Autor Wątek: Chęciny 2022 - Jagacon - Świętokrzyski Konwent Fantastyki  (Przeczytany 243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mertusor

Chęciny 2022 - Jagacon - Świętokrzyski Konwent Fantastyki
« dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 16:08:40 »
Jagacon 2022 - Świętokrzyski Konwent Fantastyki

Impreza wprawdzie już się odbyła w  dniach 27–28 sierpnia na Zamku Królewskim w Chęcinach, ale nie wiedziałem o niej wcześniej, a myślę, że warto ją odnotować.
Może ktoś zainteresowany, będzie chciał się udać na przyszłoroczną edycję.

https://jagacon.org/

Wynotowałem spośród atrakcji, te związane z komiksami

Prelekcje jednogodzinne:

SOBOTA
14:00 Spotkanie autorskie: Kulisy tworzenia scenariusza do Kajka i Kokosza, oraz innych serii komiksowych i filmowych (Maciej Kur)
17:00 Wstyd nie znać! czyli hity wydawnictwa Image, które podbiły świat (Michał Mazur)
18:00 Silver Age – Renesans komiksu superbohaterskiego (Piotr „Durley” Durlik)

NIEDZIELA
12:00 Quiz z legendarnych ilustracji komiksowych (Piotr „Durley” Durlik)
15:00 Gotham City – najważniejsze fikcyjne miasto w komiksie (Piotr „Durley” Durlik)

Dodatkowo w ramach imprezy:

"Komiksiarnia jest niczym innym jak czytelnią komiksów. Jest całkowicie darmowym miejscem gdzie można siąść, odpocząć i poczytać. W naszej komiksiarni znajdziecie ponad 300 tomów przeróżnych serii. Między innymi serie super bohaterskie z Marvela i DC, ale także komiksy polskie, europejskie, jak i japońskie Mangi."

Równocześnie 27 sierpnia odbywał się "Festiwal Komiksu i Narracji Obraz[k]owych - IV Kieleckie Prezentacje Komiksowe", w odległości 20 km, więc można było odwiedzić obie imprezy.
(Z Kielc do Chęcin kursuje autobus miejski.)