Pejzaże miasta w komiksie") porozmawiają o architekturze w komiksie.



O 18:30 w Katowicach w księgarni Book Woolf spotkanie z Marcinem Podolcem i Marią Jaszczurowską a o 19tej w Komiksiarni spotkanie z Katarzyną Witerscheim.

Jutro natomiast w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej warsztaty dla dzieci z Piotrem Nowackim a dla dorosłych w tym samym czasie i miejscu spotkanie i warsztaty z Maciejem Pałką.





Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 14:33:40 »
18 października w Chorzowskiej księgarni Dopełniacz Michał Skrzyński będzie rozmawiał z Aleksandrą Herzyk o kobietach w komiksie.
https://www.facebook.com/events/595946838879202

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 13:43:20 »
W Dopełniaczu w Chorzowie w piątek kolejne spotkanie komiksowe, tym razem Andrzej Nowak porozmawia z Krzysztofem Ostrowskim o twórczości Lovecrafta w komiksie.

Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 13:19:52 »
Gliwice, 21.10.2022 (Piątek), Stacja Artystyczna Rynek, godzina 18:00
Finisaż wystawy Truścińskiego i Stefańca.
Będzie Przemysław Truściński :)

Online Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 13:48:02 »
Co za kicha. A ja na wyjeździe daleko na drugiej stronie Polski....

Offline hansior

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 20:45:32 »
Jerzy Szyłak dawno się nie udzielał.


Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 13 Kwiecień 2023, 21:02:52 »



W katowickim kinie Kosmos szykuje się pokaz nagrodzonego ośmioma Czeskimi Lwami filmu Zatopek połączony z wystawą prac Jaromira99 z komiksu o tym sportowcu.

https://www.facebook.com/events/552295760342403

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 19:53:29 »
Cytuj
W ramach Nocy Muzeów, 13 maja 2023 r. o godzinie 17:00, Panteon Górnośląski w Katowicach zaprasza na warsztaty komiksowe dla młodzieży, które poprowadzą Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki, twórcy komiksu o Robercie Oszku. Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem 784 906 432. ‼️WSTĘP DARMOWY‼️ Więcej informacji o Nocy Muzeów na stronie www.panteon-gornoslaski.pl


Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 09:29:36 »


2-3 czerwca po raz drugi w Bytomiu odbędzie się festiwal niezależnego komiksu i nie tylko. Poniżej informacja od organizatorów. Poza tym Wojtek Wu Zieliński zapowiedział premierę integrala Sowiet Zombie (Wydawnictwo Granda)

Cytuj
Kochani! Coraz więcej się dzieję, coraz więcej zgłoszeń a do tego mamy już potwierdzoną wystawę Grzegorza Chudego
To już druga odsłona tego festiwalu, tym razem formuła została rozszerzona o niezależne wydawnictwa książkowe, a hasło „independent” stało się kluczem imprezy. Wydarzenie otworzy, w piątkowe popołudnie, wernisaż wystawy prac Grzegorza Chudego. Artysta znany jest z akwarel ukazujących postaci i pojazdy z uniwersum Gwiezdnych Wojen w górnośląskich lokalizacjach. Drugiego dnia, w sobotę, wystawiać się będą autorzy komiksów i książek; na tą chwilę, swoją obecność potwierdzili: Fanga Zin, TomXYZ, Otto Ich, Gustaw Dziewięcki, Mateusz Michnowicz, Wojtek Wu Zieliński, Inicjatywa Wydawnicza Celuloza, Bartłomiej Sztobryn i Wydawnictwo K2A, będzie też można spotkać Pawła Kurandę. Podczas tego dnia planowane są warsztaty komiksowe, spotkania z autorami i dyskusje o niezależnych wydawnictwach w Polsce. Wydarzenie zostało objętę Patronatem Honorowym Prezydenta Bytomia a Patronem medialnym jest Życie Bytomskie.

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 10:20:44 »
Drugi Bytomski Festiwal Komiksu za nami :) Mimo tego, że byłem dosłownie chwilę, bo nałożyły mi się imprezy, to jestem bardzo zadowolony. Frekwencja rano nie była za duża, więc spokojnie można było zamienić z każdym kilka słów. Kupiłem kilka komiksów (nowy Wydział 7, komiksy Mateusza Michnowicza, Wojtka Wu Zielińskiego i Fangi) i plansz komiksowych. Dodatkowo pierwszy raz odważyłem się przyjść na imprezę ze szkicownikiem. Zostawiłem go rano Ottoichowi i kiedy odbierałem popołudniu okazało się, że wrysowali mi się prawie wszyscy artyści obecni na imprezie w Bytomiu! Do domu wróciłem też ze wzruszeniem w oczach, wdzięcznością w sercu, plakatem KWK i Sowiet Zombie pod pachą oraz puzzlami z Fastnachtspiel.

Festiwalową nagrodę, czyli Bytomskiego Dymka, otrzymał Tomasz Kontny (zdjęcia niestety nie mam).

Poza tym na placu przed festiwalem odbył się zlot cosplayerów Beskid Botów i Wydziału 7 pojazdów militarnych :)
(zdjęcie ukradzione z profilu Ottoicha, na zdjęciu Błękitny Młot - Superbohater Lokalny)





Spoiler: PokażUkryj




Reszta rysunków i plansz w albumie na imgurze https://imgur.com/a/rIqD6g3

Obszerna fotorelacja na fb Miejskiej Biblioteki w Bytomiu https://www.facebook.com/biblioteka.bytom/posts/pfbid02FsbSsMpvzCi5XZUFYRHfwAmcbX8kBjJPHEsorvhSngo8XsRFsYWyy7ppaHvv1Ascl
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Czerwiec 2023, 11:59:39 wysłana przez muaddib »

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 16:44:21 »
Gdyby ktoś po koniec tygodnia wybierał się w góry to w Wiśle odbywać się będzie impreza, podczas której będzie można m.in. zobaczyć wystawę Bereniki Kołomyckiej

Offline Alexandrus888

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #11 dnia: So, 03 Luty 2024, 19:36:10 »
Na fb pewien znany Turek mimochodem zdradził kiedy III GIK: 12 X 2024

Źródło: https://www.facebook.com/agnologmat/posts/pfbid02gjCHjx8DQ7TUdKz1CJaU6mzrKpV6ZhtnGv8AAJxgLbu77Byadq5vLNiDjLzAkKcDl (w komentarzu)

Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe na Śląsku
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 18:35:59 »
Oficjalnie poinformujemy na dniach, ale tak, data ustalona (sobota 12.10.2024), obiekt zarezerwowany (CKS „Mrowisko” Gliwice), pracujemy nad programem ;)