Autor Wątek: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023  (Przeczytany 2954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alexandrus888

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 05 Październik 2023, 09:58:43 »
Dlatego pisałem, że żeby miało to sens musiałbym jechać w piątek, a wracać w niedzielę... Ale to też bez sensu i finansowo mógłbym nie dźwignąć - po Łodzi będę spłukany, a jeszcze hotel by trza wynająć w Sanoku na dwie noce :/

Offline Motyl

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 05 Październik 2023, 18:09:21 »
Z Lublina faktycznie dojazd nieciekawy, a w sumie to nie jest jeszcze tak daleko. Szkoda, że termin pokrywa się ze StarFestem, w tym roku nie uda mi się dotrzeć, ale może przy następnej edycji :)

Offline Lyricstof

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 21:43:25 »
Ujowe mam połączenie - musiałbym wyjechać w piątek o 10, by wrócić w niedziele o 18... Ni da rady :'(
Chyba, że ktoś będzie jechać z Lublina, przez Lublin lub gdzieś z okolic...

No kolego, masz niezwykłe szczęście. Przejazd z Lublina do Sanoka oraz z Sanoka do Lublina załatwiony. Szczegóły do ustalenia na priv.

Zachętka dla @Alexandrus888 - wiem, że co najmniej dwóch autorów marzy o narysowaniu Kaczki i Smoka.  ;D A ich rysunków jeszcze nie masz.

Tak wygląda obiekt, w którym odbędzie się impreza.


I sala, w której odbędą się spotkania z autorami oraz strefa targowa.


Zapraszam.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Październik 2023, 23:12:20 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 18:11:31 »
Sanocki Dzień Komiksu już na ostatniej prostej, jeszcze można się zdecydować i przyjechać.
Impreza jeszcze się nie zaczęła, a tu już pierwsze wrysy i komiksy.









A nasz forumowy kolega przebija wszystkich. Super.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Rodrigues

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 10:51:31 »
Wrzucić to muszę, bo się uduszę  XD

Dariusz S. Rygiel wykonał kawał dobrej roboty. Zdjęcie niestety nie oddaje tego, co można było zobaczyć na żywo. Następnym razem konieczne będzie zaopatrzenie artysty w większą ilość tuszu. Papier pochłaniał wszystko jakby jutra miało nie być. Szybko topniejące zapasy stały się pretekstem do zarysu fabularnego tej jednoplanszówki :P



Offline Alexandrus888

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 11:11:24 »
Dzięki zaangażowaniu Lyricstofa i uprzejmości Grzegorza oraz Emilii udało mi się odwiedzić imprezę.

Znowu musiałem wstać o 4.30, tym razem jednak (w przeciwieństwie do MFKiG) był to przymus zewnętrzny - czyt. budzik - a nie wewnętrzny. Ogarnouwszy się z lekka byłem gotów na godzinę 6 wsiąść do samochodu prelegentów i wyruszyć w 3-godzinną drogę do Sanoka!

Na miejscu trzeba było się rozejrzeć i obczaić co i jak działa, bo na pierwszy rzut oka SDK to istny labirynt. Na szczęście były strzałki kierujące do właściwych miejsc.

Impreza była dla mnie niezwykła, gdyż większość czasu spędziłem na sali spotkań autorskich (od czasu do czasu zaglądając na jej tyły, gdzie rozstawiona była giełda). Nie polowałem za to zbyt intensywnie na smoki polujące na kaczki. Z tego względu kolekcja powiększyła się tylko o jednego.

Nie było sesji autografów, jakoś brakowało nań i miejsca i czasu, a szkoda. Giełda też była skromna. Brakło stoisk wydawców, choć to zrozumiałe: impreza mała, dopiero startująca, komu by się chciało tak daleko jechać z towarem. Chciałoby się więcej niezalu. Ale i tu wyjaśnienie jest banalne: Beton na drugim końcu Polski... I tak cud, że była KG! Kilka fajnych pozycji (raczej starszych) udało się dorwać.

Na zakończenie imprezy wernisaż 2 wystaw. Co ciekawe, Paulina przyszykowała dla odwiedzających prezent - koperty z grafikami jej autorstwa. Każdy dostał numerek i była loteria. Ale "nagród" miało starczyć (i starczyło) dla wszystkich. Fajny pomysł.

Nie dane mi było pozostać dłużej, bo moja "podwózka" postanowiła odwiedzić jeszcze jedną wystawę. Tym razem w Lesku. Zgarnęliśmy więc Maćka Pałkę i razem pojechaliśmy do BDKu, do miejsca jego pracy, gdzie odbywała się wystawa prac podopiecznych artysty. Zajrzeliśmy także do jego pracowni, a na koniec zjedliśmy pizzę.

Powrót pamiętam jak przez mgłę. Kilka razy musieliśmy się zatrzymać, bo Emilia, która kierowała była zbyt zmęczona i potrzebowała sennej regeneracji. Koniec końców w Lublinie byliśmy ok 2 w nocy. Pozostało mi się zawinąć w kołdrę i odespać...

Z całości jestem bardzo zadowolony. Lyricstof, daj znać jak ty! Czy masz poczucie, że spełniłeś wszystkie postawione sobie cele? Fajnych, nieoczywistych autorów ściągnąłeś, giełda (mimo moich tu narzekań) też pozwalała przewietrzyć portfel. Rzuć jakimś podsumowaniem.

PS. Żałuję jednej rzeczy. Nie zobaczyłem ukończonego wielkoformatowego komiksu na żywo.

Offline Lyricstof

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 18:34:44 »
Dzięki zaangażowaniu Lyricstofa i uprzejmości Grzegorza oraz Emilii udało mi się odwiedzić imprezę.
Również dziękuję za przybycie Alexandrus, a Grzegorz i Emilia bardzo sympatyczni prelegenci.

Impreza była dla mnie niezwykła, gdyż większość czasu spędziłem na sali spotkań autorskich (od czasu do czasu zaglądając na jej tyły, gdzie rozstawiona była giełda). Nie polowałem za to zbyt intensywnie na smoki polujące na kaczki. Z tego względu kolekcja powiększyła się tylko o jednego.
Ale jakiego od Macieja Pałki, zapomniałem zapytać czy to pierwszy od niego.

Nie było sesji autografów, jakoś brakowało nań i miejsca i czasu, a szkoda. Giełda też była skromna. Brakło stoisk wydawców, choć to zrozumiałe: impreza mała, dopiero startująca, komu by się chciało tak daleko jechać z towarem. Chciałoby się więcej niezalu. Ale i tu wyjaśnienie jest banalne: Beton na drugim końcu Polski... I tak cud, że była KG! Kilka fajnych pozycji (raczej starszych) udało się dorwać.
Rzeczywiście strefa autografów była przeniesiona do strefy targowej i nie była rozpisane, ale autorzy byli dostępni przy stolikach, w sali w której odbywały się spotkania.

Na zakończenie imprezy wernisaż 2 wystaw. Co ciekawe, Paulina przyszykowała dla odwiedzających prezent - koperty z grafikami jej autorstwa. Każdy dostał numerek i była loteria. Ale "nagród" miało starczyć (i starczyło) dla wszystkich. Fajny pomysł.
Super sprawa.


Z całości jestem bardzo zadowolony. Lyricstof, daj znać jak ty! Czy masz poczucie, że spełniłeś wszystkie postawione sobie cele? Fajnych, nieoczywistych autorów ściągnąłeś, giełda (mimo moich tu narzekań) też pozwalała przewietrzyć portfel. Rzuć jakimś podsumowaniem.
Cieszę się, że jesteś zadowolony.

PS. Żałuję jednej rzeczy. Nie zobaczyłem ukończonego wielkoformatowego komiksu na żywo.
Rysunek - komiks jest ukończony, i dam znać niedługo jaki będzie jego dalszy los. Wymiary 150x280. Spore gabaryty.

No to teraz podsumowanie imprezy. Przede wszystkim jestem zadowolony, że w końcu udało się stworzyć "komiksowy dzień" u mnie w mieście. Położenia Sanoka nie sprzyja łatwemu pozyskiwaniu artystów chętnych do przyjazdu, ale udało się zainteresować kilka osób. W sumie było ośmiu rysowników. Całkiem nieźle. Ciekawe spotkania i warsztaty, wernisaż i projekcja filmu. Jak na początek wydaje się, że całkiem przyzwoity program.

Wydawcy Kultura Gniewu, Tore, Komiks Dnia, stoiska autorów Marek Turek z ofertą: własne komiksy i Wydział VII, komiksy autorów rzeszowskich: Ejsymont, Jesiołkiewicz i Michnowicz, Artur Suchan też przywiózł komiksy, tak samo jak Luko. Przy wejściu w holu głównym też było stoisko SDK z komiksami Rygla, Wawrzyńczaka Biczyńskiego, darmowe zachętki dla dzieci w postaci komiksowych kolorowanek oraz wlepek z logiem SDK. Była też możliwość odebrania zamówionej koszulki z motywem głównym imprezy. Moim zdaniem było sporo tego, ale wiadomo mogło być więcej.  Główne punkty wykonane, rysowanie na dużym formacie też przyciągało oko. Niesamowicie się napracował Dariusz S. Rygiel. Teraz, kilka dni po, patrzę już na to nieco inaczej, powstała, tak sądzę niezła podbudowa na przyszłość. SDK miał taką trochę kameralną, trochę rodzinną atmosferę. Tak to odbieram. Pozytywny odzew zarówno od artystów, jak też lokalnych gości nie związanych z komiksami. Mamy, które przyszły z dziećmi na warsztaty były zadowolone. Warsztaty to był mocny punkt. To trzeba kontynuować.

Tak, więc dużo więcej wiem, w kwestii organizacji. Postawiłem sobie też jeden warunek na przyszłość, jeżeli uda się go spełnić to będzie kontynuacja.

Muszę też zaznaczyć, że udało się zrobić Sanocki Dzień Komiksu dzięki artystom, przychylności dyrekcji SDK i determinacji oraz wsparcia kilku osób, którym jeszcze raz dziękuję. Pamiętajcie Sanok to też Muzeum Historyczne z galerią Beksińskiego. Super było porozmawiać z artystami właśnie na temat obrazów mistrza.

https://nowiny24.pl/i-sanocki-dzien-komiksu-wystawy-warsztaty-spotkania-z-rysownikami-dzialo-sie-zdjecia-wideo/ar/c13-18006829
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 19:41:29 »
Jarek Ejsymont właśnie poinformował, że YT usunął wszystkie jego materiały filmowe i zablokował mu konto, więc spotkania z Sanoka przepadły, podobnie jak relacje z ostatnich 10 lat polskiego komiksowa :/

Offline Rodrigues

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 20:06:06 »
Jarek Ejsymont właśnie poinformował, że YT usunął wszystkie jego materiały filmowe i zablokował mu konto, więc spotkania z Sanoka przepadły, podobnie jak relacje z ostatnich 10 lat polskiego komiksowa :/

To jest jakaś paranoja. Dożyliśmy czasów, w których konwenty komiksowe zostały uznane za treści kontrowersyjne. Trzymam kciuki za Jarka. Może jeszcze uda się to odkręcić i przywrócić kanał do życia.

Edit:
Sprawdzałem adres jednego z sanockich filmów w Wayback Machine działającego w ramach serwisu archive.org. Strona daje komunikat, że adres jest ciągle aktywny w sieci. Tak więc chyba na tą chwilę nie usunięto treści permanentnie.

Offline Leyek

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 21:00:36 »
Wychodzi, że w którymś z ostatnich filmów musiało być powiedziane coś co (głupie) algorytmy wyłapały i uznały za szkodliwe. Bo chyba nie banują konta ot tak. A nie zdążyłem nic z Sanoka obejrzeć :/

Offline turucorp

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 21:22:10 »
Wychodzi, że w którymś z ostatnich filmów musiało być powiedziane coś co (głupie) algorytmy wyłapały i uznały za szkodliwe. Bo chyba nie banują konta ot tak. A nie zdążyłem nic z Sanoka obejrzeć :/

Podobno było zgłoszenie z rysowania Kima, że niby jakaś naga pierś narysowana i przemoc, i na podst. tego zgłoszenia zablokowali całe konto.

Offline Alexandrus888

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 20:07:08 »
Z mocnym opóźnieniem, ale wrzucę (monitowany przez Rodrigues):


Offline Lyricstof

Odp: Sanocki Dzień Komiksu - 21.10.2023
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 19:18:47 »
To ja też wrzucę. Udało się zrobić wraz synem i niewielkimi wskazówkami Rodriego.



A tu przy okazji info, po Sanockim Dniu Komiksu pozostały pewne realne, dobre wydarzenia. Paulina Jaklik np. przekazała na taką lokalną akcje charytatywną swój rysunek pt. "Chłopiec z wężami" - tusz lawowany na papierze. Rysunek ten został zlicytowany podczas koncertu finałowego akcji "Mikołaj" w SDK. Dzięki Paulina.



Jeszcze jedno info, wydawnictwo Kultura Gniewu przekazało pokaźną pakę komiksów dla dzieci do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Wiem, że dzieciaki już wypożyczają i czytają. Podziękowania dla wydawnictwa.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.