Autor Wątek: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8  (Przeczytany 3932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 17:06:43 »




Cytuj
Drogie i Drodzy!
Dwie informacje przed południem.
Po pierwsze: będzie komiksowa fotobudka!
Po drugie: w muzeum jest nowa kawiarnia z dobrą kawą i wypiekami
Po trzecie: w muzeum dla dzieci jest nowa wystawa o kwiatach
Także hej, rezerwujcie cały dzień! Czekamy od 11.

Online misiokles

Odp: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 18:14:43 »
Jakub Topór - fajne dziadostwo :)

Offline keram2

Odp: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 18:32:31 »
Niestety, nie będzie mnie na tej imprezie.
Muszę jednak powiedzieć, że jeden z punktów programu wzbudza moje wielkie zainteresowanie, chodzi o prelekcję Marty Falkowskiej: "Dlaczego Polacy nienawidzą polskiego komiksu?".
Czy są jakieś szanse na udostępnienie w sieci nagrania tej prelekcji?

Offline Rodrigues

Odp: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 18:42:04 »
Będzie Jarek z Lubię Komiksy, więc jest jakaś szansa na nagrania ze spotkań.

Online Leyek

Odp: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 22:18:15 »
Fajna impreza. Chyba idealna wielkościowo - nie za duża, nie za mała. Byłem pierwszy raz i mam nadzieję nie ostatni. Miła odmiana po zatłoczonej, głośnej Łodzi. Jedna sala dla wystawców i autorów, druga na spotkania + sale gdzie były warsztaty dla dzieciaków. Mimo tego bardzo silna obsada twórców jak i wydawców (brak jedynie Egmontu, ale to żadna strata, bo kto kupuje Egmont po tak słabych rabatach jak są na targach ;) ). Praktycznie od każdego autora można było dostać po w miarę krótkim oczekiwaniu wrys czy pogadać (najdłuższa kolejka tradycyjnie do @Jaszcza, sporo też osób do Trusta, ale każdy dostał wrys, a np. taki Jacek Świdziński w maju w Warszawie oblegany siedział sporo czasu "bezrobotny").

Zaryzykowałem i wziąłem pierwszy raz ze sobą syna (był też w Toruniu, ale wtedy to tylko tak zapoznawczo, choć zdobył rysunek od Ottoicha, teraz pełną gębą ;) ). Trochę musiałem cześć uwagi skupić na nim, ale ogólnie było ok. Młody tak się wkręcił, że wrysów zdobył chyba więcej ode mnie i parę naprawdę świetnych :) A zaczął dopiero od 13, bo wcześniej był na warsztatach.

Przez cały czas trwały też spotkania, tematycznie ciekawe, ale byłem tylko na większości jednego (o selfpublishingu) i na końcówce zapowiedzi wydawców. Pod koniec był też konkurs. Spodziewałem się w miarę tradycyjnego, a się okazało, że to taki z jajem. Bywalcy forum myślę, że spokojnie poradziliby sobie z jednym z finałowych quizów:
Ułóż od najbardziej do najmniej ważnego pięć wydarzeń w polskim komiksowie z ostatniego czasu:
- gdzie zdobyć przeznaczony do zniszczenia egzemplarz Kajtka i Koko,
- premiery Egmontu na najbliższy czas,
- Bartosz Sztybor i Krzysztof Ostrowski na scenie Worldconu,
- kiedy publikacja wyników konkursu młodych talentów ogłoszonego półtora roku przez Polish Comics Żart
- ostatniego nie pamiętam, ale było na czwartym miejscu.

Jedyny minus to lokalizacja w centrum Wawy, to nie na moje nerwy :)

Tym samym zakończyłem rok z 4 imprezami stricte komiksowymi czym wyrównałem całościowy wynik z wszystkich poprzednich lat razem wziętych :) Wcześniej 3 x Łódź (ale mocno rozstrzelona czasowo, w 3 różnych lokalizacjach) i raz Dwutakt w Toruniu.

Fotka sali wystawców (podebrana stąd, gdzie jest też więcej zdjęć wykonanych przez Dominika Szcześniaka: https://radio.lublin.pl/2023/12/niech-zyje-komiks-2023-zdjecia/):

« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Grudzień 2023, 22:25:50 wysłana przez Leyek »

Offline Death

Odp: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8
« Odpowiedź #20 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 20:53:19 »
Niestety, nie będzie mnie na tej imprezie.
Muszę jednak powiedzieć, że jeden z punktów programu wzbudza moje wielkie zainteresowanie, chodzi o prelekcję Marty Falkowskiej: "Dlaczego Polacy nienawidzą polskiego komiksu?".
Czy są jakieś szanse na udostępnienie w sieci nagrania tej prelekcji?
I co, coś wiadomo na ten temat? :)
Filmiku nie znalazłem, może ktoś był na spotkaniu. :)

Offline starcek

Odp: Niech żyje komiks! 2023 - Edycja 8
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 22:59:39 »
Wejdź w wątek o niepopularnych opiniach komiksowych i jest filmik.

To jest mega śmieszne - klickbaitowy tytuł do omówienia ankiety, która jest mega reprezentatywna dla opinii Polaków, skoro uczestniczyło w niej 0 (słownie: zero) osób poniżej 19 roku życia. No i te zmagania z językiem polskim. Ucieszne.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.