0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet wszystkim paniom i dziewczynom życzymy wszystkiego najlepszego. I przy okazji chwalimy się plakatem zapowiadającym tegoroczną edycję Komiksowej Warszawy, którego autorką jest Maria Rostocka. Plakat będzie można, oczywiście, kupić na festiwalu. Tegoroczna Komiksowa Warszawa odbędzie się w dniach 23 – 26 maja na błoniach Pałac Kultury i Nauki Warszawa . Do zobaczenia.
Nie wiem, kto to Maria Rostocka, ale ten plakat jest elegancki.
Oraz autorka również znakomitego "Niedźwiedź, kot i królik". Oba wydała Kultura Gniewu.
Jak co roku festiwal Komiksowa Warszawa odwiedzi kilkudziesięciu gości zagranicznych. Dziś zaczynamy informować o tym z kim będziecie mogli spotkać się na imprezie. I zgodnie z hitchcockowską zasadą zaczynamy od trzęsienia ziemi. Panie i Panowie, (werble), gościem Komiksowej Warszawy będzie Craig Thompson, zdobywca czterech Nagród Harveya, dwóch Nagród Ignatz i trzech Nagród Eisnera, twórca głośnych powieści graficznych „Blankets”, „Habibi” oraz „Kosmiczne rupiecie”. To jeszcze nie koniec. Na Komiksowej Warszawie będzie miała miejsce światowa premiera zbiorczego wydania nowego komiksu Craiga Thompsona „Żeń-szeń. Zgniłe korzenie (Ginseng Roots) – serii stworzonej przez autora w latach 2019-2024, w której twórca po raz kolejny wraca do czasów swojej młodości. Polskim wydawcą albumu jest Timof Comics .Ta sama oficyna na festiwal przygotowała wznowienie znakomitego „Blanket”. Nowe wydanie, przygotowane z okazji ubiegłorocznych 20. urodzin komiksu, zostało uzupełnione o dodatkowe strony, na których Craig Thompson przybliża czytelnikom proces tworzenia albumu.Podekscytowani? Mamy nadzieję, że tak, bo my bardzo.
Festiwal Komiksowa Warszawa w tym roku odwiedzi także Aimée de Jongh, holenderska rysowniczka, animatorka i ilustratorka, autorka udanych powieści graficznych „Powrót pszczołojada” (wyd. Wydawnictwo Lost In Time) i „Dni piasku” (Non Stop Comics). Uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych młodych twórczyń w swoim kraju. Za swój debiut, wspomniany już „Powrót pszczołojada”, zdobyła prestiżową nagrodę Prix Saint-Michel za najlepszy niderlandzkojęzyczny komiks 2014 roku. W 2017 roku wspólnie z Judith Vanistendael, autorką komiksów „Dziewczyna i murzyn” oraz „Kiedy Dawid stracił głos”, odwiedziła obozu uchodźców na greckiej wyspie Lesbos, czego efektem było powstanie komiksowego reportażu „De wachtkamer van Europa” (Poczekalnia Europy).