Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191242 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1260 dnia: Pt, 28 Październik 2022, 14:05:11 »


Szach!



Mat!

 ;D

Offline Rodrigues

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1261 dnia: Pt, 28 Październik 2022, 16:04:50 »
Żeby przebić szach-mat NŻK będzie musiał zrzucić szachownicę ze stołu.

Offline moai

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1262 dnia: So, 29 Październik 2022, 12:21:06 »
Widzę, że kolega kierpic mnie już uprzedził :) ale co tam, trochę uzupełnionych informacji na stronie.

BETON 2022 - Zachodniopomorskie spotkania z komiksem i popkulturą, już 19-20 listopada w Szczecinie!
Tutaj strona: www.betonfest.pl

!WSTĘP DARMOWY!

Prelekcje, spotkania autorskie, warsztaty, animacje dla dzieci, strefa gier, strefa autografów, konkursy, giełda komiksów i popkultury.

Wśród gości: Marek Turek, Tomasz Kontny, Wojciech Stefaniec, Daniel Odija, Krzysztof Leszczewski, Radosław Sołtysiak i nie tylko :)
W strefie autografów także: Ojciec Rene, Wojciech Cisielski (będą też inni twórcy).

« Ostatnia zmiana: So, 29 Październik 2022, 14:19:29 wysłana przez moai »

Offline Rodrigues

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1263 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 23:06:09 »

Cytuj
XXXIII Podkarpackie Spotkania z Komiksem
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, 2 piętro, sala audiowizualna.
10-11.12.2022 r.
WSTĘP WOLNY
Serdecznie zapraszamy.


Nowe info:
Cytuj
Rafal Szlapa  i wystawa jego prac, Adam Rusek  wraz ze swoim wydawcą Dariuszem Rzontkowskim oraz Maciej Pałka  w sobotę, prelekcje przygotowane przez Fundacja Koi Koi, a także warsztaty origami dla dzieci w niedzielę. A to dopiero część atrakcji na te dwa dni, jeszcze będą atrakcje ze świata Gwiezdnych Wojen przygotowane przez Rzeszowska Akademia Mocy. Dokładny program atrakcji 1go grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Offline Leyek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1264 dnia: Śr, 07 Grudzień 2022, 21:45:36 »
Jeszcze plakat imprezy w Rzeszowie:



Aż się przypominają reklamy z lat 90 w pismach o grach (wrzucić co się da, gdzie tylko kawałek wolnej przestrzeni + przegląd różnorakich czcionek) :)

Offline Lyricstof

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1265 dnia: Śr, 07 Grudzień 2022, 22:26:48 »
To jeszcze aktualny szczegółowy program dwudniowej imprezy.

Cytuj
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie  i Rzeszowska Akademia Komiksu
zapraszają w dniach 10-11 grudnia 2022 r. na XXXIII Podkarpackie Spotkania z Komiksem
organizowane w ramach Indeksu Kultury - Podkarpackiego Konwentu Kultury
w programie:

Sobota, 10.12.2022:

9:30 – 10:30 - otwarcie imprezy i wernisaż wystaw komiksowych: „Bler i inni” – wystawa komiksów i ilustracji Rafała Szłapy – oraz wystawa komiksów Krystyny Wójcik – legendarnej autorki komiksowych adaptacji literatury, tworzącej w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia we Wrocławiu, prace ze zbiorów Fundacji Muzeum Komiksu (w galerii WDK na parterze).

10:30 – 11:15 – „Bler i inni” - Spotkanie z Rafałem Szłapą, krakowskim grafikiem komiksowym, ilustratorem i autorem projektów do gier, twórcą m. in. komiksowej serii „Bler”.

11:20 – 12:05 – „Rok Adama Ruska” – spotkanie z drem Adamem Ruskiem, czołowym historykiem polskiego komiksu, autorem dwóch wydanych w tym roku książek: Komiks polski 1858-1989 i w Królestwie Tytusa de Zoo.

12:10 – 12:55 – „Z Lublina do Leska” – spotkanie z Maciejem Pałką, twórcą komiksów i animatorem przedsięwzięć kulturalnych, od niedawna prowadzącym Pracownię Komiksu w Lesku.

13:00 – 15:00 - Konkurs wiedzy o komiksie

Godz. 15.00 – 18.30 – blok dla fanów świata Gwiezdnych Wojen

15:00 – 15:30 – Seriale z odległej galaktyki – przegląd materiałów poszerzających świat wykreowany przez filmową sagę.

15:30 – 17:30 – Losy Rebelii w czasach Imperium w nawiązaniu do najnowszego serialu „Andor”.

17:30 – 18:30 – Dawno, dawno temu... Konkurs wiedzy o Odległej Galaktyce.

Niedziela, 11 grudnia 2022 r.: Dzień mangi i anime

11:00 – 11:50 – Podsumowanie roku 2022 w polskim rynku mangowym oraz anime.

12:00 – 12:40 – 15 lat Wydawnictwa Hanami – analiza działalności na bazie wydanych tytułów.

12:45-15:00 – Blok atrakcji przygotowany przez Fundację Koi Koi

12:45 – prezentacja działalności fundacji na terenie Rzeszowa.

13:00 – Szymon Stępak – „Origami - od Japonii do Rzeszowa”.

13:30 Elvira Vergun – „Netsuke ponadczasowe” (prelekcja z tłumaczem z jęz. rosyjskiego).

14:15 Kazuko Otake: „Bushido - droga wojownika” (prelekcja w jęz. angielskim z tłumaczem).

13:30 - 15:00 – warsztaty Origami dla dzieci (sala 216)

15:00 – 15:45 Spotkanie z Janem Bartkowiczem – współscenarzystą serii anime „Cyberpunk Edgerunners”

15:50 – 16:35 Spotkanie z Benedyktem Szneiderem – członkiem studia Reikon Games, twórcą gry Ruiner, a także artystą komiksowym.

16:45 - 18:30 – konkurs niespodzianka.

Organizatorzy: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu.

Zapraszamy do WDK w Rzeszowie, ul. S. Okrzei 7 - sala audiowizualna nr 210 - II p. - wstęp wolny

Oraz plakat wystaw towarzyszących PSK 2022.

« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Grudzień 2022, 22:28:47 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Rodrigues

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1266 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 17:47:03 »
Dzisiaj w Domu Literatury w Łodzi:

Cytuj
"Od Szczyla do Stacha i Janka. Spotkanie z Marcinem Bałczewskim".  Zapraszamy dziś o 18:00.



Następnie - o 18:30 - podsumowanie roku 2022 w komiksie.


Mam nadzieję, że będzie też transmisja, bo nie dam rady dotrzeć.

EDIT:
Transmisja - https://fb.watch/h-ZEF1snMo/
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Styczeń 2023, 18:04:44 wysłana przez Rodrigues »

Offline Leyek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1267 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 18:19:45 »
To jeszcze coś innego z Łodzi:



Cytuj
Poznaj historię magii w tradycji Europejskiej, od Św Cypriana przez Johna Dee aż po Petera J Carrola. Dowiedz się czym są sigile, jak ich używano do przyzywanie demonów i zaprojektuj swój własny sigil. Wszystko w otoczce komiksów oraz starych mitów.

Jeszcze 14 wolnych miejsc: https://memo.lodz.pl/wydarzenie/mity-i-magia-w-tradycji-europejskiej,71

Offline Lyricstof

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1268 dnia: Pn, 06 Luty 2023, 16:30:12 »
To już w tym tygodniu.  8)



Cytuj
W najbliższą sobotę 11.02.2023 o godz. 17.00 w Galerii BDK odbędzie się wernisaż wystawy Tomasz Spell Tomasza Grządzieli "Podróż po Zasadzie Trójek".

Zimową porą będzie się można oderwać się od wszechobecnych o tej porze bieli i szarości i nasycić oczy bogatą paletą barw w komiksowych planszach oraz porozmawiać z artystą.
Tomasz Grządziela, przyjedzie do Leska aż z Krakowa, opowie o przedziwnej, fantastycznej krainie powstałej w jego wyobraźni, a którą to będzie można obejrzeć na wystawie w Bieszczadzkim Domu Kultury.
Wystawę będzie dostępna do 10 marca 2023.
Zapraszamy!

Dziękujemy Partnerom za udostepnienie plansz i pomoc w realizacji wystawy Centrum Kultury Zamek oraz Galeria Tymczasem, komiks i ilustracja
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Luty 2023, 16:33:45 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Online Midar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1269 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 19:29:32 »
Dostałem w mailu. Ciekawe, że proponują mi kupno biletu, skoro mam poprzedni bilet na CC, który się nie odbył. Tamte bilety miały zachować ważność.


Online misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1270 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 19:34:10 »
Zapewne wysłali wszystkim z bazy mailowej newslettera.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1271 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 19:58:35 »
Tez mam. Pisalem do nich w tej sprawie i nie doatalem odpowiedzi.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1272 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 15:59:26 »
Już się w PTAK-u skończył interes stulecia na uchodźcach?   

Jest termin wydarzenia - a obecny program to "jakoś tam będzie", tak?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1273 dnia: Pn, 20 Marzec 2023, 14:10:57 »
Niestety, jeden z lepszych komiksowych festiwali znika z mapy Polski



Cytuj
Cześć, z tej strony Łukasz Kowalczuk – współorganizator festiwalu komiksowego Rumia Comic Con. Byłem odpowiedzialny m.in. za program, logistykę, oprawę graficzną, stronę, social media, targi, wystawy i komunikację. Mieliśmy oficjalnie ogłosić, że szósta edycja będzie ostatnia. W porozumieniu z Biblioteką Rumia podjąłem decyzję, że kończymy po pięciu odsłonach.

Kolejny raz musielibyśmy organizować imprezę z budżetem, który nie gwarantuje dobrego poziomu wydarzenia. Chodzi o program i odpowiednie warunki dla osób go tworzących. Razem ze Stacją Kultura gwarantowaliśmy solidny wkład własny (miejsce i MNÓSTWO pracy), ale to nie wystarczy. Można szukać prywatnych sponsorów, zrobić zbiórkę, wprowadzić bilety i opłaty za stoiska. Jestem temu przeciwny. Przez pięć lat udowodniliśmy, że zasługujemy na większe wsparcie i uwagę ze strony władz.

Nie da się robić wszystkiego, a już na pewno nie da się robić wszystkiego dobrze. Praca nad festiwalem odbywała się kosztem innych projektów, zwłaszcza komiksów. Bywała też bardzo stresująca. W tym roku kończę 40 lat. Chcę się skupić na pisaniu i rysowaniu. Tu i teraz na pewno nie mam ochoty na organizowanie wydarzeń. Moja współpraca ze Stacją Kultura powoli dobiega końca.

Decyzja jest nieodwołalna i TRUDNA. Ze względu na zdrowie i czas nie mam zamiaru dyskutować na jej temat w komentarzach na social mediach. Z góry dziękuję za pomysły i rady. Są na pewno dobre – wykorzystajcie je proszę tam, gdzie się przydadzą.

Dziękuję serdecznie wszystkim za działanie, pomoc i zainteresowanie. Przepraszam osoby, z którymi zdążyłem coś ustalić odnośnie szóstej edycji. Lista jest długa i mam nadzieję, że będę miał okazję dziękować i przepraszać osobiście. Najlepiej na festiwalach zorganizowanych tak dobrze, jak Rumia Comic Con.

Pozdrawiam

Łukasz Kowalczuk

http://rumiacomiccon.pl/?fbclid=IwAR1LKlX0wfqt_LHUR7K6UL3J0lXN39NmkkfXsRtOgZ_LYUq8iYMUHpQVXPE
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Marzec 2023, 14:14:08 wysłana przez michał81 »

Offline Rodrigues

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1274 dnia: Pn, 20 Marzec 2023, 17:29:55 »
No to klops... a w tym roku chciałem tam zawitać po raz pierwszy :(